İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Buckswood School
Buckswood School

1933 senesinde kurulan Buckswood School kız ve erkek öğrencilere eğitim vermektedir. İngiltere’de Hastings, East Sussex’te yer almaktadır. Londra’ya 1,5 saat mesafededir. Geniş bir kampüse konumlanmıştır. Buckswood school kampüs içerisinde zengin imkanlara, çeşitli aktivitelere sahiptir. Okul, eğitimi 3 döneme ayrılmış şekilde vermektedir. Uluslararası öğrencilere üniversite başvurularında destek olmaktadır. Bünyesinde A Level ve IB programları sunmaktadır. Ortalama 450 öğrencisi vardır.

Ders Programları

Buckswood School’da çeşitli GCSE, A Level ve IB ders imkânları sunulmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

Art and Design- Sanat ve Tasarım

English- İngilizce

Mathematics-Matematik

History- Tarih

Science (Biology, Chemistry, Physics) –Bilim (Biyoloji, Kimya, Fizik)

Languages (French, Spanish, Mandarin, German, Italian, Russian, Japanese,...)- Diller (Fransızca, İspanyolca, Mandarin Dili, Almanca, İtalyanca, Rusça, Japonca,...)

Geography- Coğrafya

Psychology- Psikoloji

Kabul ve Başvuru Şartları

  • Öğrencilerin 75 ve üzeri not ortalamasına sahip olması beklenir. Not ortalaması ne kadar yüksek olursa öğrencinin okula kabul edilme şansı artar.
  • Lise transkripti -Hem Türkçe hem de İngilizce sunmanız gerekmektedir.
  • Referans mektupları (İngilizce ve Matematik öğretmeninizden)
  • Akademik İngilizce yeterliliği (Okulun yönlendireceği testi alabilirsiniz, İngilizce seviyesi düşük öğrenciler için İngilizce destek programları vardır.)
  • Amaç/Motivasyon mektubu (Mektup düzenlenmesi konusunda ICES Turkey Yurtdışı Eğitim olarak destek veriyoruz)

Fiyat ve Ücretler

Aşağıda Buckswood School için fiyatları görebilirsiniz.

Buckswood School Eğitim+Konaklama/Yıl

30,500 GBP

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Buckswood School

Eylül- Haziran (Kontenjanlara bağlıdır)

Not: Erken başvuru yapmak oldukça avantajlıdır çünkü ne kadar erken başvuru yaparsanız sonucunuz o kadar erken açıklanır. Türk öğrenciler için vize kriterlerini de göz önünde bulundurduğumuzda erken başvuru yapılması süreçle ilgili sorun yaşanmaması adına önemlidir.

Konaklama

Buckswood School geniş kampüsünde öğrencilere yurt konaklama imkânı sunmaktadır. Kampüste ihtiyacınız olan birçok olanak vardır. 1,2,3,4 kişilik odaların çoğunda banyo oda içerisindedir. Hafta sonları ve aksamları aktiviteler vardır. 240 tam zamanlı yatılı öğrencisi ve konaklama için 6 evi bulunmaktadır.

Vize

Öğrenci Vizesi sayfasından detaylara ulaşabilirsiniz.

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim danışmanları Buckswood okul kampusunu İngiltere’de ziyaret etmiş ve birebir görmüştür. Okul ile ilgili sorularınıza yardımcı olabilir ayni zamanda eğitim sistemi hakkında size bilgi verebilir. Akademik danışmanlarımız ders seçiminizde, vize başvuru sürecinizde, havaalanı transfer ayarlanmasında size yardımcı olmaktadır. Buckswood School hakkında detaylı bilgi almak için alanında uzman danışmanlarımıza 444 22 03 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Buckswood School Yorumları ve Görüşleri

ICES Turkey ile Ingiltere’de eğitim alan öğrencilerin yorumlarını okumak için tıklayınız.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste