İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Burnaby School District
Burnaby School District

Burnaby Vancouver’ın merkezinde konumlanmış, aile ve şehir yaşamını beraber içeren, güvenli ve güçlü bir toplum bilincine sahip bir bölgedir. Bölge aynı zamanda güçlü akademik yönleriyle öne çıkmaktadır. Uluslararası öğrenciler Kanada’daki eğitim hayatlarını bir dönemlik veya bir yıllık programlarla tamamlayabilirken aynı zamanda 4 yıllık lise eğitimini Kanada’da alarak British Columbia High School Diploması ile mezun olma şansına sahip olurlar. 
Burnaby Okul Bölgesi’nin akademik başarısı öğrencilerine de yansımaktadır. Burnaby Bölgesinin uluslararası bir çok öğrencisi Kuzey Amerika’daki en iyi üniversitelere giriş yapmaktadırlar. Bütün Burnaby okulları BC Ministry of Education tarafından akredite edilmesinin yanısıra, yüksek yetkinlikte öğretmen ve yöneticiler tarafından yönetilmetedirler. Burnaby Bölgesi aynı zamanda Kanada’nın en büyük Advanced Placement(AP) Programını uygulamaktadır.
AP programı, uygulandığı okullarda öğrencilerin üniversitede yönelmek istedikleri alanların içeriğine uygun dersler almalarına imkan veren, öğrencileri üniversite tercihlerinde öne geçirebilen bir uygulamadır. Kanada’daki lise eğitiminin ardından üniversiteye de burada devam etmek isteyen öğrenciler için Burnaby Okul Bölgesi güzel imkanlar sunmaktadır.

Burnaby Okul Bölgesi aynı zamanda müzik, görsel sanatlar, dans ve drama gibi sosyal alanlardaki programlarıyla da bilinmektedir. 
Bölgedeki bütün okullar aynı zamanda ESL (English as a Second Language) programı da sunmaktadır. Bu program dahilinde uluslararası öğrenciler İngilizce dil seviyelerini arttırmak için dersler alarak lise eğitimlerine yetkinlik sahibi olarak başlarlar.

  • Bölgedeki Okul Sayısı: 49
  • Uluslararası Öğrenciler için Lise Sayısı: 8
  • Bölgenin Total Öğrenci Sayısı: 24,000
  • Bölgenin Total Uluslararası Öğrenci Sayısı: 925
  • Uluslararası Öğrencilerin Kabul Edildiği Sınıflar:9-12
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste