İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Dalhousie University

Dalhousie University

Dalhousie Üniversitesi 1818 yılında Kanada'nın Nova Scotia (Yeni İskoçya) eyaletinde kurulmuştur. Halifax'ta 3 kampüsü ve BibleHill'de 1 kampüsü olan bir araştırma & devlet üniversitesidir. Kanada'nın en köklü üniversitelerinden biri olması ile Dalhousie Üniversitesi her yıl dünyanın her köşesinden 18.200 öğrenciye İngilizce eğitim vermektedir.Nova Scotia Dalhousie Üniversitesinin 12 fakültesi bulunmaktadır, bu fakültelerde öğrencilere verilen lisans ve lisansüstü eğitimde 180'den çok program sunmaktadır.

DALHOUSIE UNIVERSITY RANKING (SIRALAMA)

QS World University Rankings’e göre Dalhousie Üniversitesi 291. Sırada yer almaktadır. Times Higher Education’a göre 251-300 aralığında ve ARWU’da 201-300 aralığında yer almaktadır.

MEZUN KİŞİLER VE ÜNLÜ İSİMLER

Brian Mulroney, Joe Clark, Richard Bedford Bennett, Darrell Dexter, Bertha Wilson, Anne McLellan, Graham Day, Danny Williams, Ian Hanomansing, Clyde Wells, Elizabeth May, Kathryn D.Sullivan

LİSANS EĞİTİMİ BÖLÜMLERİ

Kanada Dalhousie Üniversitesi110 un üzerinde ülkeden gelen uluslararası öğrencilere eğitim vermektir.4000’den fazla ders seçeneği olan Dalhouise Üniversitesinde kendi yetenek ve ilgi alanlarınıza uygun bir bölümü seçerek eğitim almanız mümkün. Başlıca lisans programları;

Lisans Programları

 • Accounting (Muhasebecilik)
 • Applied Computer Science (Uygulamalı Bilgisayar Bilimi)
 • Architecture (Environmental Design) (Mimarlık -Çevresel Dizayn)
 • Arts&Social Sciences (Sanat ve Sosyal Bilimler)
 • Biochemistry&Molecular Biology (Biyokimya ve Moleküler Biyology)
 • Chemical Engineering (Kimya Mühendisliği)
 • Cinema and Media Studies (Sinema ve Media Çalışmaları)
 • Civil Engineering (İnşaat Mühendisliği)
 • Computer Science (Bilgisayar Bilimi)
 • Economics (Ekonomi)
 • Finance (Finans)
 • International Business (Uluslararası İşletme)
 • Leardership&Organizations (Liderlik ve Organizasyon)
 • Marketing Management (Pazarlama Yönetimi)
 • Science (Bilim)

Yüksek Lisans Programları

Nova Scotiadaki Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde lisansüstü eğitimi almak bir ayrıcalıktır. Bir araştırma üniversitesi olan Dalhouise öğrencilerine kaliteli eğitimin yanı sıra araştırma ve yaptığınız araştırmaları uygulama fırsatı sunmaktadır.

1818 de kurulmuş köklü Dalhouise Üniversitesinde üniversite eğitimi tamamlayan öğrenciler için de burada Mühendislik, Ekonomi, Kimya gibi birçok alanda yüksek lisans eğitimi alabilir. Başlıca yüksek lisans programları;

 • Biochemistry&Molecular Biology (Biyokimya ve Moleküler Biyoloji)
 • ComputerScience(Bilgisayar Bilimi) 
 • Economics (Ekonomi)
 • English (İngilizce)
 • Engineering (Mühendislik)
 • Statistics (İstatisitk)
Dalhousie University

MBA Programı

Dalhousie University 3 farklı MBA programı sunmaktadır:

 • Corporate Residency (Kurumsal İhtisas)
 • Financial Services (Finansal Servisler)
 • Leadership (Liderlik)

Gereken Not Ortalaması ve Taban Puanları

Dalhouise Üniversitesinde İngilizce üniversite eğitimi alabilmek için iyi dereceli lise diploması gerekmektedir. Ortalama notunun minimum 80 olması gerekir.Bunun yanı sıra mezun olunan okul profili de önemlidir.Ayrıca; İngilizce dil yeterliliğinizi gösteren IELTS’den en az 6.5 (her bölümden en az 6.0 alma şartı aranmaktadır) puan almak gerekmektedir.

KABUL VE BAŞVURU ŞARTLARI

 • Başvuru için pasaport kopyası
 • IELTS sınav sonucu
 • Transkript
 • Diploma (hazırsa)

Diploma sonradan teslim edilebilir. Başvuracağınız bölüme göre ek evrak ve ders istenebilir.

FİYAT VE ÜCRETLER

Lisans Programları

Yüksek Lisans Programları

19,000 CAD-22,000 CAD

14,000 CAD – 29,000 CAD

*Bazı bölümlerde ücretler daha yüksektir.

BAŞVURU DÖNEMİ VE TARİHLERİ

Lisans Programları

Yüksek Lisans Programları

Nisan

KONAKLAMA

Dalhousie Üniversitesinde Konaklama Nasıldır? 

Nova Scotia’nın başkenti Halifax’da bulunan kampüs, Atlantik Okyanusuna yürüyüş mesafesindedir. Okyanus kıyısında bir yerleşimde olmanın avantajlarını sonuna kadar yaşayacaksınız.

Burada üniversite ve yüksek lisans öğrencileri okul yurtlarını tercih etmektedir. Kampüs içinde zengin yemek çeşitleri sayesinde öğrenciler sıkıntı da çekmeyecektir.

Kampüs konaklama aylık 1.000 CAD -1,250CAD aralığında aile yanı tercih edilirse aylık 750 CAD -1.000 CAD civarında bir maliyet doğurmaktadır.

VİZE

Detaylı bilgi için Öğrenci Vizesi sayfamıza bakınız.

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

2018 yılında ICES Turkey yurtdışı eğitim danışmanlığı sağladığı akademik danışmanlık modeli ile öğrencinin profiline uygun seçenekleri saptar. Kanada’da lisan programları dışında Kanada’da lise, Kanada’da yüksek lisans, Kanada’da sertifika ve diploma programları, Kanada dil okulları gibi Kanada içi programlarda danışmanlık yapmaktadır.

Kanada dışında İngiltere’de üniversite, İngiltere’de lise, İngiltere’de sertifika, Amerika’da lise, Amerika’da üniversite, Amerika’da lisansüstü, Polonya’da üniversite, Avustralya’da lisansüstü, Avustralya’da üniversite, Avustralya’da lise, Almanya’da üniversite, Almanya dil okulu, Amerika dil okulları, İspanya dil okulu, İrlanda dil okulu, Malta dil okulları, Avustralya’da dil okulu, İngiltere dil okulları, Fransa dil okulu, İtalya dil okulu, Yeni Zelanda dil okulları gibi birçok alanda da danışmanlık vermektedir.

Dalhousie Üniversitesinin YÖK Denkliği Var Mıdır? 

Dünya sıralamasında ilk sıralarda olan Dalhouise Üniversitesinin YÖK denkliğivardır.

Dalhousie University Yorumları ve Görüşleri

Eğitim planlarını ICES Turkey ile yapmış öğrencilerin yorumlarını görmek için öğrenci yorumları sayfamızı ziyaret ediniz.

Üniversite, QS ve Times Higher Ed. Sıralamalarına göre dünyada 250-300 arasında yer alıyor.
Accounting (Muhasebecilik), Applied Computer Science (Uygulamalı Bilgisayar Bilimi), Architecture (Environmental Design) (Mimarlık -Çevresel Dizayn), Arts&Social Sciences (Sanat ve Sosyal Bilimler), Biochemistry&Molecular Biology (Biyokimya ve Moleküler Biyology), Chemical Engineering (Kimya Mühendisliği), Cinema and Media Studies (Sinema ve Media Çalışmaları) Civil Engineering (İnşaat Mühendisliği), Computer Science (Bilgisayar Bilimi), Economics (Ekonomi), Finance (Finans), International Business (Uluslararası İşletme), Leardership&Organizations (Liderlik ve Organizasyon), Marketing Management (Pazarlama Yönetimi), Science (Bilim)
Architecture (Mimarlık) Biochemistry & Molecular Biology (Biyokimya – Moleküler Biyoloji) Biological Engineering (Biyoloji Mühendisliği) Biology (Biyoloji) Biomedical Engineering (Biyomedikal Müh.) Business (Master of Science) (İşletme), Business Administration (MBA - Financial Services) (MBA-Finans), Business Administration (MBA - Leadership) (MBA-Liderlik), Chemistry (Kimya), Civil Engineering (İnşaat müh.), Computer Science (Bilgisayar bilimleri), Computer Science (Applied) (Uygulamalı bilgisayar bilimleri), Digital Innovation (Dijital İnovasyon), Economics (Ekonomi), Electrical and Computer Engineering (Elektrik & bilgisayar mühendisliği), Electronic Commerce (E-Ticaret), Engineering Mathematics (Mühendislik Matematiği), English (İngilizce), History (TARİH), Industrial Engineering (Endüstri Mühendisliği), Law (Hukuk), Marine Management (Deniz Yönetimi) , Mathematics (Matematik), Mechanical Engineering (Makine Mühendisliği), Microbiology & Immunology (Mikrobiyoloji ve İmünoloji), Musicology (Müzikoloji), Nursing (Hemşirelik), Pharmaceutical Science (İlaç bilimleri), Philosophy (Felsefe) , Physics and Atmospheric Science (Fizik ve Atmosfer Bilimleri) , Physiotherapy (Fizyoterapi), Political Science (Siyaset Bilimleri), Psychiatry (Psikiyatri), Psychology & Neuroscience (Psikoloji & Nörobilimler) , Sociology (Sosyoloji), Statistics (İstatistik) ,
Genellikle IELTS Sınavında 6.5-7 ve dengi TOEFL sonuçları (ortalama 90-100 IBT Skor) kabul edilmektedir. Not ortalamaları %75 üstünde olmalıdır.
Üniversitenin Eylül başlangıçlı programları için başvurular genellikle Mart ve Nisan aylarına dek devam etmektedir, Ocak başlangıçlı programlar için ise en geç Haziran ayı başına kadar hazırlıklarınızı tamamlamanızı öneririz. İstisna programlar olabileceğini unutmayınız.
Üniversitenin sağladığı burs imkanları 2.500-10.000CAD arasında seyretmekte olup, 1 Şubat öncesi başvuru yapılması önerilir.
Dalhousie University lisans programları 18.000-30.000CAD arası, yüksek lisans programları ise araştırma programları 8-10 bin CAD, taught(öğretim) programları ise ortalama 15-30 bin CAD arasıdır.
Üniversite, Kanada’nın Nova Scotia eyaletinde Halifax kentinde bulunur.
Tüm konaklama ve vize hizmetlerini ICES Turkey uzman danışmanlarımızla kolayca takip edebilirsiniz.
Eğitim dili İngilizcedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste