İletişim
Delta School District

Delta Okul Bölgesi Vancouver’a 30 dakika uzaklıkta Amerika sınırında bulunmaktadıra. Üç tarafı suyla çevrili olan bölge güzel sahillere ve doğal çevreye ev sahipliği yapar.

Delta Bölgesinde ESL programına dahil olmuş öğrenci oranı oldukça azdır. Bu da Kanada’da lise eğitimi alan tüm öğrenciler için tam anlamıyla Kanada kültürü deneyimi sağlar. Delta Bölgesinde aynı zamanda eğitim ödüllü öğretmenlerle verilmektedir ve mezuniyet oranı British Columbia’da üst noktalardadır.
Delta Bölgesindeki okullar onur öğrencilerine International Baccalaureate (IB) ve Advanced Placement (AP) programları sunmaktadır. IB öğrencileri kişisel ve akademik anlamda geliştirmek adına sunulan bir programken, AP öğrencilerin üniversitede yönelmek istedikleri alanların içeriğine uygun dersler almalarına imkan veren, öğrencileri üniversite tercihlerinde öne geçirebilen bir uygulamadır. 
Bölgedeki bütün okullarda çok çeşitli kulüpler ve spor dalları bulunmaktadır. Delta Bölgesi sakinlerinin çoğunluğu üniversite mezunudur ve Kanada ortalamasından %30 daha yüksek gelir seviyeleri vardır. Delta ekibi her ay öğrenciler için turlar düzenlemektedir. Bölgede 29 farklı ülkeden 700 uluslararası öğrenci bulunmaktadır.

  • Bölgedeki Okul Sayısı: 33
  • Uluslararası Öğrenciler için Lise Sayısı: 7
  • Bölgenin Total Öğrenci Sayısı: 18,000
  • Bölgenin Total Uluslararası Öğrenci Sayısı: 700
  • Uluslararası Öğrencilerin Kabul Edildiği Sınıflar:9-12
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste