İletişim
Ca' Foscari University of Venice

Ca Foscari Venice Üniversitesi Hakkında

1868 yılında İtalya’nın ilk işletme fakültesi olan kurulan Ca Foscari Venice Üniversitesi, İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik’in kalbinde bulunmaktadır. Yurtdışında üniversite, yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğun talep gösterdikleri Ca Foscari, öğrencilere ekonomi ve yönetim, beşeri bilimler, yabancı diller ve daha bir çok bilim alanlarında çeşitli programlar sunan çok merkezli bir kurum haline gelmiştir. Bugün, okul İtalya'nın en iyi üniversitelerinden biri olarak derecelendirilmiştir.

Ca 'Foscari, tek kurs, lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri, prestijli üniversite ortaklıkları ile öğrencilerine yenilikçi ve disipliner arası eğitim sunmaktadır.

Ca Foscari Venedik Üniversitesi, sağladığı mükemmel akademik olanaklarla, 20.000 lisans ve 9.000 lisansüstü öğrenciye ev sahipliği yaparken, 1500’den fazla yabancı öğrenciye de kapılarını açmaktadır.

Ca Foscari Venice Üniversitesi Ranking(Sıralama)

Araştırmada mükemmelliğin kanıtı olan Ca 'Foscari, son yıllarda diğer herhangi bir İtalyan kurumundan daha fazla Marie Curie hibesi kazanmıştır. 2017 QS World Rankings konu sıralamasına göre, Ca 'Foscari, dünyanın en iyi 150 dili Modern Diller ve ekonomi ve ekonometri için en büyük 250 arasında yer alıyor.

Ca Foscari Venice Üniversitesinde Lisans Programları

 • Business Administration and Management- Curriculum Business administration and management
 • Digital management
 • Economics and Business- Curriculum Economics, markets and finance
 • Philosophy, International and Economic Studies

Ca Foscari Venice Üniversitesinde Yüksek Lisans Programları

 • Comparative International Relations
 • Language Sciences - Curriculum Language sciences
 • Computer Science
 • Conservation Science and Technology for Cultural Heritage
 • Environmental Sciences - Curriculum Global environmental change
 • Science and Technology of Bio and Nanomaterials (inter-university)
 • Sustainable Chemistry and Technologies- Curriculum Environme

Ca Foscari Venice Üniversitesi Kabul ve Başvuru Şartları

Lisans programlarına giriş için istenen belgeler;

 • IELTS seviyesi en az 6.5 olmalıdır
 • Foundation programına katılacak öğrenciler için IELTS şartı koşulmamaktadır
 • Not ortalaması en az 80 olmalıdır
 • Dil yeterliliği olmayan öğrenciler için Uluslararası Öğrenci Yılı (Foundation year) öğrencilere yıl kaybettirmeyen, iyi bir çözümdür.
 • CV ve Motivasyon mektubu
 • Skype üzerinden mülakat

 

Yüksek Lisans programlarına giriş için istenen belgeler;

 • Minumum 3 yıllık bir lisans diploması
 • GPA minumum 2.5 olmalıdır (Bölüme göre değişiklik göstermektedir.)
 • Öğrencilerin IELTS sınavından en az 6.5 ve üstü bir skor ile hala geçerli bir sınav sonucunu üniversiteye sunmaları gerekiyor
 • CV ve Motivasyon mektubu
 • Skype üzerinden mülakat
 • MBA Programları iş tecrübesi gerektirmektedir

Yurtdışında okumak isteyen uluslararası öğrencilerin iyi bir yurt dışı eğitim danışmanına ve İtalya eğitim sistemine hâkim, başvuru şartlarını bilen ve üniversitelerle irtibatta kolaylık sağlayan yurtdışı eğitim danışmanlarını tercih etmeleri oldukça önemli.

Gereken Not Ortalaması ve Taban Puanlar

Lisans programları için öğrencinin not ortalaması en az 80, yüksek lisans programları için ise not ortalamalarının olabildiğince 2,5 üzerinde olması tavsiye edilir. MBA Programlarına gitmek isteyen öğrencilerin minimum 2 yıl iş tecrübesi olması gerekir.

Ca' Foscari University of Venice

Ca Foscari Venice Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Ca Foscari Venice Üniversitesi lisans ve yüksek lisans programları için başvuru tarihleri 2 Temmuz ile 1 Ekim arasındadır.

Ca Foscari Venice Üniversitesi

2 Temmuz- 1 Ekim (1.tur)

 

1 Kasım(2.tur)

 

Ca Foscari Venice Üniversitesi Lisans Fiyatları ve Ücretleri

Digital Management

€ 7.500

Business Administration-Economics

€ 1.900

Economics and Business

€ 1.900

Philosophy, International and Economic Studies

€ 1.900

 

Ca Foscari Venice Üniversitesi Yüksek Lisans Fiyatları ve Ücretleri

Computer Science

€ 2.100

Conservation Science and Technology for Cultural Heritage

€ 2.100

Economics and Finance

€ 2.100

Environmental Sciences

€ 2.100

Global Development and Entrepreneurship

€ 2.100

Language Sciences

€ 2.100

Management-Accounting and Finance

€ 2.100

Science and Technology

€ 2.100

 

Ca Foscari Venice Üniversitesi’nin YÖK Denkliği var mı?

Evet, Ca Foscari YÖK tarafından tanınır ve denkliği vardır. Ca Foscari Venice Üniversitesi QS sıralamalarına göre YÖK tarafından istenen koşulları rahatlıkla karşılamaktadır.

 

Venedik nasıl bir şehirdir? Yaşam standartları nasıldır?

Kanallardan oluşan büyüleci sular şehri Venedik, namıdiğer maskeler Şehri, Kuzey İtalya’nın doğusunda bulunmaktadır. Venedik her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği, yabancı öğrencilerin değişim programları, lisans ve yüksek lisans için tercih ettikleri, canlılığını ve kalabalığını kaybetmeyen küçük bir şehirdir. Kendine has kültürü, yaşam tarzı, turistler konusunda misafirperver olan halkı, huzurlu ve rahat yaşamı ile yabancı öğrencilere kapılarını her daim açan Venedik, uluslararası öğrencilerin uğrak noktası olmaktadır. Venedik’te bulunan birçok tarihi eser UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alınmıştır. Venedik’in Resmi Dili İtalya olup, turistlerin uğrak yeri olduğu için halkın çoğu İngilizce konuşmaktadır.

Venedik’te öğrenci yaşamı nasıldır?

Venedik kültürel etkinlikleri, sanat müzeleri, galerileri, redentore karvavalları ile uluslararası öğrencilere eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Şehir girişi dışında, Venedik'te otomobil, bisiklet veya motosiklet kullanmanın hiçbir yolu yoktur, çünkü tüm şehir köprülerle birbirine bağlanmış bir dizi adadır. Bu, şehri yürüyerek ya da kayıklarla geçmek zorunda olduğunuz anlamına gelir.

Hi Tide Venice uygulaması ile gelgitler hakkında bilgi alabilir, Venedik’in özellikle ada bölgesinde bazı sokakların su altında kalması halinde, hangi sokaklardan ıslanmadan geçebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yüzyıllar boyunca, Venedik'teki ünlü eski binalar aynı kalırken bu binaların kullanım amaçları değişti. Bazıları şimdi üniversite binaları veya müzelerdir, ancak bu büyük ve dekoratif binalar bazen banka kadar sıradan bir bina da olabilmektedir.

2014'ten beri, İtalya'daki tüm devlet müzeleri ve arkeolojik sit alanları, her ayın ilk Pazar günü ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Konaklama

Eğitim süresince çalışma kitaplarının ve materyallerinin, yemek ve içeceklerin, cep telefonu faturalarının ve diğer kişisel ihtiyaçlarınızın masraflarını karşılamanız gerekecektir. Bu masraflar kişisel yaşam giderlerinizin bir parçasıdır ve öğrenim ücretleriniz kapsamında değildir. Venedik’te aylık konaklama masrafları 250-400 Euro arasındadır. Bu ücretler seçilen lokasyona ve odanın paylaşımlı olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir. Yemek için de yine öğrenciye göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 50-80 euro arasındadır. Ulaşım için ise otobüs biletleri 1.50€’dur. Aylık fiyatı ise 25€’dur. Venedik’te eğitim genellikle devlet üniversitelerinde oldukça uygun fiyatlıdır. İtalya’da eğitimi alacak öğrencilerin yılda ayırmaları gereken eğitim bütçesi 1.000 ile 4.000€ arasında değişirken yaşam maliyetleri şehirlere göre değişir.

 

Vize

Uluslarası öğrenci vize süreçleri ile ilgili öğrenci vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

İtalya lisans ve yüksek lisans eğitimi seçeneklerinde üniversiteleri yerinde ziyaret etmiş danışmanlar ve uzmanlarımız üniversitelerin bölüm-bölüm şartlarını size aktarmakta, başvurunuzdaki zorlu süreçlerde yıllık başvuru akışı çok yüksek olan devlet üniversitelerinde irtibatınızı sağlamanızda, konaklama ve vize sürecini anlamanızda destek olmaktayız. İtalya’da yüksek lisans eğitimi için ilgili üniversiteler tarafından akredite ve tanınan kurumumuz Türkiye’de en geniş yurt dışı üniversite ağlarından birine sahiptir. Dolayısıyla İtalya ile birlikte birçok alternatifi de değerlendirebilirsiniz.ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, ayrıca Ca Foscari Venice Üniversitesi Türkiye resmi kayıt ofisi olup, bu üniversitede ücretsiz hizmet sağlar.

Ca Foscari Venice Üniversitesi Yorumları ve Görüşleri

Yurtdışı eğitim sürecinde her daim yanında olduğumuz öğrencilerimizin yorumlarını okumak için öğrenci yorumları sayfamızı ziyaret edebilir, istediğiniz ülke, üniversite ve bölüm ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste