Dalhousie Üniversitesi

Dalhousie Üniversitesi 1818 yılında Kanada'nın Nova Scotia (Yeni İskoçya) eyaletinde kurulmuştur. Halifax'ta 3 kampüsü ve Bible Hill'de 1 kampüsü olan bir araştırma & devlet üniversitesidir.
Kanada'nın en köklü üniversitelerinden biri olması ile Dalhousie Üniversitesi her yıl dünyanın her köşesinden 18.200 öğrenciye İngilizce eğitim vermektedir.
Nova Scotia Dalhousie Üniversitesinin 12 fakültesi bulunmaktadır, bu fakültelerde öğrencilere verilen lisans ve lisansüstü eğitimde 180'den çok program sunmaktadır.

 

 

Dalhousie Üniversitesinde Lisans Eğitimi

Kanada Dalhousie Üniversitesi dünya sıralamasında ilk 300 üniversite içerisindedir. 110 un üzerinde ülkeden gelen uluslararası öğrencilere eğitim vermektir.
4000’den fazla ders seçeneği olan Dalhouise Üniversitesinde kendi yetenek ve ilgi alanlarınıza uygun bir bölümü seçerek eğitim almanız mümkün.
Konaklamanızı Halifax ve Bible Hill deki yerleşkelerde yapabilirsiniz.

 

Dalhousie Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimi

Nova Scotia daki Dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde lisansüstü eğitimi almak bir ayrıcalıktır. Bir araştırma üniversitesi olan Dalhouise öğrencilerine kaliteli eğitimin yanı sıra araştırma ve yaptığınız araştırmaları uygulama fırsatı sunmaktadır.
1818 de kurulmuş köklü Dalhouise Üniversitesinde üniversite eğitimi tamamlayan öğrenciler için de burada Mühendislik, Ekonomi, Kimya gibi birçok alanda yüksek lisans eğitimi alabilir.
Bir master programında iseniz yine Halifax ve ya Bible Hill deki yerleşim şartları size uyabilir.

 

Dalhousie Üniversitesi Eğitiminde Akademik Hayat Nasıldır?

Dalhouise Üniversitesi ( Dalhouise University), üniversiteler arasında Academic Ranking of World Universities 2018 de 279. sırada yer alırken World University Rankings 2018 e göre de 251-300 arasında bir sıralamada yer almaktadır.

 

Dalhousie Üniversitesinin Kabul Şartları Nelerdir? 

Dalhouise Üniversitesinde İngilizce üniversite eğitimi alabilmek için iyi dereceli lise diploması gerekmektedir, ortalama notunun minimum 80 olması gerekir. Bunun yanı sıra mezun olunan okul profili de önemlidir. Ayrıca; İngilizce dil yeterliliğinizi gösteren IELTS’den en az 6.5 (her bölümden en az 6.0 alma şartı aranmaktadır) puan almak gerekmektedir.

 

Dalhousie Üniversitesinde Eğitimi Maliyetleri Nedir?

Dalhouise Üniversitesinde öğrencilere verilen yıllık eğitim ücretleri yaklaşık 25,000 CAD dır. Tabi ki ücretler seçilen bölüm ve programa göre değişmektedir.

 

Dalhousie Üniversitesinin YÖK Denkliği Var Mıdır? 

Dünya sıralamasında ilk sıralarda olan Dalhouise Üniversitesinin YÖK denkliği vardır.

 

Dalhousie Üniversitesinde Konaklama Nasıldır? 

Nova Scotia’nın başkenti Halifax’da bulunan kampüs, Atlantik Okyanusuna yürüyüş mesafesindedir. Okyanus kıyısında bir yerleşimde olmanın avantajlarını sonuna kadar yaşayacaksınız.
Burada üniversite ve yüksek lisans öğrencileri okul yurtlarını tercih etmektedir. Kampüs içinde zengin yemek çeşitleri sayesinde öğrenciler sıkıntı da çekmeyecektir.
Kampüs konaklama aylık 850-1.200CAD aralığında aile yanı tercih edilirse aylık 650-750 CAD civarında bir maliyet doğurmaktadır.

 

Dalhousie Üniversitesinde Eğitim Gören Bir Öğrenci İçin Yaşam Maliyetleri Nasıldır? 

Kanada Halifax da bulunan Dalhouise Üniversitesinde okuyan bir öğrencinin genel yeme içme giderleri aylık 400-600CAD civarındadır. Bu giderler öğrencinin yaşam tarzına göre değişiklik göstermektedir.

 

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

2018 yılında ICES Turkey yurtdışı eğitim danışmanlığı sağladığı akademik danışmanlık modeli ile öğrencinin profiline uygun seçenekleri saptar. Kanada’da lisan programları dışında Kanada’da lise, Kanada’da yüksek lisans, Kanada’da sertifika ve diploma programları, Kanada dil okulları gibi Kanada içi programlarda danışmanlık yapmaktadır.
 
Kanada dışında İngiltere’de üniversite, İngiltere’de lise, İngiltere’de sertifika, Amerika’da lise, Amerika’da üniversite, Amerika’da lisansüstü, Polonya’da üniversite, Avustralya’da lisansüstü, Avustralya’da üniversite, Avustralya’da lise, Almanya’da üniversite, Almanya dil okulu, Amerika dil okulları, İspanya dil okulu, İrlanda dil okulu, Malta dil okulları, Avustralya’da dil okulu, İngiltere dil okulları, Fransa dil okulu, İtalya dil okulu, Yeni Zelanda dil okulları gibi birçok alanda da danışmanlık vermektedir.

 

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!

Ayrıntılı bilgi için

Dalhousie Üniversitesi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!