İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Kaplan International
Kaplan International

Kaplan, 1938 yılında Stanley Kaplan isimli bir eğitimcinin New York’un Brooklyn semtinde SAT sınavlarına hazırlık dersleri vermesiyle temelleri atılmış bir eğitim firmasıdır. Asıl kuruluş amacı SAT sınavları için hazırlık programları sunmak olmasına rağmen gelen talepler üzerine dil eğitimine giriş yapmış ardından bu alanda kendisini geliştirmiş ve dünyanın en çok bilinen dil okulları arasında en baş sıradaki okullardan birisi olmuştur.

Amerika’dan başlayarak birçok ülkeye yayılan Kaplan, her okulunda sunduğu istikrarlı akademik yapısını korumasıyla dikkatleri çeker. Yıllardır uyguladıkları eğitim programları ve akademik kadrosunun kalitesiyle bu başarısını sağlamaktadır. Uyguladıkları K+ eğitim sistemleri ile öğrencileri dijital platformlarda da akademik olarak destekleyen programları vardır.

İngilizce sunduğu programlara ek olarak Kaplan, Alpadia ve Enforex dil okullarını bünyesine katarak İspanyolca, Fransızca ve Almanca gibi diğer dillerde de eğitim olanağı sunmaktadır.

KAPLAN International English Schools Dil Okulu Merkezleri

  • Amerika: Boston, Chicago, Los Angeles, Miami, New York, Philadelphia, Portland, San Diego, San Francisco, Santa Barbara, Seattle, Washington DC
  • Kanada: Toronto, Vancouver
  • İngiltere ve İskoçya: Bath, Bournemouth, Cambridge, Edinburgh, Liverpool, Londra, Manchester, Oxford, Torquay
  • İrlanda: Dublin
  • Avustralya: Sydney, Perth, Melbourne, Brisbane, Adelaide
  • Diğer…

Dil Okulu Süreleri

Dil okulu süreleri minimum 2 haftadan başlayarak bir yıla kadar uzatılabilir. Sınav hazırlık programları gibi özel programların seçilen türüne göre genellikle 8 haftadan başlayarak 12 ya da 16 haftaya kadar uzayabilir.

Dil Okulu Programı

PROGRAM ADI

Genel İngilizce

Yarı-yoğun İngilizce

Yoğun İngilizce

+30 Yaş Özel Programlar

Akademik İngilizce (International Semester Courses)

Diğer Dil Programları

Üniversite Hazırlık kursları

Study&Work Programı

Birebir ders

Online Eğitim K+

Sınav Hazırlık Kursları (SAT/GMAT/GRE/IELTS/TOEFL/TOEIC/Cambridge Sınavları)

Küçükler için İngilizce (Junior Courses)

Kabul ve Başvuru Şartları

  • Genel dil programlarında herhangi bir başvuru şartı aranmaz.
  • Öğrenci sıfırdan dil öğrenmek için kursa kayıt olabilir ancak yeni öğrenenler için ayrı bir sınıf olduğu için başlangıç tarihleri Genel İngilizce programlarına göre farklıdır.
  • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS/TOEFL/TOEIC/Cambridge Sınavları) gibi özel programlar için öğrencilerin genellikle minimum B1 düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olması beklenir hatta bu seviye seçilen sınav tipine bağlı olarak daha yüksek istenebilir.

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

PROGRAM

BAŞLANGIÇ TARİHİ

BAŞVURU DÖNEMİ

Genel İngilizce

Her Pazartesi

Her zaman başvuru yapılabilir.

 

Sınav Hazırlık

(Dil Sınavları)

Genellikle her Pazartesi

Her zaman başvuru yapılabilir. Intermediate seviyesinde olan bu kursa direkt başlayabilir.

 

Sınav Hazırlık

(GRE/GMAT)

Belirli tarihleri vardır, danışınız

 

Her zaman başvuru yapılabilir.

Yaz Okulları

Genellikle Haziran, Temmuz, Ağustos ayları

 

Her zaman başvuru yapılabilir.

Kaplan International

Fiyatları ve Ücretleri

4 Hafta Eğitim

1300-1500 $

8 Hafta Eğitim

2500-2700 $

12 Hafta Eğitim

3800-4000 $

24 Hafta Eğitim

6800-7600 $

Not: Yukarıda yazan fiyatlar Amerika New York’daki okulun fiyatları düşünülerek yaklaşık olarak yazılmıştır. Güncel fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bilgi istek formunu doldurunuz.

Konaklama

KAPLAN konaklama olarak aile yanı ile yurt konaklama seçeneklerine sahiptir. Aile yanında tek kişilik odalarda konaklama tercih edilir ancak öğrenci yanında birisiyle birlikte seyahat ediyorsa aile yanında çift kişilik odada konaklama seçme hakkı olur. Aile yanı konaklamalarda genellikle sabah ve akşam yemeği dahil edilir. Genellikle Haziran-Ağustos aylarında yaz dönemi ek ücreti uygulanmaktadır.

Yurt konaklamalarında ise öğrencilerin tek ve çift kişilik oda seçenekleri vardır. Yemek hizmeti genellikle olmaz, ancak ortak kullanım alanlarında mutfağa sahip olan yurtlarda öğrenciler mutfakta kendilerine yemek hazırlayabilirler. Banyo ve tuvalet çoğu zaman ortak kullanım alanlarındadır. KAPLAN aile ve yurt konaklamalarına ek olarak bazı merkezlerinde otel ve paylaşımlı ev konaklama seçenekleri de sunar. Haziran-Ağustos ayları için hem aile yanı hem de yurt konaklamaları için yaz ek ücreti talep edilir.

Vize

Alanında uzman ekibimizle vize konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Danışmanlık hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgi istek formumuzu doldurarak randevu oluşturabilirsiniz.

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

Temsilciliğini yaptığımız birçok dil okulu içinden öğrencinin talebini en iyi karşılayan okulların avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurarak seçenekler sunarız. Öğrenci ile gitmeden önce ve gittikten sonra bağımızı koparmaz, neler yaptığı konusunda onu takip ederiz. Danışmanlık hizmetimiz program seçiminizden vize sürecine, hatta dil eğitimine başladıktan sonra da ülkeye dönene kadar devam etmektedir.

KAPLAN International English Schools Dil Okulu Yorumları ve Görüşleri

Danışmanlarımız KAPLAN dil okuluna daha önce gönderdiği öğrencilerin okul hakkındaki görüşlerini görüşmeniz esnasında aktarıyor olacaktır ve buradan öğrenci yorum ve görüşlerini yorumlar sayfasından bakabilir ya da Instagram hesabımızdan öğrenci görüşlerinin özetini okuyabilirsiniz.

 

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste