Guelph Üniversitesi

1964 yılında kurulan üniversite Toronto’ya 1 saat uzaklıkta bulunan okul, Guelph Ontario’da bulunur ayrıca Niagara Şelalesine de 2 saatlik mesafededir. Birçok farklı üniversite sıralamasında top comprehensive universities arasında yer almaktadır. Muhteşem yeşilliğe sahip 407 hektarlık kampus alanı ile öğrencilerin ilgisini çekmektedir. İstatistiklerinde anlaşıldığına göre 90 farklı ülkeden toplamda 1200’den fazla uluslararası öğrenciye sahiptir.2015 yılında Kanada’nın en iyi 18 üniversitesi ve dünyadaki en iyi 400 okul arasında yerini almıştır. 2018 yılında da bu başarı hala devam etmektedir. Kanada’da yapılan araştırmalara göre öğrenci memnuniyeti en iyi okuldur. Mezuniyetten itibaren ilk altı ay içerisinde işe yerleşme oranı %94’tür.

 

Guelph Üniversitesi Eğitiminde Akademik Hayat Nasıldır?

Üniversite (Guelph University) tüm dünyada ünlü profesörler tarafından akademik derslerin verildiği, ismen ve akademik olarak güçlü, uluslararası öğrencilere sunduğu imkanlarla da ön planda olan bir üniversitedir. Ontario’da bulunan okul, Kanada çapında ilk 18 üniversite içindedir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden birisidir. Dünyada ilk 450 üniversite arasında yer almaktadır. University of Guelph’den alacağınız diploma size iş dünyasının da kapılarını aralayacaktır. Uluslararası öğrencilere çekici gelen okullardan biri olarak Kanada’da fazlasıyla tercih edilmektedir. Akademik hayatın yanında sosyal ve spor imkanları da oldukça fazladır. Okulun spor takımları Guelph Gryphons adıyla da bilinmektedir. University of Guelph altındaki fakülteler university college adıyla da geçen College of Arts, College of Biological Science, College of Business & Economics, College of Physical & Engineering Science, College of Social & Applied Human Sciences, Ontario Agricultural Science ve Ontario Veterinary College’dır.

 

Guelph Üniversitesinde Lisans Eğitimi

Kanada’nın en iyi üniversitelerinden biri olan okul, muhteşem yeşilliğin olduğu bir kampüste farklı alanlarda eğitim alabileceğiniz bir çerçeve sunmaktadır.
Guelph Üniversitesi, birçok lisans bölümünde iş deneyimi ve co-op imkanları sunmaktadır.

CO-OP(Cooperative Education) ;İş dünyası işbirliğine içinde çalışan öğrencinin lisans eğitimi sırasında bir iş yerinde çalışmasını sağlayan eğitimdir. Bu eğitim modelinin amacı çalışma hayatını ile üniversite eğitimini birleştirerek üniversite iş dünyası adaptasyonunu sağlamaktır. 

Öne çıkan bölümler;

  • Sanat(Art)
  • Mühendislik(Engineering-Engineering Science)
  • Ticaret (Business)
  • Çevre Bilimi (Environmental Science)
  • Bio-Kaynak Yönetimi (Bio-Resource Management)
  • Social and Applied Human Sciences bölümleri
  • Özellikle QS World University Rankings 2018’de ilk 500’e girmesinden ötürü de tercih edilen bir okuldur.
  • Guelph Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimi
  • Guelph Üniversitesinde lisans diploması alındıktan sonra yüksek lisans eğitiminde, öğrencilerin hedeflerini doğrultusunda bir akademik planlama yapmaktadır. Bu sayede öğrenciler hedeflerine yönelik çalışma şansı yakalıyor.
  • Yaşam standartları yüksek ve profesyonel iş hayatına hazır mezunlar vermektedir.

 

Guelph Üniversitesinin Kabul Şartları Nelerdir? Başvurular Ne Zaman?

Guelph Üniversitesinde lisans eğitimi alabilmek için yüksek dereceli lise diploması gerekmektedir, ortalama notunun minimum 70-85 olması gerekir. Bunun yanı sıra mezun olunan okul profili de önemlidir.
Ayrıca; TOEFL minimum 89, her bölümden minimum 21 alma şartı aranmaktadır veya IELTS minimum 6.5 her bölümden en az 6.0 alma şartı aranmaktadır.

 

Guelph Üniversitesinde Eğitimi Maliyetleri Nedir?

Guelph Üniversitesinde yıllık eğitim ücretleri yaklaşık 19,500- 25,000 CAD arasındadır. Tabiki ücretler seçilen bölüm ve programa göre değişmektedir. Eğitim ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak için danışmalarımıza ulaşıp istediğiniz bölümleri de belirterek eğitim ücretleri sorgulaması yapabilirsiniz.

 

Guelph Üniversitesinin YÖK Denkliği Var Mıdır? 

Üniversitenin YÖK denkliği vardır.

 

Üniversiteden Mezuniyet Sonrası Neler Yapılabilir? 

Guelph Üniversitesi(Guelph University) mezunlarının, eğitim sonrası iş bulma oranı çok yüksektik. Mezunlarının neredeyse hepsi ilk altı ay içerisinde iş bulmaktadır.

 

Guelph Üniversitesinde Konaklama Nasıldır? 

Okul , Ontario’da bulunmaktadır. Öğrenciler genellikle okulun yurt alternatiflerini değerlendiriyorlar.
Guelph Üniversitesinde Eğitim Gören Bir Öğrenci İçin Yaşam Maliyetleri Nasıldır?
Kanada Guelph Üniversitesinde okuyan bir öğrencinin eğitim dahil tüm masrafları ortalama 32,500- 38,000 CAD arasındadır.
Yaşam ve öğrenci desteği konusunda Kanada’da 1.sırada gösterilen okuldur.

 

 

ICES Turkey ne için danışmanlık yapıyor?

Ices Turkey çok uzun yıllardır yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmakta olan bir firmadır. Yurt dışı eğitimi seçiminizin her adımında sizi doğru yönlendirecek bir eğitim danışmanına ihtiyaç duyacaksınız.

Ices Turkey Kanada’da lisans eğitiminin yanı sıra kısa süreli ve uzun süreli dil okulları, yaz okulları, sınav hazırlığı programları, sertifika programları, lise değişim programları ve yüksek lisans eğitimi konularında da danışmanlık vermektedir. Aynı zamanda gerekli belgelerin hazırlığı yapılırken ve Kanada öğrenci vizesine başvuru yaparken de yol göstermektedir. Buraya tıklayarak form doldurabilir, buraya tıklayarak ana sayfa bilgilerine ulaşabilir veya daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak online randevu oluşturabilirsiniz.

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!

Ayrıntılı bilgi için

Guelph Üniversitesi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!