Toronto Üniversitesi

Yurtdışında eğitimin Kuzey Amerika kıtasındaki önde gelen, Times Higher Education ve QS world university rankings gibi lisans ve lisans üstü (higher education) kurumlarını dünya çapında sıralayan listelerin yıllardır ilk 50 sırasında bulunan ve Kanada üniversiteleri arasında köklü olarak bilinen Toronto Üniversitesi, 7 kolejden oluşan araştırma odaklı bir üniversitedir. Toronto’nun yaklaşık 200 yıllık bir tarihi vardır.

Kanada Toronto Üniversitesi Times Higher Education'ın Yüksek Öğrenim Dünya Üniversiteleri Sıralamasında 22. QS World University Rankings’in sıralamasında ise 28. sırada yer almıştır. University of Toronto aynı zamanda Kanada üniversiteleri arasında birinci sıradadır. Yaklaşık 90.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

 

AAU (Association of American Universities)'e üye iki Kanada üniversitesinden birisidir. U.S. News & World Report tarafından yapılan araştırmaya göre eğitimdeki başarısını yalnızca Kanada’da değil Dünya’nın en iyi üniversiteleri arasına girerek kanıtlamıştır.
Beşeri Bilimler, Edebiyat, Eğitim Bilimleri (Ontario Institute for Studies in Education-OISE)Fen ve Mühendisliğe kadar çeşitli alanlarda 700’e yakın lisans, 220’den fazla yüksek lisans ve doktora programında eğitim vermektedir. Toronto Üniversite'nin 800'ü aşkın öğrenci kulübü vardır. Toronto üniversite eğitim ağının parçası olan 7 kolej arasında ise St Michaels College of the University of Toronto, Victoria College, New College, Innis College, Trinity College, University College, Woodsworth College bulunmaktadır. Bu kolejlerin dışında Toronto School of Theology de Toronto Üniversite bünyesinde eğitim vermektedir.
Ayrıca Toronto Üniversite dünya genelinde 150’den fazla ülkeden uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

 

University of Toronto Lisans Eğitimi

Kanada Toronto Üniversitesi Academic Ranking of World Universities 2017 de 23. sıradadır. Kanada’nın en iyi, dünyada ilk 20’de olan bir üniversitedir. Bu kadar iyi bir üniversitede lisans eğitimi alabilmek çok kolay değildir.
Hukuk, tıp ve eczacılık bölümleri dışında bulunan bölümlere uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümler; Mühendislik, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi ve Psikolojidir. Bu bölümlerden farklı olarak yüzlerce program bulabilirsiniz.

 

University of Toronto Yüksek Lisans Eğitimi

Kanada Toronto Üniversitesi, bilimsel ve akademik alanlarda yapmış olduğu çalışmalar ile tanınmaktadır. Dünyada ilk pratik elektron mikroskobu bu üniversitede kullanılmıştır. Ayrıca üniversite farklı araştırmalar yaparak, multi touch teknolojisinin geliştirilmesi gibi önemli çalışmalara ev sahipliği yapmaktadır.

 

University of Toronto Eğitim ve Akademik Hayat Nasıldır? 

Kanada Toronto Üniversitesi; World University Rankings 2018 göre 22. üniversitedir. Times Higher Education da 22. sıradadır. Ayrıca QS Top Universities de 31. sıradadır. University rankings (world universities) göz önüne alındığında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan University of Toronto öğrecilerine birçok akademik imkan sunmaktadır. 700 lisans, 280 yüksek lisans programının yanı sıra 163 ülke ve bölgeden öğrencisi ile uluslararası bir ortamda eğitim şansı tanımaktadır. Toronto ve çevresine yayılmış kampüsleri ile farklı ortamlarda sağlanan eğitim öğrencilerin fakültelerine göre uygun şartlarda eğitim almalarına olanak sağlamaktadır.

 

University of Toronto Kabul Şartları Nelerdir? Başvurular Ne Zaman?

Kanada Toronto Üniversitesinde lisans eğitimine başvurabilmek için akademik yeterliliğin yanı sıra akademik olmayan lise eğitimi boyunca katıldığınız etkinlikler spor ve sanat faaliyetleri ve seminerler üniversite kabulü için çok önemlidir. Kanada’da lise eğitimi alarak University of Toronto’ya başvuru yapan öğrencilerden ise başvuracakları bölüme göre ön koşullu derslerini lise eğitimi sırasında tamamlamaları ve Kanada lise eğitimi sisteminde sunulan sosyal faaliyetlerde aktif rol almış olmaları talep edilebilir.

Akademik kabul şartları arasında lise diploma ortalamanızın ve 85+ olması vardır. Kabul şartları arasında ayrıca İngilizce yeterlilik için IELTS sınavından minimum 6.5 puan alınması ve her bölümün minimum 6.0 puan olması vardır. TOEFL sınavından minimum IBT 100 puan gerekmektedir. Bazı bölümler 89-99 arasındaki TOEFL IBT puanı da değerlendirmeye almaktadır.
Akademik şartlarınız üniversiteye kabul için uygunsa ama İngilizceniz yeterli değilse üniversitenin ‘International Foundation Year’ Uluslararası Hazırlık Programına kabul edilebilirsiniz.

Yüksek lisans programlarında ise lisans da olduğu akademik başarının yanında okul dışı aktiviteler önem kazanırken motivasyon ve akademik referanslar da çok önemlidir. Yüksek lisans için 3.00 ve üzerinde ortalama ve İngilizce yeterlilik için IELTS sınavından minimum 6,5 puan istenmektedir. TOEFL IBT sınavı kabul görmektedir.

Toronto Üniversitesi’nin başvuruları için son tarih 15 Ocak’tır. 

 

Toronto Üniversitesinde Eğitimi Maliyetleri Nedir?

Toronto Üniversitesi bir devlet okuludur ancak uluslararası öğrencilere ücretlidir. Foundation ücreti 42.000CAD civarında, Bachelor programları 39.000-46.000CAD arası değişmektedir. Yüksek lisans programları ise 44.000 CAD civarındadır.
Eğitim ücretleri bölüme ve programa göre değişiklik göstermektedir.

 

Toronto Üniversitesinin YÖK Denkliği Var Mıdır? 

Türkiye’de Lise eğitimini tamamlayan her öğrenci başvuru şansı yakalamakta. Dünya sıralamasında ilk 20’de olan Toronto Üniversitesinin YÖK denkliği vardır. Elbette yabancı dil yeterliliğiniz olmalı ve lise mezuniyet ortalamanız %85 ve üzerinde olmalı.

 

Toronto Üniversitesinde Konaklama Nasıldır? 

Kanada Toronto Üniversitesinde eğitim alan bir öğrenci için konaklama için genellikle okulun eşsiz kampüsünde bulanan yurt seçeneğini tercih etmektedirler. Kampüs konaklama yıllık 14.000CAD civarındadır aile yanı tercih edilirse aylık 800-850CAD civarında bir maliyet doğurmaktadır. Farklı konaklama seçenekleri de elbette bulunmakta. Konaklama seçeneği olarak paylaşımlı yurtlr ya da aile yanı konaklama şansınız da bulunmakta.

 

Toronto Üniversitesinde Eğitim Gören Bir Öğrenci İçin Yaşam Maliyetleri Nasıldır? 

Kanada Toronto Üniversitesinde eğitim gören bir öğrenci için genel yeme içme giderleri yıllık 23.000 CAD civarındadır. Konaklama ise minimum 800 CAD civarındadır.
Tabi bu maliyet öğrencinin yaşam tercihlerine göre değişmektedir.

 

 

Toronto Üniversitesi Başvurularım için Neden ICES Turkey ile Çalışmalıyım?

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Toronto Üniversitesi ile olan yakın bağları ve gönderdiği öğrencilerinden elde ettiği tecrübe ile profilinizin okula uygunluğu, başvuru süreçleri, hazırlanması gereken belgeler, başvuru süreci, vize süreci gibi konularda detaylı bilgiyi sağlayacaktır. Toronto Üniversitesi dışında Kanada’daki diğer üniversite ve kolejler, lise eğitimi ve Kanada dil okulları konusunda detaylı yardımı da ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından alabilirsiniz.

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!

Ayrıntılı bilgi için

Toronto Üniversitesi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!