İletişim
Fanshawe College

Fanshawe College Greater London bölgesinde sektör gerekliliklerine uygun olarak hazırlanmış eğitim programları ile ön plana çıkmaktadır. Toronto’ya yaklaşık 2 saat mesafede bulunması da oldukça avantajlıdır. London, Simcoe, St. Thomas ve Woodstock kampüsleri ile neredeyse yarım milyon kişiye hizmet veren kurum öğrencileri eğitmek, toplumla iletişime geçirmek ve kişileri yetkin hale getirmek için çalışmaktadır.

2018 yılı itibariyle geniş program 200’den fazla lisans, diploma, sertifika ve staj programlarıyla her yıl 43,000 öğrenciye eğitim Fanshawe College, öğrencileri istedikleri sektöre doğru şekilde eğitmek, maksimum potansiyellerine ulaşmalarını sağlamak için sanat, işletme, insan kaynakları, turizm ve teknoloji gibi birçok alanda eğitim vermektedir. Kurum aynı zamanda yetişkin öğrenciler için de yetenek geliştirme ve topluma kazanım alanında çalışmalar yapmaktadır.

Fanshawe College’ın mezun çalışma oranları da bölge oranların üstüne çıkmış, bölge ortalaması %83 iken Fanshawe College mezunlarının %87’si mezuniyetlerinden sonraki 6 ay içinde iş bulmuştur. Aynı zamanda işverenlerin Fanshawe mezunlarından memnuniyet oranları da %90 gibi yüksek bir orana ulaşmıştır.

 

Fanshawe College’da Lisans Eğitimi

Yaklaşık 10 farklı lisans programı ile honours baccalaureate seviyesinde öğrencilerine eğitim sunan Fanshawe College’ın bölümleri arasında yönetim, pazarlama, muhasebe, iç dizayn, çevre dizaynı bulunmaktadır.

 

Fanshawe College’da Sosyal Yaşam Nasıldır?

London bölgesinde yer alan Fanshawe College büyük şehre yakınlığı ve çeşitli atraksiyon merkezlerine sahip olması ile öğrencilere farklı imkanlar sunabilmektedir. Bölgedeki Western University ile beraber her yıl yaklaşık 45,000 öğrenciyi London bölgesine getirmektedir, bu nedenle bir öğrenci şehri olarak da anılabilir. Aynı zamanda 200’den fazla parkı ve dünyanın en büyük tatlı su göllerine sahip olduğu için “Orman Şehri” olarak da bilinmektedir. Bölge, spor ve müzik alanında dünyanın büyük isimlerini şehre çeken Budweiser Gardens’a da ev sahipliği yapmaktadır.
Toronto ve Niagara Şelalelerinin yanı sıra Amerika sınırına ve New York eyaletine de 2 saat mesafededir. Öğrenciler için uygun zamanlarda toplu taşımaya kolay ulaşım da mevcuttur. Covent Garden Market ile küçük bir festival havası yaratılırken yerel üreticiler ile tüketicilerin iletişime geçtiği bir alan oluşturulur, ücretsiz workshoplar düzenlenir. Downtown London’da ise bir öğrencinin arayacağı birçok imkan rahatlıkla bulunabilir; gece eğlenceleri, restoranlar, etkinlikler öğrencilerin ulaşabileceği imkanlardandır. 
Fansahwe College’ın kendine ait 12 binalı 100 akre alanında da öğrenciler istedikleri fırsatlardan yararlanabilir, kolej ekibinden şehirle, okulla, konaklama ve çalışma seçenekleriyle ilgili bilgi alabilirler.

 

Fanshawe College’da Akademik Hayat Nasıldır?

Fanshawe College business ağırlıklı bölümleri ile ön plandadır. Aviation alanında da uzun dönemlerde eğitim verebilen kurum oldukça avantajlı bir noktadadır. Aynı zamanda Fanshawe College co-operative education programları ve kariyer ofisleri ile öğrencilerine çalışırken iş ve staj bulma konusunda oldukça yardımcıdır. Mezunlarının %85’inden fazlası mezuniyetlerinden sonraki 6 ay içerisinde iş bulmuşlardır.

 

Fanshawe College’a Kabul Şartları Nelerdir? Ne Zaman Başvurmalıyım?

  • Fanshawe College’a genel başvuru şartları aşağıdaki gibidir:
  • Resmi Transkriptler
  • İngilizce yeterliliği (IELTS 6.5 veya TOEFL iBT 84)
  • Referans mektupları
  • Fanshawe College için son başvuru tarihi Şubat ayıdır.

 

Kolejden Mezuniyet Sonrasında Neler Yapılabilir?

Fanshawe College bölgesinde yerleştirmesi oldukça yüksek olan bir okuldur. Fanshawe College mezunu öğrenciler mezuniyetlerinden sonra kolejin kariyer ofisinin de desteğini alarak kendilerine sağlanan ve 3 yıla kadar sunulabilen iş arama ve çalışma hakkını kullanabilirler. Kanada’da lisans eğitimi alan uluslararası öğrencilerin haftada 20 saat part-time olarak çalışma izinleri vardır. Öğrenciler bu imkanları kampüs içi veya dışı çalışma imkanları için de kullanabilirler. Özellikle öğrencilik dönemlerinde çeşitli staj programlarına katılmış öğrenciler mezuniyet sonrası iş bulmada daha avantajlı olacaktır. Programlarını başarıyla tamamlamış aktif öğrenciler mezuniyetlerinden sonra farklı iş imkanları ile karşılaşabilir, Kanada’da yasalarla belirlenmiş çalışma sürelerini doldurduktan sonra sürekli oturum iznine başvurabilirler.

 

Fanshawe College

 

Fanshawe College’da Eğitim Maliyetleri Nedir?

Canada Fanshawe College’ın yıllık eğitim maliyetleri 15 ile 20,000 CAD arasında değişmektedir. Aviation bağlantılı bölümlerin maliyetleri genellikle daha yüksektir. 2,000 CAD’a kadar ek maliyetler çıkması beklenebilir.

 

Fanshawe College’da Eğitim Gören Bir Öğrenci için Yaşam Maliyetleri Nasıldır?

Fanshawe College’ın farklı kampüslerinde benzer maliyetlerle karşılaşırsınız . Ortalama 500-600 CAD aylık sosyal yaşam için ayırmak uygun olmaktadır.

 

Fanshawe College’da Konaklama Nasıldır?

Fanshawe College öğrencilere kampüs içi residence konaklama imkanı sunabilmektedir-. Okulun sunduğu kampüs konaklamalarda yıllık maliyetler 6,650 CAD ile 10,000 CAD arasında değişebilmektedir. Bazı residencelarda yemek planı da konaklamaya dahildir. Konaklama hakkında detaylı bilgi danışmanlarımız tarafından görüşmelerde size iletilecektir.

 

Fanshawe College’da Lisans Sonrası Sertifika Programları

Fanshawe College’ın lisans programlarının yanı sıra öğrencilere iş dünyasına kapı açacak sertifika ve diploma programları bulunmaktadır. Bu programların arasında en çok dikkat çekenleri co-operative olarak geçenleridir çünkü öğrenciler eğitim deneyimlerinin bir parçası olarak staj yapma imkanına da sahip olabilmektedir. Bu bölümlere girebilmek için öğrencilerde aşağıdaki şartlar aranmaktadır:

Lisans veya yüksekokul diploması

İngilizce yeterliliği (IELTS veya TOEFL)

Okunmak istenen bölümle ilgili dersler talep edilebilir!

Uluslararası İşletme Yönetimi, Pazarlama Yönetimi, Operasyon Yönetimi, Halkla İlişkiler, Kostüm Üretimi, Bilgi Güvenliği Yönetimi, 3D Animasyon ve Karakter Dizayn vb. birçok bölüm tercih edilebilir.

 

ICES Turkey Ne Gibi Avantajlar Sunmaktadır?

Canada Fanshawe College’ın Türkiye temsilcisi olan ICES Turkey group başvuru öncesi ve sonrası süreçlerinde öğrencilerine destek olmaktadır. Konaklama, sosyal hayat, sigorta, vize ve havaalanı karşılama desteği gibi birçok konuda öğrencinin isteğine göre hizmet sağlamaktadır. Fanshawe College’ı ve giriş şartlarını iyi bilen danışmanlarımız profilinizi bu şartlara göre değerlendirerek size en uygun süreci ve programs oluşturmakta yardımcı olacaktır. Canada hakkında daha detaylı bilgi için ve bu deneyimi Ontario da yaşamak bu deneyimi kazanmak ve programs hakkında detaylı bilgi için Ices Turkey group ile iletişime geçin. 444 22 03

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
COVID-19 Sebebiyle Geçici Bir Süreyle Online Hizmet vermekteyiz. Detaylar için tıklayınız
Bilgi İste