İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Brno Technology University

Brno Technology University

Dünyada Kaçıncı Sırada? 

QS World University Rankings: 701-750

Times Higher Education (THE) World University Ranking: 1201+ * Mühendislik ve Teknoloji alanında: 801-1000 *İşletme/Ekonomi alanlarında:601+

Lisans Bölümleri Nelerdir?

BRNO Teknoloji Üniversitesi’nde İşletme, İnşaat Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği lisans eğitiminde öne çıkan programlardır.

Yüksek Lisans Programları Nelerdir?

BRNO Teknoloji Üniversitesi’nde Mimarlık, İşletme, İnşaat mühendisliği, Elektrik müh. ve iletişim ve alt branşları, Bilgi teknolojileri, Makine,Matematik ve Endüstri mühendsilikleri yüksek lisans eğitiminde öne çıkan programlardır.

Kabul Şartları Nelerdir?

 

 • Başvuru sahibi, talep formunu doldurur ve öğrenim belgesi (aslının resmi onaylı sureti) ile birlikte başvurduğu fakülteye gönderir. Eğitim belgesi üzerindeki imza ve kaşelerin gerçekliği, başvuranın eğitim aldığı kurumun bulunduğu ülkenin koşullarına göre tasdik edilmelidir. Talep formu elektronik başvuruda da bulunabilir. Talep, her elektronik başvuru için ayrı ayrı sunulmalıdır.
 • Talebin sunulmasıyla eş zamanlı olarak, başvuru sahibi ücreti öder. Ödeme bilgileri, başvuru sahibinin elektronik başvurusunda bulunabilir. Başvuru sahibi, sunduğu her talep için ücret ödemekle yükümlüdür.
 • Eğitim sertifikasına ek olarak, fakülte başka belgeler de isteyebilir, özellikle:
 • sertifikanın onaylı tercümesi;
 • çalışmaların içeriği ve kapsamı hakkında ek bilgiler;
 • İlgili yabancı kurum veya farklı bir yetkili yabancı otorite tarafından verilen, mezunların söz konusu yabancı ülkedeki bir programa kabul edilebilir olduğunu kanıtlayan sertifika;

 

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Brno Teknoloji Üniversitesi’nde çoğu başvurular Ocakta açılmaktadır. Online olarak da yapılan başvurularda 24 Euro başvuru doğrulama ücreti talep edilmektedir.

Burs İmkanları

Öğrencilere aşağıdaki burslar verilebilir:

 1. a) üstün başarılı çalışma ve sınav sonuçları için burs;
 2. b) doktora öğrencilerini desteklemek için burs;
 3. c) konaklama hibesi;
 4. d) zor sosyal durumlardaki öğrenciler için burs;
 5. e) istisnai durumlarda burs;
 6. f) yurtdışındaki çalışmaları desteklemek için burs
 • Ücretlendirmesi

Programlar arası değişkenlik göstermekle beraber eğitim ücreti yıllık 2500-3000 EURO arasında değişkenlik göstermektedir.

 • Nerede?

Çekya’nın Brno şehrinde yer alan üniversite kampüsü, IBM, Red Hat, Vodafone veya Zebra Technologies gibi dünyaca ünlü şirketlerin bulunduğu Çek Teknoloji Parkı'nın yakınında yer almaktadır.

Brno öğrenciler arasında çok popülerdir. QS’ye göre, Brno dünya çapında 6. en popüler öğrenci şehridir.

Konaklama ve Vize İşlemleri Nasıl Hallediliyor?

Uyruğunuza ve statünüze bağlı olarak, Çek Cumhuriyeti'ne girmek için vize veya oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekebilir. AB üyesi olmayan ülkelerden iseniz, prosedür 60 güne kadar sürebileceğinden, resmi kabul mektubunu alır almaz vize başvurunuza başlamalısınız. ICES TURKEY olarak tüm vize sürecinizin takibini sizin için yapıyoruz.

Kampüs içinde ve dışında yer alan ve fakültelere yürüme mesafesinde olan her tipte yurtlar bulunmaktadır. Ayrıca ICES TURKEY  olarak size konaklama imkanları hakkında danışmanlık sağlamaktayız.

Eğitim Dili Nedir?

BRNO Teknoloji Üniversitesi’nde İngilizce ve Çekçe eğitim verilmektedir.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste