İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
English Montreal School Board
English Montreal School Board

The English Montreal School Board Montreal adasında konumlanmıştır. Kurula bağlı olan okullar güvenli, temiz, arkadaş canlısı, hassas ve karşılanabilir olmakla beraber okullarda görevli öğretmenler mümkün en yüksek akademik başarıyı yakalamak için çalışmaktadır. Okullardaki öğrenci popülasyonu ortalamadan az olduğu için öğrenciler birebir ilgi ve alaka görme, daha yakın ilişkiler kurma şansına da sahiptir.

English Montreal School Board Quebec’in en yüksek oranı olan %88’lik mezuniyet oranıyla gurur duymaktadır. Başarının nedeni kendini adamış öğretmen ve okul yöneticileri, hevesli öğrenciler ve toplum/aile desteğidir. Akademik programlar dışında düzenlenen sosyal ve kültürel etkinlik ve gezilerle öğrencilerin tarihi ve doğal merkezleri de görmesi hedeflenir.

EMSB farklı kültürlerin biraraya gelerek oluşturduğu popülasyonundan oldukça gurur duymaktadır. Bu yönüyle bölge okulları kültürel çeşitliliği sağlamak adına uluslararası öğrencileri okullarında ağırlamaktan mutlu olmakta, toplumdaki çoklu kültüre saygı ve anlayışı pekiştirmeyi amaçlamaktadır.

  • Bölgedeki Okul Sayısı: 61
  • Uluslararası Öğrenciler için Lise Sayısı: 13
  • Bölgenin Total Öğrenci Sayısı: 20,500
  • Bölgenin Total Uluslararası Öğrenci Sayısı: 295
  • Uluslararası Öğrencilerin Kabul Edildiği Sınıflar:9-11
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste