İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
11 Temmuz 2018
3 Dakika
Amerika’nın En İyi Üniversiteleri

Amerika’nın En İyi Üniversiteleri

Amerikan rüyası … Bir çok öğrencinin hayali Amerika ‘ nın önde gelen üniversitelerinde eğitim alıp , kariyerlerine sağlam bir başlangıç yapmaktadır. Ancak bunun için tabi ki bazı gerekliliklerin olması gerekir. Bunlardan ilki şüphesiz ki belirli bir İngilizce bilgisine sahip olmak ,( Varsa TOEFL veya IELTS sınav skoru ) eğer İngilizce seviyeniz o kadar yüksek değilse önce bir dil okuluna gidebilir , daha sonra dil okulunun anlaşmalı olduğu bir üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. Dil seviyesinden sonra önemli olan diğer bir unsur , lise not ortalamasının da yüksek olması gerekmektedir. Amerika ‘ da üniversite okumak isteyen öğrencilerin en çok karıştırdığı şeylerden biri , burada herhangi bir üniversite giriş sınavına girme şartının aranmamasıdır. Bunların yanında maddi durumunuzun yeterli olduğunu göstermeniz gerekir. Tüm bu koşulları sağladıktan sonra akademik programlar hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız gerekir bu aşamada ise eğitim danışmanınızın desteği oldukça önemlidir. Amerika ‘ da lisans düşünen öğrencilerin aklına ilk gelen en iyi üniversiteler ;

Massachusetts Institute of Technology ( MIT ) Üniversitesi , Stanford Üniversitesi , Harvard Üniversitesi , California Institute Of Technology Üniversitesi , Chicago Üniversitesi , Princeton Üniversitesi , Cornell Üniversitesi , Yale Üniversitesi , Johns Hopkins Üniversitesi , Columbia Üniversitesi olmaktadır . Amerika ‘ da bulunan bir çok üniversitenin arasından kriterlerinize en uygun olanını bulmak , oldukça güçlü bir bilgi birikimi gerektirir . Amerika için üniversite başvurusu yaparken en önemli şeylerden biri orada neden eğitim almak istediğinizi anlatan bir motivasyon mektubu yazmaktır. Ayrıca başvuru yapacak öğrencilerin daha önceki öğretmenlerinden aldıkları , derslerdeki başarılarını ve okuldaki sosyal yönünü anlatan bir referans yazısı da almaları gerekmektedir. Başvuru yaparken diğer bir unsur , spor aktiviteleri veya öğrenci klüpleri gibi sosyal aktvitelere katıldığınızı belirtmektedir. Sosyal yönünüz ne kadar kuvvetli olursa kabul edilme şansınız o kadar yüksek olmaktadır.

Amerika ‘ da ki en iyi üniversiteler , fiyatları ve kabul koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için ICES YURTDIŞI EĞİTİM danışmanlarınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste