İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
British Columbia Teknoloji Enstitüsü

British Columbia Teknoloji Enstitüsü

British Columbia Institute of Technology Hakkında

British Columbia eyaletinin başkenti olan Vancouver'da alanında uzman ve profesyonel kişiler yetiştiren British Columbia Teknoloji Enstitüsü (BCIT), kapsamlı bir eğitim almanıza yardımcı oluyor. Öğrencileri hayata atılmaları konusunda ve teknik beceriler edinme açısından geliştiren eğitim kurumu, problemleri hızlı bir şekilde çözüme ulaştırma yeteneği kazandırıyor. BCIT eğitim kurumundan mezun olan kişiler endüstri iş birliği olması sayesinde küresel çapta bir başarı elde ediyorlar. British Columbia Institute of Technology sınırları içerisinde lisans ve yüksek lisans seviyesinde, diploma ve sertifika almak birçok farklı program üzerinden mümkün oluyor.

Kanada Burnaby'da Yaşam ve Konaklama

Eğtim kurumuna yurt dışından gelen öğrenciler için konaklama alternatifleri, çoğu ülkedeki gibi üniversite yurdundan kiralık evlere, aile yanında konaklamadan otele kadar farklılık gösteriyor. Burnaby şehrinin popülerliği ve eğitim kurumuna olan yakınlığı, alışveriş yerlerine ve ulaşım noktalarına ulaşılabilir olması konaklama fiyatlarında belirleyici olabiliyor. Sosyal hayatın dinamik olduğu bölgede kısa süreli ya da uzun süreli konaklama yapılacak yerler bulunuyor. Geniş seçenekler sayesinde British Columbia Teknoloji Enstitüsü'nde öğrenci olacak kişilerin konaklama için kendilerine uygun yeri bulmaları oldukça kolay bir işlem. Konaklama yer seçenekleri de şu şekilde listeleniyor:

 • Oteller
 • Gençlik Yurdu / Hostel
 • Aile yanı konaklama
 • Öğrenci yurtları
 • Kiralık ev ve kiralık daireler

Neden British Columbia Institute of Technology?

Pek çok eğitim kurumuna oranla British Columbia Institute of Technology - BCIT hem eğitim sürecinde sundukları hem de mezun olunduktan sonra yarattığı fırsatlar sayesinde kariyerinize yardımcı oluyor. Neden British Columbia Teknoloji Enstitüsü sorusunu soranlar için ise şu cevaplar veriliyor:

 • %80 oranında il ortalaması ve %93 oranında lisans mezunları kendi iş alanlarında faaliyet gösteriyor.
 • İki yıllık eğitim sürecinde BCIT derece mezunlarının yıllık maaşı il ortalamasının 14 bin dolar yukarısında oluyor.
 • Mühendislik, sağlık ve iş alanlarında teknik eğitim veren ilk kurum.
 • Bilgisayar, mühendislik, ticaret ve sağlık bilimleri alanları başta olmak üzere eğitim sektöründe 300 küsürden fazla program bulunuyor.
 • Her sene 18 bin kişiye yakın tam zamanlı öğrenci ve 28 bine yakın da yarı zaman öğrenci kaydı oluyor.

 

British Columbia Teknoloji Enstitüsü

Lisans için Başvuru Şartları

British Columbia Institute of Technology - BCIT eğitim seviyesi lisans, yüksek lisans, diploma veya sertifika fark etmeksizin aynı şartlara tabii tutuyor. Başvuranlardan beklenen puanlar aşağıdaki gibi olsa da, not ortalamanızın uygunluğu başvurduğunuz bölüme göre inceleniyor;

 • TOEFL iBT: Minimum 86.0
 • IELTS overall: Minimum 6.5

Dil yeterliliği sınavına girmemiş olan kişiler başvuru sırasında şartlı kabul alabiliyor. Bunun sonucunda ise eğitim döneminin başlayacağı tarihe kadar dil yeterliliği sağlayabiliyorlar ya da okul bünyesindeki dil okullarından gerek duyulan seviyeye erişilebiliyor. Başvuru şartları kadar başvuru tarihleri de kaçırılmaması gereken noktalardan biri. 3 farklı dönemde başvuru yapılabilen kurum için; sonbahar, kış ve yaz döneminde ilgili aylarda başvuru kaydı oluşturulabiliyor.

Kayıt tarihleri ve tüm başvuru detayları için ICES Türkiye'nin yetkin kadrosuna danışarak profesyonel bir eğitim alma yolundaki ilk adımını atabilirsiniz!

Bölümler

BCIT - British Columbia Institute of Technology'de yer alan bölümleri tam zamanlı programları dahilinde şu şekilde inceleyebiliriz;

 • İş ve Medya bölümü bünyesinde; Akademik Hazırlık ve Yükseltme, Muhasebe, Finans ve Sigorta, Yayın ve Medya İletişimi, İş İdaresi, Dijital Sanatlar Medya ve Tasarım, Pazarlama Yönetimi ve Operasyon Yönetimi kapsamında programlar düzenleniyor.
 • Uygulamalı ve Doğa Bilimleri bölümü çerçevesinde; Biyomedikal Mühendisliği Teknolojisi, Kimyasal ve Çevre Teknolojisi (Analitik bilim ve Proses Mühendisliği Seçeneği), Biyokimya ve Adli Bilimde Birleşik Başarılar, Ekolojik Restorasyon, Çevre Sağlığı, Balık, Vahşi Yaşam ve Rekreasyon, Gıda Teknolojisi, Orman ve Doğa Alanları Yönetimi, Coğrafi Bilgi Teknolojisi, geomatik, geomatik mühendisliği teknolojisi, deniz bilimleri, deniz mühendisliği, madencilik ve maden kaynak mühendisliği, maden arama ve madencilik teknolojisi alanında verilen tam zamanlı programları inceleyebilirsiniz.
 • Mühendislik bölümü kapsamında düzenlenen programlar; Teknoloji Eğitmeni, Telekomünikasyon Sistemleri Teknisyeni ( Radyo Sistemleri ya da Telekomünikasyon Ağları Seçeneği), Güç ve Süreç Mühendisliği, Teknoloji Girişi, Madencilik ve Maden Kaynak Mühendisliği, Maden Arama ve Madencilik Teknolojisi, Mekatronik ve Robotik, Makine Mühendisliği, İç Dizayn, Geomatik Mühendisliği Teknolojisi, Uçak Gaz Türbini Teknisyeni, Uçak Bakım Mühendisi Kategorisi ( Bakım ve Elektronik Kategorisi), Mimarlık Bilimi, Mimar ve Yapı Teknolojisi ve Mimarı Yapısal CADD ve Grafik Teknisyeni şeklinde sıralanıyor.
 • Bilgisayar ve Bilişim bölümünü incelediğinizde; Bilgisayar Uygulama Eğitimi, Bilgisayar Donanımı, Yazılım Geliştirme, Ağ ve Güvenlik, Web Teknolojileri ve Akademik Hazırlık Yükseltme alanında uygulanan tam zamanlı program seçeneklerini görebilirsiniz.
 • Sağlık Bilimleri dalında; Radyasyon Tedavisi, Sonografi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Hemşirelik, Nükleer Tıp, Tıbbi Radyografi, Medikal Laboratuvar Bilimi, Gıda Teknolojisi, Gıda Teknolojisi ve Operasyon Yönetimi, Protez ve Ortez, Elektronörozfizyoloji, Tanısal Tıbbi Sonografi başlıkları altında tam zamanlı programlar düzenleniyor.
 • Esnaf ve Çıraklık bölümünde; Elektrik Elektronik, Mekanik ve İnşaat alanı kapsamında verilen tam zamanlı programlar mevcuttur.

Yukarıda sıraladığımız alanlarda sertifika ve diploma alındığı gibi lisans ve lisansüstü eğitim de alınabiliyor. Alanında öncü olan şirketler ve kurumlar sayesinde programlardan mezun olan kişiler kariyer alanına başarılı bir giriş yapabiliyorlar. İlk günden itibaren üretken ve ekonomiye katkı sağlayan yenilikçi bireyler bu programlarda yetiştiriliyor. Mühendislik, sağlık ve iş alanlarındaki teknik eğitim ile ilk kurum olma özelliği taşıyan British Columbia Teknoloji Üniversitesi, eğitim ve çıraklık bölümlerinde sağladığı ayrıcalıklı eğitimle de tanınıyor.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste