İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Odessa Ulusal Hukuk Akademisi

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi

Odessa National Academy of Law Hakkında

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi, Ukrayna’nın en iyi üniversitelerinden birisidir. 1847 yılında kurulan okul 2000 yılında Ukrayna’nın en iyi okulu seçilmiştir.

Okulda kaliteli eğitimin yanı sıra birçok sosyal faaliyet de bulunmaktadır. Tenis, voleybol, futbol, basketbol bunlarda bazıları olup ayrıca okulda uluslar arası çapta tanınan dans ve tiyatro toplulukları bulunmaktadır.

Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan üniversitenin  farklı fakülteleri bulunmaktadır. Bunlar; Avrupa Hukuk Enstitüsü, Sosyal Refah Fakültesi, Savunma ve Yerel Yönetimler Enstitüsü, Yasal Gazetecilik Fakültesi, Yüksek Lisans Fakültesi, Halk İdaresi ve Uluslar arası Yasal İlişkiler Fakültesi, Adliye Fakültesi, Medeni Hukuk ve Özel Girişim Fakültesi, Uzaktan ve Yarım Gün Eğitim Fakülteleridir.

Okulda 1 yıl hazırlık ve 4 yıl bölüm dersleri okuyabilirsiniz.

 

 

Odessa National Academy of Law Ranking (Sıralama)

Üniversitenin YÖK denkliği bulunmaktadır.

 

 

Mezun Kişiler ve Ünlü İsimler

Ukraynalı politikacı ve Ukrayna Bulgarları Birliği Başkanı Anton Kisse, Dnipro Belediye Başkanı Borys Albertovich Filatov, Ukrayna Halk Cumhuriyeti Milletvekili ve Ukrayna Devlet Göçmenlik Bürosu Başkan Vekili Vasyl Nikolaevich Grytsak okulun ünlü ve başarılı mezunları arasındadır.

 

 

Lisans Eğitimi Bölümleri

Fakülteler aşağıdaki gibidir;

 • Institute of European Law/Avrupa Hukuk Enstitüsü
 • Institute of Defense and Local Management/ Savunma ve Yerel Yönetimler Enstitüsü
 • Faculty of Public Administration and International Legal Relations/ Halk İdaresi ve Uluslar arası Yasal İlişkiler Fakültesi
 • Faculty of Civil Law and Private Enterprise/ Medeni Hukuk ve Özel Girişim Fakültesi
 • Faculty of Judiciary/ Adliye Fakültesi
 • Faculty of Legal Journalism/ Yasal Gazetecilik Fakültesi
 • Faculty of Social Prosperity/ Sosyal Refah Fakültesi

 

 

Yüksek Lisans Programları

Okulun kendine ait ayrı bir yüksek lisans fakültesi bulunmaktadır.

 • Faculty of Master’s Degree/ Yüksek Lisans Fakültesi
Odessa Ulusal Hukuk Akademisi

Gereken Not Ortalaması ve Taban Puanlar

Okula girmek için gereken herhangi bir not ortalaması bulunmamaktadır. 

 

 

Kabul ve Başvuru Şartları

Hem lisans hem de yüksek lisans alanları için bulunan mülakat sınavından geçmeleri gerekmektedir. Mülakat dili Ukraynaca ve Rusçadır. Mülakattan sonra başvurularınız Uluslar arası ilişkiler bölümü tarafından değerlendirilir. Adaylar aşağıdaki belgeleri okula sunmak zorundadır;

 • Başvuru Formu
 • Pasaport kopyası
 • Doğum belgesi kopyası
 • Müfredat ve transkript kopyası
 • Ukrayna’ya gelmeden en az 2 ay önce resmi sağlık otoritelerinden alınmış sağlık raporu
 • Sağlık sigortası
 • 6 fotoğraf (boyut 30x40)
 • Ülkesine bir yıldan az sürede dönüşü olan açık tarihli uçak bileti

 

 

Fiyat ve Ücretler

Lisans Bölümleri

2500 EURO

Yüksek Lisans Bölümleri

2900 EURO 

 

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Ukrayna’da üniversitelerin birçoğunun başvuru dönemleri mayıs ve Ekim ayları arasındadır. Hazırlık sınıfı okuyacak adaylar ise başvurularını daha sonra yapabilirler ancak başvuruların kontenjan sınırı olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

 

Konaklama

Ukrayna ekonomik olması açısından çok talep gören üniversitelere sahiptir. Yaşam şartları diğer ülkelere kıyasla çok rahattır. Odessa da konaklama için yurt ve ev imkanları bulunmaktadır. Yurtta kalan öğrenciler yemek için yurt mutfaklarını kullanabilirler. Ayrıca Odessa’da bulunan Türk lokantaları da yemek için seçenekler dahilindedir. 

 

 

Vize

Detaylı bilgi için Öğrenci Vizesi sayfamıza bakınız.

 

 

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

2018 yılında ICES Turkey yurtdışı eğitim danışmanlığı sağladığı akademik danışmanlık modeli ile eğitim için öğrencinin profiline uygun seçenekleri saptar. Ukrayna’da lisans programları dışında Ukrayna’da yüksek lisans  programlarında da danışmanlık yapmaktadır.

 

Ukrayna dışında Rusya’da üniversite, Rusya’da yüksek lisans, Finlandiya’da üniversite, Finlandiya’da yüksek lisans, Amerika’da lise, Amerika’da üniversite, Amerika’da lisansüstü, Polonya’da üniversite, Kanada lisans, Kanada yüksek lisans, Kanada’da lise, İngiltere’de lisans ve yüksek lisans, İngiltere’de lise, Almanya’da üniversite, Almanya dil okulu, Amerika dil okulları, İspanya dil okulu, Malta dil okulları, İrlanda’da dil okulu, İngiltere dil okulları, İtalya dil okulları gibi birçok alanda aynı zamanda yurtdışında IELTS ve TOEFL hazırlık programlarında da danışmanlık vermektedir. Program fiyatları için danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

 

Odessa National Academy of Law Yorumları ve Görüşleri

Daha önce ICES Turkey ile giden öğrencilerin yorumları için tıklayınız.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste