İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
29 Aralık 2021
3 Dakika
Dünyanın En İyi 100 Üniversitesi

Geleceğinizi şekillendirirken en kritik nokta üniversite tercihidir. Hayal ettiğiniz bir hayata kavuşabilmenin yolu, iyi bir üniversite eğitimi almaktan geçer. İyi bir üniversite dediğimizde aklımıza dünyanın en iyi 100 üniversitesi gelir. MIT, Stanford, Harvard, Oxford, Cambridge, Yale, UC Berkeley, UCL vb. en iyilerin en önde gelenleridir. Kimileri için bu okullarda eğitim almak bir hayal gibi görünse de dünyanın en iyi 100 üniversitesinden birinde, en iyi eğitimi almak, belirli süreçlerden geçmeyi gerektirir. İyi bir planlama, sosyal becerilerinizi aktif olarak geliştirme, başarılı bir lise eğitim süreci ve destek alabileceğiniz danışmanlık hizmetleriyle hayal ettiğiniz okullardan kabul almak şansınıza kalmayacaktır.

Her yıl kabul edilen en önemli ölçümlerinden biri olan; ‘’ Dünyanın En İyi İlk 100 Üniversitesi’’, QS Rankings tarafından açıklanır ve yıllar geçtikçe dünyanın en iyi 100 okul sıralaması önemli ölçüde değişiklik göstermez. Bunun en büyük sebebi, bu okulların dünya çapında kendini kanıtlamış ve tüm dünyanın da kabul ettiği akademik başarılarıdır. Bu akademik başarılara sahip okullarda eğitim alabilmek için, öğrencilerin de belirli akademik yeterliliklere ve alt yapıya sahip olması gerekmektedir. 

Dünyanın en iyi 100 üniversitesi sıralamasında olan okulların genellikle akademik eğitim dilleri İngilizcedir. Okulların kabul vermek için istedikleri ve bekledikleri skorlara erişebilmek için, iyi bir İngilizce eğitimi almak en önemli koşuldur. Dünyaca kabul görmüş IELTS (International English Language Testing System) ve TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sınavlarından yüksek skorlar elde edebilmek için sistemli bir çalışma ve ihtiyaç halinde sınava hazırlık takviyesi gerekecektir. Okulunuzdaki İngilizce eğitiminin yeterli gelmediği takdirde eğitim danışmanlarınızın yönlendirmesiyle size en uygun ders seçenekleri belirlenip gerekli takviyeler sağlanmaktadır. 

Yeterli İngilizce seviyesinin yanı sıra dünyanın en iyi 100 üniversitesine giriş için belirli gereklilikler aranmaktadır. Çoğu üniversite kabul kriterleri arasında SAT, ACT gibi sınavlardan yüksek skorlar beklemektedir. Bu sınavlardan yüksek sonuçlar alabilmek için sistemli ve düzenli çalışmak ve ihtiyaç olduğu durumlarda ekstra ders takviyeleri almak gerekmektedir. 

Bunların yanında dünyanın en iyi üniversiteleri, öğrencilerin sadece akademik başarılarına değil sosyal yetkinliklerine de önem vermektedir. Bu üniversitelerden kabul almayı hedefleyen öğrencilerimizin bütün eğitim hayatı boyunca sosyal faaliyetlerine de oldukça önem vermesi gerektiğini bilmesi gerekir. İlgilendiği branşlarda uzmanlaşması, dünyaca yeterli kabul edilen başarılara sahip olması beklenir. Dünyaca ünlü projelerde ve yarışmalarda katılım göstermesi, dünyanın en iyi 100 üniversitesine girmek için destek sağlayacaktır.

Okumayı hedeflediğiniz üniversiteler dünyanın en iyi 100 üniversitesi sıralamasında ise ve bunu nasıl başaracağınızı bilmiyorsanız, bize ulaşıp uluslararası eğitim ve kariyer planlamasında danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste