İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Delta School District
Delta School District

Kanada’nın British Columbia eyaletinde yer almaktadır. Vancouver’a yaklaşık 30 dakika uzaklıkta ve Amerika sınırında bulunmaktadır. 3 tarafı suyla çevrili olduğundan güzel sahillere ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin eğitimi British Columbia eyaletinin üst sıralarında yer almaktadır. Delta okul bölgesinde bulunan devlet liselerinde IB (International Baccalaureate) ve AP (Advanced Placement) seçenekleri vardır. IB programı kişisel ve akademik anlamda öğrencilerin kendilerini geliştirmesi için sunulan bir programdır. AP ise öğrencilerin üniversitede okumak istedikleri alanların içeriğine uygun dersler alma imkânı sunmaktadır. AP dersleri ayni zamanda üniversite kabullerinde öğrencileri öne geçirebilmektedir.

7 tanesi lise olmak üzere Delta okul bölgesinin toplamda 31 okulu bulunmaktadır. 7 okulun hepsi uluslararası öğrenci kabul etmektedir. Okullarda akademik yıl, yaz kampı veya kısa dönem için eğitim alabilirsiniz.

Ders Programları

Delta School District’te olan bazı dersler aşağıdaki gibidir. Ders seçenekleri okullara göre farklılık göstermektedir. Ayrıca bu derslere ek olarak AP ders sunan okullarda bulunmaktadır.

Biology - Biyoloji

Computer Information Systems – Bilgisayar Bilişim Sistemleri

Digital Animation – Dijital Animasyon

Drama - Drama

English - İngilizce

Mathematics - Matematik

Media Arts – Medya Sanatları

French - Fransızca

Physical Education – Beden Eğitimi

Visual Arts- Görsel Sanatlar

3-D Design – 3 D Tasarım

History - Tarih

Physics - Fizik

Geography - Coğrafya

Food Studies – Yemek Çalışmaları

Kabul ve Başvuru Şartları

  • Öğrencilerin 75 ve üzeri not ortalamasına sahip olması beklenir. Not ortalaması ne kadar yüksek olursa öğrencinin okula kabul edilme şansı artar.
  • Lise transkripti -Hem Türkçe hem de İngilizce sunmanız gerekmektedir.
  • Matematik, İngilizce derslerin yüksek olması
  • Akademik İngilizce yeterliliği (İngilizce seviyesi düşük öğrenciler için İngilizce destek programları vardır.)
  • Amaç/Motivasyon mektubu (Mektup düzenlenmesi konusunda ICES Turkey Yurtdışı Eğitim olarak destek veriyoruz)

Fiyat ve Ücretler

Aşağıda Delta School District için fiyatlarını görebilirsiniz.

Delta School District Eğitim+Konaklama

25,900 CAD

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Delta School District

Eylül- Haziran (Kontenjanlara bağlıdır)

Not: Erken başvuru yapmak oldukça avantajlıdır çünkü ne kadar erken başvuru yaparsanız sonucunuz o kadar erken açıklanır. Türk öğrenciler için vize kriterlerini de göz önünde bulundurduğumuzda erken başvuru yapılması süreçle ilgili sorun yaşanmaması adına önemlidir.

Konaklama

Delta School District uluslararası öğrencilere aile yani konaklama imkânı sunmaktadır. Programda bulunan aileler düzenli olarak denetlenmektedir. Öğrencilerin tek kaldığı odalarda ders çalışma için masaları bulunmaktadır. Aileler öğrencilere günlük 3 öğün yemeklerini de sağlamaktadır. Konaklama formunu doldururken özellikle tercihiniz varsa belirtebilirsiniz. Tercihleriniz öncelikli olarak dikkate alınacaktır.

Vize

Detaylar için Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim danışmanlığı tercihlerinizi öncelikli tutarak size uygun bölge ve okul yönlendirmesinde bulunmaktadır. Yönlendirme yaparken İngilizce seviyenizin ve akademik başarınızın büyük rolü bulunmaktadır. Akademik danışmanlarımız programınız başladıktan sonra da size ihtiyacınız olduğunda danışmanlığa devam etmektedir. Delta School District hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlarımıza 444 22 03 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Delta School District Yorumları ve Görüşleri

ICES Turkey ile Kanada’da eğitim alan öğrencilerin yorumlarını okumak için tıklayınız.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste