İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
CATS Academy Boston
CATS Academy Boston

CATS Kolejleri 1952 yılında kurulmuştur. O tarihten itibaren, İngiltere ve ABD’de kendini en çok yenileyen okullardan biri olmuştur. 7 Dil laboratuvarı, 9 fen laboratuvarı, 7 müzik odası, 3 güzel sanatlar atölyesi, 2 tiyatro salonu olan yeni kampüsüne 2016 yılında taşınmıştır. Bunlara ek olarak kampüsün olanakları arasında büyük çalışma alanı, öğrenci salonu, işletme ve moda laboratuvarı vardır. Toplamda 43 sınıfı olmakla beraber öğrencilerin konaklaması için 5 yurt binasına sahiptir. 9-12 sınıf (12. Sınıf dahil) arası eğitim vermektedir. Toplam öğrenci sayısı 480’dir. Okulun ayni zamanda çeşitli kulüpleri vardır (ortalama 30). Kampüs Boston şehir merkezine yaklaşık 25 dakika uzaklıktadır.

Ders Programları

CATS Academy Boston’da yaklaşık 21 ders AP (Advanced Placement) seçeneği sunulmaktadır. Ayrıca okulda bulunan ders başlıkları aşağıdaki gibidir:

English-İngilizce

English Literature- İngiliz Dili ve Edebiyatı

Mathematics- Matematik

Social Studies- Sosyal Bilimler

Science (Biology, Chemistry, Physics)– Bilim (Biyoloji, Kimya, Fizik)

SAT, ACT and TOEFL Test Preparation- SAT,ACT ve TOEFL Test Hazırlığı

World Languages (French, Spanish)- Dünya Dilleri (Fransızca, İspanyolca) 

Technology and Engineering- Teknoloji ve Mühendislik

NOT 1: Derslerin alt başlıkları bulunmaktadır. Detaylı bilgi için bizimle 444 22 03 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Kabul ve Başvuru Şartları

  • Öğrencilerin 75 ve üzeri not ortalamasına sahip olması beklenir. Not ortalaması ne kadar yüksek olursa öğrencinin okula kabul edilme şansı artar.
  • Lise transkripti -Hem Türkçe hem de İngilizce sunmanız gerekmektedir.
  • Matematik, İngilizce derslerin yüksek olması
  • Akademik İngilizce yeterliliği (Minimum IELTS 4.0 puan, TOEFL 40 puan olmalı, İngilizce seviyesi düşük öğrenciler için İngilizce destek programları vardır.)
  • Amaç/Motivasyon mektubu (Mektup düzenlenmesi konusunda ICES Turkey Yurtdışı Eğitim olarak destek veriyoruz)

NOT 1: Katılacağınız yıla yönelik akademik İngilizce (IELTS veya TOEFL) puanı belirlenmektedir.

Fiyat ve Ücretler

Aşağıda CATS Academy Boston için fiyatlarını görebilirsiniz.

CATS Academy Boston Eğitim+Konaklama/Yıl

57,000-60,000 USD

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

CATS Academy Boston

Eylül- Haziran (Kontenjanlara bağlıdır)

Not: Erken başvuru yapmak oldukça avantajlıdır çünkü ne kadar erken başvuru yaparsanız sonucunuz o kadar erken açıklanır. Türk öğrenciler için vize kriterlerini de göz önünde bulundurduğumuzda erken başvuru yapılması süreçle ilgili sorun yaşanmaması adına önemlidir.

Konaklama

CATS Academy Boston uluslararası öğrencilerine yurt konaklama ve aile yani konaklama imkânı sunmaktadır. 380’den fazla öğrencisi okulun konaklama seçeneklerini tercih etmektedir. Diğer ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte konaklayabileceğiniz yurtlarda oda seçenekleri tek kişilik ve paylaşımlıdır. Yerel alışveriş merkezlerine ve sahillere 10 dakika mesafededir. Banyo odanın içerisinde yer almaktadır.

CATS Academy Boston’da diğer konaklama seçeneği aile yanıdır. İngilizcenizi geliştirirken, gerçek Amerikan kültürünü yakından tanımak isterseniz bu konaklama size göredir.

Vize

Öğrenci Vizesi sayfasına giderek detaylara ulaşabilirsiniz.

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim danışmanlığı lise değişim ve diploma programlarına uzun yıllardır bünyesinde yer vermektedir. Akademik danışmanlarımız sizinle hem akademik planınızı hem konaklama tercihinizi detaylı şekilde görüşerek ülke-okul seçenekleri sunmaktadır. Programa başladıktan sonra da sizinle iletişimde olup, herhangi bir sorunla karşılaşırsanız yardımcı olmaktadır.

Programlarla ilgili detaylı bilgi almak isterseniz, alanında uzman danışmanlarımızla 444 22 03 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

CATS Academy Boston Yorumları ve Görüşleri

ICES Turkey ile Amerika’da eğitim alan öğrencilerin yorumlarını okumak için tıklayınız.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste