İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
09 Şubat 2018
4 Dakika
Amerika'da Uygun Fiyatlarda Lise Eğitimi

Amerika’nın Seçkin Okullarında Burslu Gibi Okumak İstemez Misin?

Amerika’da lise eğitimi mi almak istiyorsun? Peki sadece değişim mi yapacaksın, yoksa Amerika’da mezun mu olmak istiyorsun? Henüz kararını veremedin ve “Belki sadece 1 sene kalırım, belki de uzatırım” mı diyorsun?

Daha önce bulunmadığın bir eğitim ortamını deneyimlemeden bir sonraki yılın planlarını yapmak bazen zor olabilir, biliyoruz. Özellikle Amerika’da, katıldığın programa göre vize türünün değişebileceği durumlarda ekstra dikkatli olmak da gerekiyor. Amerika’da 1 seneye kadar olan değişim programlarında kısıtlı süre eğitim hakkı veren J1 statüsünde vize verilirken, uzun süreli eğitim almayı planlayan ve buna uygun okullara kayıt yaptıran öğrencilere ise F1 statüsünde vizesi veriliyor. Yani uzun dönem okuma ihtimali olan ama henüz kararını verememiş öğrenciler için uzatılabilir eğitim vizesi alınabilecek programları tercih etmek oldukça önemli. 

İşte tam da bu noktada seni erken karar vermenin yükünden kurtaran bir program var! F1 Değişim Programı olarak geçen bu programda öğrenciler devlet, özel ve yatılı okulları tercih edebilir, eğitim sürelerini uzatmak istediklerinde de rahatlıkla işlemlerini yapabilirler!

 

Amerika'da Uygun Fiyatlarda Lise Eğitimi

 

Peki bu sistem nasıl işler?

Program gereği öğrenciler spesifik okul seçimleri yapmak yerine J1 programında uygulandığı üzere kendi profillerine uygun olan okullara yerleştirilir. Ama F1 Değişim Programını J1 programından ayıran çok büyük birkaç artısı var! Bu artıları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Öğrenciler okumak istedikleri okulların özelliklerine yönelik tercihlerde bulunabilir!

Yani, öğrencilerden 3 öncelikli tercih alınır. Bunlar eyalet/şehir seçimi, ders dışı aktivite seçimleri veya spesifik ders istekleri olabilir.

 

Öğrencilere seçenek sunulur!

Belirtilen tercihler doğrultusunda yerleştirme yapmak için çalışan ekip, öğrencinin tercihlerinden en az birine uyacak şekilde farklı okul seçeneklerini belirleyip öğrenciye sunar. Böylece tek bir okul yerleştirmesi yerine öğrenci seçim yapabileceği bir konumda olur.

 

Burslu gibi okursun!

Bu programa dahil olan devlet, özel ve yatılı okullar öğrencilere normalde uluslararası öğrenciler için uyguladıkları ücretlerden çok daha aşağıda maliyetler sunar. Bu şekilde giriş şartlarını karşılayan öğrenciler Amerika’nın iyi okullarında burslu gibi eğitim alma şansına sahip olur.

Programın bir diğer avantajı ise giriş şartlarını karşılayan 12. sınıf öğrencilerine tek senede mezuniyet hakkı tanıyabilecek okullara da yerleştirme yapılabilmesidir. Böylelikle, normalde minimum 2 senede mezuniyet alınabilecekken bu sürenin 1 seneye düşürülmesi durumu ortaya çıkar.

 

Amerika'da Uygun Fiyatlarda Lise Eğitimi

 

Bu program bana hangi hizmetleri sağlar?

Birçok lise değişim programında olduğu gibi F1 Değişim Programı da öğrencilerin neredeyse bütün ayarlamalarını onlar gitmeden önce yapar. 

Başvuru, kayıt ve okul yerleştirme işlemleri, konaklama yerleştirmesi (aile yanı veya yurtta, günlük 3 öğün yemek dahil olacak şekilde), 18 yaş altı öğrenciler için zorunlu vasi işlemleri, sigorta ve havaalanı karşılama ayarlamaları öğrenci Türkiye’yi terk etmeden tamamlanmış olur.

Ayrıca öğrenciler Amerika’da eğitimlerine başladıktan sonra program koordinatörleri tarafından düzenli olarak takip edilmektedir.

 

Kaydımı nasıl yaptırabilirim?

F1 Değişim Programına kaydını yaptırman çok kolay! Detaylı bilgi almak ve kayıt işlemlerini başlatmak için lise danışmanlarımızdan birine ulaşman yeterli. İstersen buradan bilgi formu doldur, istersen buradan randevu talebinde bulun.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste