İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
GISMA Business School

GISMA Business School

GISMA Business School, 1999 yılında eski Alman başbakanı(şansölyesi) Gerhard Schröder’in bizzat girişimi ve Continental, Georgsmarienhütte, Nord/LB, Siemens ve Volkswagen gibi dev şirketlerin ortaklığıyla kurulmuş prestijli ve uluslararası bir işletme okuludur. STEM(Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) odak noktasıyla yeni nesil işletme ve yönetim vermeyi hedef gösteren okul, AMBA akreditasyonuyla dünya çapında en iyi MBA okullarından biri olduğunu da kanıtlamaktadır.

GISMA Giriş Şartları:

 • Minimum 6.5 IELTS Skoru
 • Transkript
 • Diploma
 • CV
 • Personal Statement
 • Referanslar

 

 

GISMA Business School

 

GISMA’da eğitim gören öğrenciler hangi üniversitelerden diploma alabiliyor?

GISMA, üniversitelerle diploma, şirketlerle ise iş ortaklığı yapıyor. Bu hem uluslararası prestije sahip dünyanın her yerinde bir çok okuldan diploma alma şansını size sağlarken, Avrupa hatta dünya çapında bir “network” geliştirme şansı sağlıyor.

 • SDA Bocconi School of Management
 • Arden University
 • Grenoble Ecole de Management (GEM)
 • The University of Law
 • Smurfit Executive Development at UCD Michael Smurfit Graduate Business School
 • Porto Business School (PBS)
 • Karriere im Familienunternehmen
 • British Chamber of Commerce in Germany
 • LEUE & NILL
 • Deutsche Bildung AG
 • Bluebilities

 

GISMA’da eğitim görebileceğiniz programlar nelerdir?

Grenoble MBA

Dünyanın en prestijli okullarından biri olan Grenoble Üniversitesi tarafından verilen MBA diplomasına hak kazanmanızı sağlar. Bu program için genellikle en az 3-4 yıllık bir çalışma tecrübesine sahip olmanız tavsiye edilmektedir.

 

Grenoble MIB

Yine Grenoble tarafından sağlanan bir program. Uluslararası İşletme programı mezuniyeti henüz yeni almış veya az tecrübe edinmiş öğrencilerin de yönetim stratejilerini detaylı öğrenebilmesi için kurgulanmıştır.

 

Grenoble MSc İnovasyon, Strateji ve Girişimcilik

Grenoble Ecole de Management tarafından verilen strateji ve girişimciliği inovasyonla birleştiren başarılı bir yüksek lisans programıdır.

 

Grenoble MSc Pazarlama Yönetimi

Pazarlama yönetimi ve iletişimi alanında verilen Grenoble MSc programı da oldukça başarılı programlardan biri.

 

MSc Kurumsal Finansal Yönetimi

Finans, Muhasebe, risk yönetimi gibi alanlarda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için ULaw tarafından verilen bir program.

 

MSc Veri Analizi ve Pazarlama

Chartered Institute of Marketing (CIM) tarafından akredite edilmiş olan programa pazarlamanın geleceği olarak bakılan veri analizi temeliyle yaklaşılmaktadır. Verilerle oynamak ve yönetmek üzerine uzmanlaşma ve pazarlamada dijitalleşen dünyaya uyum sağlamak isteyen öğrenciler için çok başarılı bir program.

 

MSc Uluslararası Pazarlama

Global pazarlama ve küresel bir yaklaşım geliştirmek isteyen öğrencilere özel bir pazarlama programıdır.

 

MSc BT Güvenlik Yönetimi

Yine günümüzün ve geleceğin sektörlerinden biri olarak görülen güvenlik ve siber yönetim de İngiliz diploması avantajıyla GISMA’da sunulan bir yüksek lisans programıdır.

 

MSc Liderlik ve İnsan Kaynakları Yönetimi

ULaw tarafından diplomalandırılan Liderlik ve İK Yönetimi, yüksek seviye partnerlikler ve başarılı bir eğitim planıyla sunulmaktadır.

 

MSc Proje Yönetimi

Özellikle mühendislik ve teknik alanlardan mezun olmuş öğrencilere müthiş avantajlar sunan proje yönetimi programı STEM odaklıdır ve tavsiye ettiğimiz alanlardan biridir.

 

MSc Stratejik İşletme Yönetimi

Analist, danışman veya strateji hedefleyen kurumsal adaylar için oldukça ideal bir program diyebiliriz.

GISMA’da yüksek lisans fiyatları programa göre toplam ücrette 15.000 ile 32.000€ arasında değişmekte olup, tüm 2 yıllık eğitimi kapsamaktadır. Bu fiyatta erken kayıtta burs kazanmak mümkündür.

 

Almanya’da yaşam ve maliyetler

Almanya’da GISMA’da yüksek lisans eğitimi alacak öğrencilerin konaklamada en az ayda 500 ile 900€ arası bir bütçe ayırması faydalı olacaktır. Berlin kentinde ikamet edecekleri için öğrencilerin en az ayda 500€ cep harçlığı ayırmalarını tavsiye ediyoruz. Berlin, canlı ve hareketli bir şehir olup yurtdışında yüksek lisans eğitimi alacak öğrencilerin Avrupadaki ilk tercihlerinden biridir.

 

Almanya’da çalışma imkanları

GISMA sayesinde mükemmel bir ağ kuracaksınız. Uluslararası firmaların yerleşik bulunduğu ve global çalışanlar aradıkları bir kent olan Berlin’de çok fazla seçeneğiniz var. Yasal olarak da bir çok şansınız söz konusu. Almanya’da mezuniyetten sonra en az 6 ay kalıp iş arayabilir ve çalışabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu süre uzatılıp tam zamanlı sürekli izine de çevrilebiliyor.

 

Almanya vizesi için önemli bilgiler

Almanya’da uzun dönem eğitim alacak öğrencilerin Türkiye’den gitmeden önce bloke hesap oluşturmaları gerekiyor. Bu bloke hesabın yanısıra iyi bir eğitim planı ve eksiksiz belgelerin sunulması ile vize reddi olması için hiçbir sebep yok.

 

Neden ICES TURKEY?

ICES Turkey GISMA Business School Türkiye resmi kayıt ofisidir. GISMA’ya başvurularınızı ICES Turkey ile yapabilir ve ayrıca uzman vize danışmanlarımızdan vize başvurunuz ve diğer süreçler için de destek alabilirsiniz. ICES Turkey ayrıca özel bir kariyer danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Business School adaylarına hangi alanın kendilerine ve kariyer hedeflerine uyabileceği noktasında müfredat ve mesleki bilgileri sağlayan uzman bir danışman kadrosuna sahiptir.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste