İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
11 Temmuz 2018
3 Dakika
En İyi Gastronomi Üniversitesi

Son zamanlarda gitgide popüler olmaya başlayan gastronomi bölümü hakkında neler biliyoruz ? Öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir bölüm olan gastronominin , aslında kelime anlamı “ iyi yemek düşkünlüğü , yemekten anlama , yemek bilimi , iyi yemek sanatı “ demektir . Yani bu bölümde okuyan öğrenciler hem mutfak kültürü hem yemek işletmeciliği hem de turizm işletmeciliği gibi alanlarda eğitim alırlar. Gastronomi bölümünün sonunda öğrenciler “ gastronom “ olarak mezun olurlar. Gastronomi bilimi bir yemeğin nasıl pişirileceğini , nasıl pazarlanacağını yani kısaca yemeğin kültürünü incelemektedir. Dünya mutfaklarını öğrenirken tabi ki işinize en çok yarayacak olan şey yabancı dil olacaktır. Öğrenciler bunu göz önüne alarak önce yabancı dillerini geliştirmelidirler.

Dünyanın en eski ve en prestijli üniversitelerinden biri olan Le Cordon Bleu ile yemek sanatlarının yanı sıra Fransız kültürünü de yakından tanıyabilirsiniz. En iyi gastronomi üniversitelerine baktığımız zaman , Chef Academy of London karşımıza çıkmaktadır .İlk merkezini İtalya ‘ da açan bu okul 2007 yılında Londra ‘ da açtığı merkezi ile dünyanın bir çok yerinden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.Aslında bu okulların en güzel tarafı , öğrencilerin mezun olurken aldığı diplomaların uluslar arası geçerliliğinin olmasıdır .En iyi gastronomi üniversitesi dediğimizde akla ilk gelen okullardan biri de Amerika ‘ da ki Johnson & Wales Üniversitesidir. Culinary Arts ( yemek sanatları ) alanında eğitim veren bu kurum , Amerika için en iyi alternatiflerden biri olmaktadır. Alternatif olarak başka ülke tercih etmek isteyen öğrenciler için “ İsviçre “ de bu eğitimi alabileceğiniz ülkeler arasındadır. 1991 yılından bu yana eğitim veren DCT University Centre , İsviçre ‘ nin Vitznau şehrinde kurulu olan DCT başarılı bir Turizm ve Aşçılık okuludur. İsviçre ‘ de bulunan diğer bir okul İsviçre ‘ nin Luzern şehrindeki BHMS Luzern Turizm ve Otelcilik okuludur. Bu kurumun eğitim dili İngilizce olduğu için İngilizce yeterliliği istenmektedir.

En iyi gastronomi üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi almak için ICES Yurtdışı Eğitim Danışmanlarınız ile iletişime geçiniz veya bilgi formunu doldurunuz.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste