Budapest Metropolitan University

Budapest Metropolitian Üniversitesi tarihi çok eskilere dayanmasa da Macaristan’ın kısa sürede başarı gösteren ve önde gelen üniversitelerinden birisi olmuştur. Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte’de bulunmaktadır. Bünyesinde sunmuş olduğu Lisans ve Yüksek Lisans programlarıyla hem İngilizce hem de Macarca eğitimin yanısıra Rusça dilinde de eğitim vermektedir.

Budapest Metropolitian Üniversitesinin YÖK Denkliği vardır. Üniversite eğitiminde İşletme, Ticaret, Pazarlama, IR, Turizm, İletişim-Medya, Tasarım, TV-Radyo, Animasyon bölümleri ön plana çıkmaktadır. Ayrıca sanat bölümlerinde de üst düzey eğitim veren Metropolitian Üniversitesi sektörde de yerini almıştır.

Budapest Metropolitian Üniversitesi işletme, ticaret, pazarlama gibi alanlarda verdiği eğitimin yanı sıra şirketlerle de iş birliği içinde çalışarak öğrencilere staj imkanı sunmaktadır ve mezun olduklarında çalışma hayatına tecrübeli bir şekilde başlamalarını sağlamaktadır.

Budapest Metropolitian Üniversitesi’nde Lisans Eğitimi

Budapeşte Metropolitan Üniversitesinde lisans eğitiminde sanat ve işletme bölümleri ön plana çıkmaktadır.

Lisans eğitiminde tercih edilen bölümler; Uluslararası İktisat, İşletme, Pazarlama, Muhasebe, Turizm İşletmeciliği, Uluslararası İlişkiler, Grafik Tasarım, Animasyon, Film ve Televizyon, Fotoğrafçılık

Budapest Metropolitian Üniversitesi Öne Çıkan Bölümleri bu sayfadan da detaylı inceleyebilirsiniz.

 

Budapest Metropolitian’da Üniversite Eğitimi Maliyetleri Nedir?

Lisans eğitiminin yıllık eğitim ücretleri 3.000-4.500€ arası değişiyor. Budapeşte Metropoliton’da Haziran öncesi başvurularda %10 indirim veriliyor ve Türk öğrencilerden de Avrupa Birliği vadandaşları gibi kayıt ücreti ödüyor. Yüksek Lisans eğitiminde ise yıllık eğitim ücretleri 4.200-5.400€ arası değişiyor.

 

Budapest Metropolitian’da Ve Budepeşte’de Sosyal Yaşam Şartları Nasıldır?

Metropolitian Üniversitesi verdiği akademik derslerin dışında öğrencilerine staj programlarıyla öğrendiklerini gerçek iş hayatında uygulayabiliyor.

Budapeşte Avrupa’daki en güzel kentlerden birisidir. Sosyal yaşamın akıcı ve aktif olmasının yanı sıra öğrenciler için birçok aktiviteye katılma şansı da vermektedir.

 

Budapest Metropolitian’da Üniversite Eğitiminde Akademik Hayat Nasıldır?

Budapest Metropolitian, şirketlerle yaptığı anlaşmalar sonucu üniversite eğitimi sırasında iş dünyasını da yakından takip ederek güncel bilgileri sağlayıp, staj programı ile de öğrencilere dört dörtlük bir eğitim sunmaktadır.

 

Budapest Metropolitian Üniversitesi’nde Üniversite Eğitimine Kabul Şartları Nelerdir? Başvurular Ne Zaman?

Üniversite eğitimde Kabul şartları çok zorlayıcı değildir. Bazı bölümlerde ielts yeterliliği gibi katı koşullar yerine üniversitenin yapacağı skype mülakatını geçmeniz yeterli olacaktır.Eğer mülakata girmek istemiyorsanız da minumun 5.5 ielts puanı yeterli olacaktır. Lisans ve Master bölümlerinde başlangış tarihleri eylül ve şubat aylarıdır. Şubat ayında yani ikinci dönemde her bölüm açılmamaktadır. Eylül ayında başlamak isteyen bir öğrenci Nisan ayında bütün başvurularını tamamlamış olmalıdır.

 

Budapest Metropolitian Üniversitesi’nin YÖK Denkliği Var Mıdır?

Budapest Metropolitian Üniversitesinin YÖK Denkliği vardır.Ayrıca aldığınız diploma sadece Macaristan ve Türkiye’de değil tüm Avrupa Birliği ülkelerinde tanınır.

 

Üniversiteden Mezuniyet Sonrası Neler Yapılabilir?

Budapest Metropolitian Üniversitesi eğitim boyunca yaptığı etkinliklerle öğrencilerini iş hayatına da hazırladığı için mezuniyet sonrası iş bulma olanakları çok geniştir. Mezuniyet sonrası tercihinize göre belirli bir süre Macaristan’da kalıp oradaki iş imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

 

Budapest Metropolitian’da Üniversite Eğitimi Gören Bir Öğrenci İçin Yaşam Maliyetleri Nasıldır?

Macaristan’da yaşam maliyetleri diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygundur. Bir öğrenci konaklama dışında yeme-içme ve yol masraflarına ortalama 250-300€ bütçe ayırmalıdır.

 

Budapest Metropolitian’da Konaklama Nasıldır?

Öğrenciler genelde yurt konaklamalarını tercih etmektedir. Yurtlar ortalama 200-250€ arasındadır. Öğrenciler isterse ev de tercih edebilir, bu maliyetleri biraz arttıracaktır.

 

Budapest Metropolitian’da Yüksek Lisans Eğitimi

Budapest Metropolitian’da yüksek lisans eğitiminde tercih edilen bölümler; İşletme Yöneticiliği ve Liderlik, Turizm İşletmeciliği, Grafik Tasarımdır.

 

ICES Turkey Ne Gibi Avantajlar Sunmaktadır?

ICES Turkey tecrübeli kadrosuyla Budapest Metropolitian Üniversitesinde akademik bir yönlendirme yapmaktadır. Öğrencinin ihtiyaç duyduğu her zaman ulaşabileceği bir hizmet sunmaktadır. Özellikle Budapest Metropolitian Üniversitesinde öğrencileri sınav stresinden kurtararak Skype yolu ile de üniversite kabullerini alabilecek yetkinliktedir.

 

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!

Ayrıntılı bilgi için

Budapest Metropolitan University ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!