İletişim
Halton District School Board

Halton District School Board, Toronto ve Niagara Şelaleleri arasında bulunan Burlington, Oakville, Milton,Georgetown ve Acton bölgelerinden oluşmaktadır. Halton, yakın zamanda Kanada’da yaşanabilecek en güvenli 4. bölge seçilmiştir.

Okullarda English as a Second Language(ESL) programına dahil olan öğrenci sayısı %5 geçmemekte, bu sayede uluslararası öğrencilerin her yönüyle Kanada deneyimi yaşamaları sağlanmaktadır.
Matematik, Bilim, İngilizce Sosyal Çalışmalar, Tarih ve Fransızca/Almanca/İspanyolca dillerinden bir tanesi standart akademik programa dahildir. Seçmeli ders olarak Muhasebe, Girişimcilik, Pazarlamayı içinde bulunduran İşletme Eğitimi, Bilgisayarlı Animasyon, Web Dizayn, Robotik içeren Bilgisayar Bilimi, Drama, Sanat, Müzik, Ev Ekonomisi ve Teknik Eğitim dersleri sunulmaktadır. Bölgede aynı zamanda International Baccalaureate Program (IB) sunan okullar bulunmaktadır. Tarihi binaların son teknoloji ekipmanlarla donatıldığı eğitim tesisleri öğrencilere oldukça yararlı bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Halton District School Board öğrencileri devamlı olarak Ontario bölgesi ortalamasının üstünde sınav sonuçları almaktadır.

 

  • Bölgedeki Okul Sayısı: 101
  • Uluslararası Öğrenciler için Lise Sayısı: 4
  • Bölgenin Total Öğrenci Sayısı: 59,700
  • Bölgenin Total Uluslararası Öğrenci Sayısı: 270
  • Uluslararası Öğrencilerin Kabul Edildiği Sınıflar:9 - 12
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste