İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
MIP Graduate Business School Of Politecnico Milano

MIP Graduate Business School Of Politecnico Milano

...
MIP Graduate Business School Of Politecnico Milano
MIP Graduate Business School Of Politecnico Milano

MIP, Politecnico Milano bünyesinde açılmış özel bir işletme(Business) ve yönetim okuludur. Proje Yönetiminden endüstriye, girişimcilikten finansa çok önemli bölümleri bulunan üniversitenin global ağı oldukça geniştir. Bir çok üniversiteden aynı anda diploma alabileceğiniz MIP ayrıca Politecnico bünyesinde olduğu için çok yüksek akademik kalitede eğitmenlerle, sektör içinden işverenlerle, şirketlerle harika bir bağlantı imkanı sağlıyor.

İtalya’da MBA için neden MIP?

İtalya’da en köklü devlet üniversitesi olan Politecnico Milano’nun önemli bir ayağı olan MIP, başta bu sayede çok iyi bir akademik kadro kalitesi sunuyor. Bunun yanı sıra teknik yaklaşım sektörde aranan ihtiyacın karşılanmasını en iyi şekilde sağlıyor. En önemli avantajlardan birisi de MIP’nin üniversite anlaşmaları. Bir sonraki kısımda bahsedeceğimiz bu husus sayesinde MIP mezunu olacağınızda 2 hatta 3 üniversiteden farklı farklı ülke ve şehirlerden diplomalar almanız mümkün.

Youtube Video Resmi -YREMo716UM

 

MIP Programları ve Ortaklıkları nelerdir?

MIP’de MBA ve Master programlarında çok sayıda imkan sağlıyor. MBA için genellikle iş tecrübesi olan yüksek seviye yönetici ve yönetici adayları beklenirken, Master programları üniversite çıkışlı tüm adaylar için uygundur. MIP’de bulunan MBA programları:

  • Full Time MBA
  • fLEX MBA

 

MIP’de tüm öğrencilere açık olan Master programları:

1- AMIE - Advanced Master In Innovatıon And Entrepreneurshıp (İngilizce)
2- BABD - Internatıonal Master In Busıness Analytıcs And Bıg Data
3- GEMOS - Global Executıve Master In Operatıons And Supply Chaın (İngilizce)
4- IMIM - Internatıonal Master In Industrıal Management (İngilizce)
5- IM4 - Internatıonal Master In Multıchannel Marketıng Management (İngilizce)
6- IMLUX - Internatıonal Master In Luxury Management (İngilizce)
7- MPAM - Master In Performıng Arts Management
8- IMPM - Internatıonal Master In Project Management (İngilizce)
9- Master In Global Luxury Goods And Servıces Management
10- MSCPM - Internatıonal Master In Supply Chaın And Procurement Management

 

Akreditasyonlar ve Ortaklıklar:

Akreditasyonlar: MIP’de eğitim alan öğrenciler dünyada işletme ve yönetim eğitimi veren okullarında yalnızca %2’sinde bulunan EQUIS, AMBA, AACSB güvencesiyle eğitim görürler.

Ortaklıklar: MIP’de yüksek lisans yapan öğrenciler için bir çok şirket hissedar olduğu bu okuldan öğrenci alımı yapıyor. Örneklemek gerekirse: Microsoft, Pirelli, IBM, Whirlpool, Carrefour ve çok daha fazlası....

Üniversiteler: Politecnico Milano ve Münih Teknik Üniversitesi’nden aynı anda diploma alabilirsin!

MIP’de bazı programlarda 2 hatta 3 diploma birden almak mümkündür, aralarında Toulouse Business School, TU Munchen, Beijing Jiaotong Üniversitesi, Politecnico Madrid’in de bulunduğu bir çok partner bu hususa dahildir!

 

Sıralamalar:

MIP Dünyanın en prestijli üniversite sıralama kurumlarınca yüksek seviyede görülmektedir. QS World Rankings, Financial Times Rankings ve tüm “executive education” sıralamalarında oldukça önemli bir yere sahip olan MIP, genellikle dünyada ilk 100’de anılmaktadır!

 

MIP’de Eğitim Maliyetleri

Genellikle tüm toplam olarak 13.000-18.000€ arası master ücretleri ve 25.000-32.000€ civarında MBA ücretleri mevcuttur. Dünya çapındaki değerine ve hedeflerinize göre ücretler aslında önemli bir yatırım değeri taşıyor. Fiyat- Performans olarak incelenmelidir.


Nasıl Başvurabilirim?

ICES Turkey, Politecnico Milano MIP Yüksekokulu’na yapacağınız başvurularınız için tüm hazırlıklarınızda ve gerekliliklerde size destek olmaya hazırdır. Yapmanız gereken tek şey ekranın sağında ve üstünde bulunan “bilgi iste” butonuna tıklayarak form doldurmak veya whatsapp hattımız 05453543400 üzerinden yetkili danışmanımıza ulaşmaktır!

 

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste