İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
07 Ağustos 2018
4 Dakika
En İyi İngilizce Öğrenme Programı

İngilizce dil eğitimi aktif öğrenme biçimiyle en iyi ve hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Teknolojinin gelişmesi ile öğrenciler dil kurslarına gitmeden önce de IOS veya Android tabanlı mobil uygulamalar sayesinde yabancı dil programlarını telefonlarına indirebiliyor.
Peki ya en popüler yabancı dil öğrenme programları hangileridir?

 

1) Duolingo

Duolingo, 2013 yılında ortaya çıkan ücretsiz bir İngilizce öğrenme programıdır. PC Magazine Dil Öğrenimi dalında Editörün seçimi ödülü almış ve aynı zamanda Google Play 2013 ‘En İyilerin En İyisi’ olarak seçilmiştir. Ücretsiz en popüler eğitim alanında ikinci sırada gösterilmektedir. 2018 yılındaki verilere bakıldığında şimdiye kadar 100 milyondan fazla indirme gerçekleştirilmiştir.

Yanlış cevap verdiğinizde can kaybederken aynı zamanda yaptığınız derslerle ileri seviyeye geçtiğinizde ödüllere sahip olursunuz. Uygulama konu bazında gelişmenize sesli ve yazılı testleri ile yardımcı oluyor.

İngilizce dil eğitimini ücretsiz ve keyifli bir şekilde destekleyen Duolingo’yu incelemeyi unutmayın!

 

 

 

2) Quizlet

2013 yılında ortaya çıkan Quizlet 10 milyondan fazla indirilen bir programdır.Quizlette görsellerle yepyeni bir öğrenme deneyimi olan Öğren ve Eşleştir modlarında şemalarla ve resimlerle çalışabilirsiniz.

Ayrıca;
-Sınavlara öğren modu ile hazırlanma fırsatı
-Hafızanızı yaz modu ile test etme imkanı
-Metinlerin farklı dildeki doğru telaffuzunu dinleme olanağı
-Yeni kelimeler ezberleme fırsatı

İngilizce dışında Almanca, İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca gibi dillerde de kendinizi geliştirebileceğiniz bu uygulamayı indirmeyi unutmayın!

 

 

 

3) Voscreen

Videolarla İngilizce öğrenmeye ne dersiniz? Öyleyse Voscreen uygulaması tam size göre!
Her gün en az 15-20 dakika ayırarak dizi, film, Tv showları gibi her türden video ile ücretsiz İngilizce öğrenirken konuşma dilindeki deyimleri kolayca öğrenebilirsiniz. Yabancı dil seviyenize göre videolar izleyebilirsiniz. Her yaş için ingilizce öğrenmeyi uygun hale getiren bu keyifli uygulamayı incelemenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

4) Memrise

2013 te Londra’da ortaya çıkan Memrise’ın şu ana kadar 10 milyon indirilmesi bulunmaktadır. Memrise sayesinde İngilizce dışında İtalyanca, Rusça, Almanca, Japonca gibi dilleri de öğrenebilirsiniz. Google Play 2017 En İyi Uygulama Ödülü ve Kişisel Gelişim’de 2016’nın en iyisi seçilmiştir. İnteraktif dil oyunları ile hızlı tekrar ve dinleme becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Akıcı konuşmayı desteklemek adına sohbet botları bulunmaktadır ve çevrimdışı modu sayesinde gittiğiniz her yerde uygulamadan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

5) Cambly

Bu uygulama kullanıcılar ile anadili İngilizce olan öğretmenleri bir araya getirip Skype gibi online sistem üzerinden konuşarak pratik yapma imkanı sağlıyor. IELTS, TOEFL gibi sınavlara çalışmak ya da İş İngilizcenizi geliştirmek için pratik yapabilirsiniz.

 

 

 

6) Mondly

Mondly yabancı dil uygulamasını Anroid ve IOS’lardan ücretsiz indirebilirsiniz. 33 farklı dilde öğrenme imkanı sağlayan ve son teknoloji ses tanıma özelliği ile mondly kelimeleri siz konuştukça dinler. Sadece doğru telaffuz ettiğinizde size olumlu yorum verir ve böylece telaffuzunuz gelişir. Artırılmış gerçeklik sayesinde chatbotlardan destek alan Mondly AR ile diyalog oluşturabilecek ve anlık geri bildirimler edinebileceksiniz.

 

 

 

7) Beelinguapp

Sesli kitaplarla yabancı dil öğrenme fırsatı isteyenler bu uygulamayı mutlaka indirmeli. 2016’da Berlin’de çıkan bu uygulama 1 milyondan fazla indirilmiştir. Aynı anda iki dilde hikayeler okuyup dinleyebilirsiniz. Ayrıca karaoke tarzındaki animasyonlarla seslendirmeleri takip edebilirsiniz.

 

 

Not: Bilgisayarınızda ingilizce mail atarken ya da ingilizce yazı yazarken Grammerly uygulamasını kullanmanızı ve İngilizce gramer hatalarınızı düzeltmenizi de öneririz.

Yurtdışında Dil Eğitimi Fırsatları

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste