İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Aalto Üniversitesi

Lisansüstü program çeşitliliği ve modern araştırma olanaklarıyla öne çıkan Finlandiya üniversiteleri dünyanın en iyileri arasında yer alırken, devlet tarafından desteklenen üniversiteler öğrenciler açısından da büyük avantaj sağlamaktadır. Bugün Helsinki, Tampere, Turku gibi Finlandiya’nın temiz ve güvenli şehirlerinde bozulmamış ve kaliteli yaşam imkânı yüksek lisans yapmak isteyen yabancı öğrenciler için harika bir opsiyondur. Norveç ve İsveç gibi komşularına kıyasla mükemmel eğitim sistemi ve kolay erişilebilir üniversiteleri ile dikkat çeken Finlandiya, her yıl İngilizce yüksek lisans programlarının sayısını artırarak uluslararası öğrencileri ülkeye çekmektedir. Aynı zamanda üniversitelerin yerel sanayi ile yakın bağları öğrencilerin mezuniyet sonrası staj ve iş bulma şanslarını artırmaktadır. Bu üniversitelerden biri olan Aalto Üniversitesi, yüksek lisans derecesi planlayan öğrenciler için oldukça caziptir.

Eğitim Süresi ve Yüksek Lisans Programları

Aalto Üniversitesi, Finlandiya'da bulunan ve ana kampüsü Espoo'da olan çok disiplinli bir üniversitedir. Yaklaşık 20.000 öğrencisi vardır. Uluslararası İşletme, Muhasebe, Kurumsal İletişim, Ekonomi, Finans, Pazarlama, Mimarlık, Yapı Teknolojisi, Bilgi Ağları ve Yaşam Bilimleri Teknolojileri. Üniversite, öğrettiği çeşitli konu alanlarında uluslararası düzeyde ön plandadır.

Aalto Üniversitesi sanat, tasarım, işletme ve ekonomi, bilim ve teknoloji alanlarında üst düzey yüksek lisans programları sunmaktadır. Aalto Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi 2 yıl sürer. Bu süre zarfında öğrenciler istedikleri alanda eğitim alırken, bu eğitimin dünya standartlarında olduğunu bilirler. Kariyer merkezi sayesinde yüksek lisansını tamamlamış öğrenciler çok büyük şirketlerde çalışma imkânı da bulabilmektedir.

Aalto Üniversitesinde Yüksek Lisans Avantajları

Finlandiya, eğitim için dünyanın en iyi ülkelerinden biridir. Bu ülkedeki en iyi araştırma üniversitelerinden biri olan Aalto Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan öğrenciler birçok avantaja sahiptir. Bu avantajlardan biri de yüksek eğitimin yüksek kalitesidir. Bu kaliteli eğitim tüm dünyada geçerlidir. Kariyer merkezi ile lisansüstü öğrenciler, LinkedIn ve CV üzerinde kariyer planlama laboratuvarlarında geleceklerini planlayabilirler. Tüm bunlara ek olarak, yüksek lisansını tamamlayan yabancı uyruklu öğrenciler Finlandiya'da bir yıl kalarak iş arama hakkına sahiptir. Dünya çapında geçerli bir diploma ile mezun olan öğrenciler, kariyerlerine başka ülkelerde devam edebildikleri gibi Finlandiya'da kalarak da iş hayatlarına devam edebilirler.

Finlandiya'daki yüksek lisans programlarında yabancı uyruklu öğrenciler için burs seçenekleri de bulunmaktadır ancak öğrencilerin bu bursları alabilmeleri için ciddi bir başarı sergilemeleri gerekmektedir. Aalto Üniversitesinde yüksek lisans eğitim programlarında yer alan İngilizce programları için İngilizce seviyesinin yüksek olduğunun kanıtlanması beklenmektedir. Genel olarak, yabancı öğrencilerin belirtilen şartlar dahilinde IELTS sınavında 6.5'in üzerinde ve TOEFL sınavında 90'ın üzerinde puan almaları beklenir. Bu değerler Aalto Üniversitesi için de geçerlidir.

Vize Gereksinimleri

Aalto Üniversitesinde yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için Avrupa Birliği (AB) veya Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ülkelerinden gelenler için ücretsiz eğitim hakkı bulunmaktadır.

Finlandiya öğrenci vizesi için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

● Pasaport

● Başvuru formu

● Biyometrik fotoğraf

● Konaklama belgeleri

● Üniversiteden davet

● Öğrenci sertifikası

● Giriş tarihinden en az 15 gün önce başlatılan, 1 yıl geçerli, minimum 40.000 €'luk sağlık giderlerini kapsayan sigorta (seyahat sağlık sigortası değil)

● Yıllık asgari 6.720 € (ayda en az 560 €) olmak üzere geçim masrafları için harcanacak tutarı içeren banka dekontu

Finlandiya'daki Aalto Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin yukarıdaki belgeleri tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru süresi uzun olabileceğinden, öğrencilerin kabul mektubunu alır almaz işleme başlamaları gerekmektedir.

Öğrenim Ücretleri ve Yaşam Maliyetleri

Aalto Üniversitesi, 2023'te QS Dünya Üniversite Sıralamasında 116. ve 2022'de Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında 301. sırada yer alan çok popüler ve gelecek vaat eden kaliteli bir eğitim kurumudur. Finlandiya'nın en iyi araştırma üniversitelerinden biri olan Aalto Üniversitesi, yıllık ortalama 15.000 € yüksek lisans ücretine sahiptir. Finlandiya'da yaşamak çok pahalı değildir. Öğrenciler okuldan mezun olduktan sonra 1 yıl süreyle iş arama vizesi ile ikamet etme hakkına sahiptir. Aalto Üniversitesi öğrencileri için yüksek lisans döneminde ortalama yaşam maliyeti 9,600 € ve ortalama kira ise 5,996 € civarındadır.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste