İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
04 Şubat 2023
2 Dakika
Almanya’da Eğitim: BSBI Avantajları & Kampüs Hayatı

Berlin School of Business and Innovation, Avrupa’da en çok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan ülkelerden biri olan Almanya’da kurulmuş, İngilizce Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi veren, kalitesi ve burs imkanları ile öne çıkan bir üniversitedir. Berlin şehir merkezinde olan yeni üniversite kampüsü ile öğrencilere ulaşım açısından kolaylık sağlamaktadır.

Öğrenciler mezuniyet sonrasında İngiltere’de bulunan University of Creative Art (UCA) diploması alarak, yüksek öğrenimlerine ister Türkiye’de isterlerse farklı ülkelerde öğrenimlerine devam edebilirler. Üniversite öğrencilerin not ortalamasına göre %50’ye varan burs avantajı ile ön plana çıkmaktadır.

Bunların yanı sıra Almanya’da BSBI öğrencileri dilerse değişim programı ile 6 ay süre ile Paris veya Atina’da bulunan diğer BSBI kampüslerinde eğitimlerine devam edebilir ve kendilerine farklı bir deneyim kazandırabilirler. Ayrıca BSBI gelen tüm uluslararası öğrencilerine ücretsiz olarak Almanca dil eğitimi vermektedir. Tüm bunların yanı sıra BSBI iş hayatında öğrencilerine deneyim kazandırmak için Almanya’nın birçok akredite firması ile kurumsal partnerlik yapmakta ve öğrencilere staj imkânı sunmaktadır.

Almanya’da Çalışma İzni

Almanya’da akredite bir üniversiteden lisans veya yüksek lisans mezuniyeti sonrasında 18 oturma ve çalışma izni vermektedir. Ayrıca öğrenciler öğrenim süreçlerinde haftada 20 saat yarı zamanlı çalışarak, rahatlıkla konaklama ve yaşam masraflarını karşılayabilirler.

Avrupa’nın en az işsizlik oranının olduğu ülkelerden biri olan Almanya’da öğrenciler eğitim sonrasında rahatlıkla iş bulabilir veya staj yaptıkları kurumlarda profesyonel hayatlarına devam edebilirler.

Eğer siz de Almanya’da yüksek lisans yapmak istiyorsanız, hemen sitemizden form doldurun, deneyimli akademik danışmanlarımız sizi arasın!

Mehmet Emin Ünlü
Kıdemli Akademik Danışmanlık
Finans bölümünden dereceyle mezun olmuştur. Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı firmalardaki deneyimine ek olarak 4 yıldır eğitim danışmanlık ve yönetimi alanında görev yapmaktadır. Ağırlıklı olarak yurt dışında yüksek lisans, lisans ve lise eğitimi ile ilgili danışmanlık sağlamakta, kendi yurt dışı ve çalışma deneyimleri ile öğrencilere destek olmaktadır. Geniş vizyon ve birikimiyle firmamızda kıdemli akademik danışmanlık görevini sürdürmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste