İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Royal Crown Academic School
Royal Crown Academic School

Royal Crown Academic School Kanada Toronto’da eğitim veren özel bir lisedir. Dünyanın her yerinden uluslararası öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler okula vardıklarında başarılarına ulaşmaları için yardımcı olacak ilgili eğitimciler ile tanışırlar. Okul ayni zamanda yerel öğrencilere de açıktır.

Bayview ve Sheppard caddelerinin kesiştiği yerde konumlanan okuldan şehir merkezine, havaalanına, otobüs ve metro durağına kolaylıkla gidebilirsiniz. Okul üniversitede okumak istediğiniz bolüme göre bireysel ders çalışma planı hazırlamaktadır. Modern teknoloji ile dolatılmış bilim laboratuvarı, yüzme havuzu, kütüphane, 2 bilgisayar odası, sanat odası ve kafeteryası bulunmaktadır. Uzun dönem İngilizce destek programları mevcuttur.

Öğrenciler okula vardıklarında İngilizce sınavına girerler ve sonuçlarına göre sınıflara yerleştirilirler. 5 seviyede ESL (English as a Second Language) dersi sunmaktadır. Royal Crown Academic School başarılı öğrencilere burs imkânı sunmaktadır.

Ders Programları

Royal Cown Academic School üniversite hazırlığına destek olacak Advanced Placement (AP) dersleri de sunmaktadır. AP dersleri başarılı öğrencilere üniversite geçişlerinde yardımcı olacak hatta zaman zaman ön kredili üniversite derslerine saydırılabilecek normalden daha yüksek akademik seviyeye sahip derslerdir. Özellikle son sene öğrencilerin üniversite ve kolejlere hazırlanmasına yönelik program yapma imkânı sunmaktadır.

English- İngilizce

Mathematics- Matematik

Science (Biology, Chemistry, Physics)– Bilim (Biyoloji, Kimya, Fizik)

Visual Arts- Görsel Sanatlar

Business- İşletme

Computer Studies- Bilgisayar Çalışmaları

Social Sciences amd Humanities- Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler

Guidance and Career Education- Rehberlik ve Kariyer Eğitimi

French As a Second Language- Fransızca İkinci Dil

Canadian and World Studies- Kanada ve Dünya Dersleri

NOT 1: Derslerin alt başlıkları bulunmaktadır. Detaylı bilgi için bizimle 444 22 03 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Kabul ve Başvuru Şartları

  • Öğrencilerin 75 ve üzeri not ortalamasına sahip olması beklenir. Not ortalaması ne kadar yüksek olursa öğrencinin okula kabul edilme şansı artar.
  • Lise transkripti -Hem Türkçe hem de İngilizce sunmanız gerekmektedir.
  • Matematik, İngilizce derslerin yüksek olması
  • Akademik İngilizce yeterliliği (İngilizce seviyesi düşük öğrenciler için İngilizce destek programları vardır.)
  • Amaç/Motivasyon mektubu (Mektup düzenlenmesi konusunda ICES Turkey Yurtdışı Eğitim olarak destek veriyoruz)

Fiyat ve Ücretler

Aşağıda Royal Crown Academic School için fiyatlarını görebilirsiniz.

Royal Crown Academic  School (Konaklama+Eğitim/Yıl)

38,500-39,500 CAD

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Royal Crown Academic Lisesi

Eylül- Haziran (Kontenjanlara bağlıdır)

Not: Erken başvuru yapmak oldukça avantajlıdır çünkü ne kadar erken başvuru yaparsanız sonucunuz o kadar erken açıklanır. Türk öğrenciler için vize kriterlerini de göz önünde bulundurduğumuzda erken başvuru yapılması süreçle ilgili sorun yaşanmaması adına önemlidir.

Konaklama

Royal Crown Academic okulunda eğitim alan öğrencilerin çoğu yurtta kalmaktadır. İki kişilik konaklamanın mevcut olduğu odalarda banyo oda içerisindedir. Konaklama ve okul arası için okulun kendi servisleri vardır. Mesafe okul otobüsleriyle yaklaşık 7 dakikadır. Ayrıca yurt konaklama da yüzme havuzu ve fitness odası da bulunmaktadır. Odalarda oda temizliği hizmeti de vardır.

Royal Crown Academic okulunda ayrıca aile yani konaklama imkânı da mevcuttur. Arkadaş canlısı ortamda Kanada kültürünü daha yakından tanıyıp İngilizcenizi geliştirme şansına sahip olursunuz. Aile yani konaklama da odalar tek kişiliktir. Aileler denetlenmektedir.

Vize

Detaylı bilgi için Öğrenci Vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim danışmanlığı Royal Crown Academic okulunu yakından tanıyan bir danışmanlık şirketidir. Okul ve konaklama şeklinizi belirledikten sonra ders seçiminizde, vize başvurunuzda da yardımcı olmaktadır.  

ICES Turkey okul seçiminizde sizi en doğru şekilde yönlendirmeyi amaçlar. İngilizce seviyenize ve akademik başarınıza uygun okul seçeneklerini sizinle değerlendirir, ülke ve şehir hakkında bilgi verir.

Royal Crown Academic School Yorumları ve Görüşleri

ICES Turkey ile Kanada’da eğitim alan öğrencilerin yorumlarını okumak için tıklayınız.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste