İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
University Canada West

University Canada West

Kanada West Üniversitesi'nde Eğitim

2004 yılında özel üniversite olarak kurulan University Canada West, MBA ve işletme programlarına odaklı bir eğitim kimliğine sahiptir. Üniversitenin merkez kampüsü, tarihi Londra binasında, Vancouver şehrinde bulunur. Hedefinde özellikle kariyer bulunduran öğrencileri her daim en iyiye ulaştırmayı amaçlar. Üniversitede teorik derslerin yanında verilen uygulama dersleri ile öğrencilerin iş hayatlarındaki istihdam olanakları da bu bağlamda artmaktadır. British Columbia Eğitim Bakanlığı vasıtası ile akredite sahibi olan Kanada West Üniversitesi ayrıca ACBSP ve EQA tarafından da akredite edilmiştir.

Üniversitenin yer aldığı bölge, Vancouver' ın ticaret alanı olarak bilinir ve birçok dünyaca ünlü şirketi de bünyesinde barındırır. Bunun yanında The Economist Dergisi, Vancouver' ı dünyanın en dinamik hayatına sahip 3. şehri olarak tanıtmıştır.

Youtube Video Resmi sSI8dM1_utM

University Canada West Hakkında

University Canada West, Kanada'nın ilk özel üniversitesi olma özelliğine sahiptir. Sağladığı MBA eğitimi ve birçok üniversitede bulunmayan işletme lisansı sayesinde öne çıkmayı başaran üniversite, çok uluslu bir eğitim hayatına sahiptir. 50' ye yakın ülkeden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Bünyesindeki dil kurslarıyla beraber dil sıkıntısı yaşayanlara çözümler sunan University Canada West; sahip olduğu MBA ve lisans programlarında öğrencileri iş etiği, eleştirel düşünme ve ikna sanatı konularında yetkin bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler. University Canada West MBA mezunları gözlemlendiğinde, çeşitli problemler karşısında çözüm sahibi, zorlukların üstesinden gelebilen, global tarzda liderler oldukları görülür.

Vancouver'da Yaşam ve Konaklama

Üniversitenin yer aldığı Vancouver şehri, ılıman iklimi ile bilinir. Eğitim ve kültür seviyesi yüksek olan Vancouver sağladığı dergi, ücretsiz kitap, kütüphane kartı, internet gibi imkanları ile öğrenci dostu bir şehir olarak bilinir. Birçok dünyaca meşhur şirkete yakın mesafede bulunan kampüs ile öğrenciler iş hayatına da yakından şahit olabilmektedirler.

Kanada West Üniversitesi' nin, okul öğrenci yurdu yoktur. Fakat üniversite bünyesindeki yetkililer konaklama konusunda öğrencilere yardımcı olabilmektedirler. Konaklama alternatifleri açısından oldukça elverişli olan Vancouver ev kiralama seçenekleri, aile yanı yerleşim ve özel yurtlar gibi birden fazla imkana sahiptir.

Neden University Canada West?

Yalnızca akademik ve teorik bir eğitimi amaçlamayan University Canada West, bunun yanında öğrencilere iş hayatlarında lazım olan becerileri kazandırmayı da hedefler. Sahip olduğu akrediteler ile birlikte uluslararası geçerliliğe sahip bir eğitim vererek öğrencileri potansiyel sahibi, üst düzey profesyoneller olarak yetiştirir. Üniversite eğitmenlerinin akademik çalışmalarının yanı sıra üstlendikleri yöneticilik pozisyonları da, bu eğitimin amacına ulaşmasında en büyük yardımcı etkenlerdendir. İşletme lisans ve MBA programlarında sahip olduğu birçok avantajı ile birlikte University Kanada West, eğitim için en anlamlı tercihlerden birisi olarak öne çıkmaktadır.

Lisans için Başvuru Şartları

University Canda West eğitimi almanız için öncelikle belirli bir seviyede İngilizce bilgisi şartı aranır. Gerekli seviyede görülmeyen öğrencilerin, University Access Program (UAP) isimli dil kursuna kayıt yaptırmaları gerekir. Lisans başvuru koşullarına bakıldığı zaman, IELTS sınavından en az 6.5 veya TOEFL sınavından ise 88 puan alınması gerekmektedir. Puan ortalamanız başvurmak istediğiniz bölüme uygun olarak incelenir. Lise diploması ve referans mektupları da koşullar arasında yer alır.

University Canada West

 

University Canada West Bölümleri

Hem lisans hem de yüksek lisans alanında eğitim veren Kanada West Üniversitesi bölümleri ve yıllık ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir. University Canada West' de öğrenciler edinebilecekleri burslar ile beraber daha düşük ücretlerle eğitim görebilme şansına da sahiptirler.

Bölüm Sömestr Yıllık Eğitim Harcı

  • Associate Degree

Associate of Arts Degree 4 $ 20.880

  • Lisans Bölümleri

Bachelor of Commerce 8 $ 20.880

Bachelor of Arts in Business Communication 8 $ 20.880

  • Yüksek Lisans Bölümleri

Master of Business Administration 4 $ 21.060

MBA Foundation 3/6/9 Ay $ 5.000 – 15.000

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste