İletişim
Ryerson Üniversitesi

Ryerson University, 1948 yılında kurulan bir devlet araştırma üniversitesidir. Kanada da Canada- Ontario ve Toronto olmak üzere iki kampüsü vardır.
Canada Ryerson Üniversitesi, dünya çapında 2018 itibariyle 140.000'den fazla mezuna sahiptir.100'ün üzerinde, lisans ve yüksek lisans programı ile 39.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Kanadada eğitim dendiğinde akla gelen merkezi konumlu ve bilinen üniversiteler arasında dikkat çekmektedir. Toronto Eaton Centre’a yakınlığı da bir diğer dikkat çekici özelliğidir.

Ryerson Üniversitesinde Lisans Eğitimi

Canada Ryerson Üniversitesi Toronto, Sanatlar ve Çağdaş Araştırmalar, Okul öncesi eğitim, Moda, Grafik İletişim Yönetimi, Sağlık Bilgi Yönetimi, Resim Sanatları, Uluslararası Ekonomi ve Finans, Radyo ve Televizyon gibi lisans programları sunmaktadır. Institute of Technology (management ve innovation alanları) programları da oldukça ilgi çekmektedir.

Canada Ryerson Üniversitesi'ndeki Toronto Uluslararası Öğrenci Hizmetleri kayıtlı tüm uluslararası öğrencilere; uluslararası farkındalığı teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Kişi haklarına da çok saygılı olan Canada ve sıcak kanlı insanları ile Türkiye’deki habitatınızdan fazla da uzaklaşmamış gibi hissedeceksiniz.  

 

Ryerson Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimi

Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için; Kanada’nın en gözde yerlerinden birinde olan Ryerson Üniversitesinde yüksek lisans (graduate programs) eğitimi güzel bir tercih olacaktır. Ryerson aynı zamanda Raymond Chang School of Continuing Education aracılığıyla devamlı eğitim imkanı da sağlamaktadır. Ted Rogers School Of Management programı Bloomberg’e göre Kanada’da ilk 5 dünyada ilk 25 business schools arasında yer almaktadır.

 

Ryerson Üniversitesi Eğitiminde Yüksek Öğrenim Hayatı Nasıldır? 

Canada Ryerson Üniversitesi World University Rankings 2018 göre 494.Sıradadır. Ünlü model kişi Nina Dobrev ve Gail Kim gibi birçok isim Toronto Ryerson Campus üniversitesinden mezun olmuştur. Dünyanın en iyi finans kentlerinden biri olan Toronto da bulunan üniversite en iyi yüksek kalite eğitimin yanında öğrencileri iş hayatına da hazırlamaktadır.

Kuzey Amerika veya Universities in Canada (Kanada üniversiteler) listelerinde bulunan okul QS World University Rankings’de de yer almaktadır.

Okul aynı zamanda sosyal imkanlar olarak da önde gelir. Merkezi konumu, öğrenci birlikleri ve spor takımları Ryerson Rams ile öğrencilere birçok aktivite fırsatı sunmaktadır.

 

Ryerson Üniversitesinin Kabul Şartları Nelerdir? Başvurular Ne Zaman? 

Canada Ryerson Üniversitesi lisans eğitiminde Türkiye’de bitirdiğiniz lise diploma notunuz 80+ olmalı ve IELTS puanı minimum 6.5 olmalıdır.
Yüksek lisansda ise 6,5 ielts ve lisans ortalamanın minimum 2.80 ve yukarısında olmalıdır.

 

Ryerson Üniversitesinde Eğitimi Maliyetleri Nedir?

Canada Ryerson Üniversitesi yıllık eğitim ücretleri 26.000-29.000CAD arasında seçtiğiniz programa ve bölüme göre değişmektedir.

 

Ryerson Üniversitesinin Yök Denkliği Var Mıdır? 

Dünya sıralamasında ilk 500 içinde olan Ryerson Üniversitesinin Yök denkliği vardır.

 

Ryerson Üniversitesinde Konaklama Nasıldır? 

Canada Ryerson Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler konaklama olarak genellikle yurt tercih etmektedir. Aile yanı da öğrencilerin tercih ettiği bir başka konaklama opsiyondur.

 

Ryerson Üniversitesinde Eğitim Gören Bir Öğrenci İçin Yaşam Maliyetleri Nasıldır?

2018 Canda Ryerson Üniversitesi öğrencileri konaklamada aile yanı tercih ederlerse aylık masrafları yaklaşık 750-850CAD. Yurt ise aylık 1.000-1.300CAD arasında bir maliyet doğurmaktadır.
Toronto pahalı bir şehir olduğu için genel yeme içme giderleri 600-800CAD arasında tutmaktadır.

 

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
COVID-19 Sebebiyle Geçici Bir Süreyle Online Hizmet vermekteyiz. Detaylar için tıklayınız
Bilgi İste