İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Saanich School District
Saanich School District

Saanich, British Columbia’nın batı sahilinde, Kanada’nın en güzel havasının ve yüksek yaşam standartları sağlayan bir bölgedir. Güvenli ve misafirperver topluluğunun yanında nefes kesen manzarası, Pasifik Okyanusu, dağları, sahilleri, parkları ve yağmur ormanlarıyla hem doğa sporlarıyla ilgilenenlere bir çok fırsat sunar, hem de tüm bölge sakinlerine güzel ve kaliteli yaşam şartları sağlar. 
Amacını “Dünyayı Uluslararası Bağlantılarla Geliştirmek” olarak belirleyen Saanich Bölgesi Uluslararası Öğrenci Programı, lise eğitiminde de yüksek kalite akademik içerik ve özel programlar sağlayarak bu amacı gerçekleştirmek adına çalışmaktadır. Bölgedeki okullar aynı zamanda Advanced Placement (AP) programı şansı da sunmaktadırlar. AP programı, uygulandığı okullarda öğrencilerin üniversitede yönelmek istedikleri alanların içeriğine uygun dersler almalarına imkan veren, öğrencileri üniversite tercihlerinde öne geçirebilen bir uygulamadır.
Tüm bölgelerde sunulan kültürel etkinliklerin yanında Ticaret alanında teknik kurslar, Şef Eğitimi ve Otomotiv gibi bir çok farklı alanda da dersler sunmaktadır. Bölgede aynı zamanda Judo, Buz Hokeyi, Yelken, Tırmanma, Kürek, Lakros ve Golf gibi seçenekleri içeren Spor Akademileri de bulunmaktadır.

Bölgenin uluslararası programındaki başarının nedeni yetkililerin sağladığı yüksek orandaki öğrenci desteğidir. Program danışmanları öğrencilerin eğitim programı ve duygusal ihtiyaçlarını anlamak ve durumu yönetmek için çalışmkatadırlar.
ESL (English as a Second Language) kursları İngilizce seviyesini yükseltmek isteyen öğrenciler için okullar tarafından sağlanmaktadır, ayrıca öğrencilerin derslerinden geri kalmamaları için ders saatleri sonrası ücretsiz “Tutorial”lar da öğrencilere sağlanmaktadır.

  • Bölgedeki Okul Sayısı: 18
  • Uluslararası Öğrenciler için Lise Sayısı: 3
  • Bölgenin Total Öğrenci Sayısı: 6,845
  • Bölgenin Total Uluslararası Öğrenci Sayısı: 400
  • Uluslararası Öğrencilerin Kabul Edildiği Sınıflar:9-12
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste