İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
11 Temmuz 2018
2 Dakika
Beslenme Ve Diyetetik En İyi Üniversite

Son yıllarda oldukça talep görmeye başlayan Beslenme ve Diyetetik bölümünün ne kadar geniş bir çalışma alanı olduğunu biliyor musunuz ? Beslenme ve Diyetetik alanında eğitim alan kişiler , besinler , dengeli beslenme , düzenli kilo alımı , düzenli kilo verimi , bilimsel araştırmalar ile sağlığın korunması gibi alanlarda çalışmalar yaparlar. Diyetisyenlere olan ilginin oldukça artmasına rağmen , tabi ki her alanda olduğu gibi bu bölümden mezun olanlarında işlerinde başarılı olabilmeleri için sabırlı olmaları gerekir. Beslenme ve Diyetetik alanında en iyi üniversitelerden Cardiff Metropolitan University Nutrition Dietetics and Food Science , London Metropolitan University School of Human Science , University Of Nottingham School of Biosciences , University of Plymouth School of Health Professions , Queen Margaret University , University of Westminster , Bern University of Applied Sciences Department of Health , Birmingham City University School of Health Sciences , University of Chester Clinical Sciences and Nutrition , University College Dublin School of Public Health , Physiotherapy and Population Science , University of Hertfordshire Health and Emergency Professions , King ‘s College London , University of London Nutrition and Dietetics ,Leeds Beckett University Health and Well – Being , University of Manchester Faculty of Biology , Medicine and Health , Ulster University gibi üniversiteler de eğitim alabilirsiniz.

Diyetisyenler günümüzde bilindiği gibi sadece insanların zayıflamalarına yardımcı olan kişiler değillerdir. Aynı zamanda besinler hakkında bilimsel verilere dayanarak araştırma yapan kişilerdir. Biyoloji , mikrobiyoloji gibi alanlarla da yakından ilgili olan Beslenme ve Diyetetik , beslenme ilgili hastalıkları ve bu hastalıkların tedavilerini de içermektedir.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste