İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
English Language Centres (ELC)
English Language Centres (ELC)

1961 yılında açtığı ilk dil okulu merkezi ile sektöre giriş yapan ELS, yoğun olarak Amerika ve Kanada’da hizmet vermektedir. 55 yılı aşkın süredir sahip olduğu akademik kalitesi ile özellik Amerika denilince akla ilk gelen dil okullarından birisidir. Diğer dil okullarının aksine üniversiteler ile ortaklaşa çalışarak öğrencilerin daha fazla akademik mekanlarda bulunmasını teşvik etmek amacıyla üniversite binalarını kullanır, böylece kampüslerde eğitim olanağı mevcuttur.

ELS Language School Dil Okulu Merkezleri

  • Amerika: University of Missouri, Dominican University, University of Cincinnati, Northern Illinois University, University of La Verne, Florida Institute of Technology…
  • Kanada: Toronto, Vancouver

Dil Okulu Süreleri

Seçeceğiniz program türüne bağlı olarak eğitim süreleri değişkenlik gösterse de genellikle ELS dil okulunda minimum 2 hafta olacak şekilde bir yıla kadar eğitim alabilirsiniz.

Dil Okulu Programı

PROGRAM ADI

Genel İngilizce

Yoğun İngilizce

Akademik İngilizce (International Semester Courses)

Fransızca Kurslar

Üniversite Hazırlık kursları

Sınav Hazırlık Kursları (IELTS/TOEFL)

Birebir dersler

Küçükler için dil okulu programları (Junior Courses)

Yaz okulları

Kabul ve Başvuru Şartları

  • Genel dil programlarında herhangi bir başvuru şartı aranmaz.
  • Öğrenci sıfırdan dil öğrenmek için kursa kayıt olabilir ancak yeni öğrenenler için ayrı bir sınıf olduğu için başlangıç tarihleri Genel İngilizce programlarına göre farklıdır.
  • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS/TOEFL) gibi özel programlar için öğrencilerin genellikle minimum B1 düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olması beklenir.

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

PROGRAM

BAŞLANGIÇ TARİHİ

BAŞVURU DÖNEMİ

Genel İngilizce

Her Pazartesi

Her zaman başvuru yapılabilir.

 

Sınav Hazırlık

Genellikle her Pazartesi

Her zaman başvuru yapılabilir. Intermediate seviyesinde olan bu kursa direkt başlayabilir.

 

Yaz Okulları

Genellikle Haziran, Temmuz, Ağustos ayları

 

Her zaman başvuru yapılabilir.

English Language Centres (ELC)

Fiyatları ve Ücretleri

Eğitim Süresi

Fiyat

4 Hafta Eğitim

1200-1500 $

8 Hafta Eğitim

2400-3100 $

12 Hafta Eğitim

3400-4500 $

24 Hafta Eğitim

6500-8500 $

Not: Yukarıda yazan fiyatlar Amerika Los Angeles’daki okulun fiyatları düşünülerek yaklaşık olarak yazılmıştır. Güncel fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bilgi istek formunu doldurunuz.

Konaklama

ELS Dil Okulu, konaklama olarak aile yanı ile yurt konaklama seçeneklerine sahiptir. Aile yanında tek kişilik odalarda konaklama tercih etmeniz gerekir ancak yanınızda birisiyle birlikte seyahat ediyorsanız aile yanında çift kişilik odada da konaklama seçme hakkınız olur. Aile yanı konaklamalarda sabah ve akşam yemeği dahildir, aksi talep edilmedikçe. Yurt konaklamalarında ise genellikle paylaşımlı odalar vardır. Seçilen üniversite kampüsüne göre yurt olanakları da değişir. Yemek hizmeti genellikle olur, okulların yemekhanelerinde yemek yenilir. Ortak kullanım alanlarında mutfağa sahip olan yurtlarda öğrenciler mutfakta kendilerine yemek hazırlayabilirler. Banyo ve tuvalet çoğu zaman ortak kullanım alanlarındadır, ancak bazı yurtlarda banyo ve tuvaletin odanın içinde olduğu oda seçenekleri de mevcuttur.

Vize

Alanında uzman ekibimizle vize konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Danışmanlık hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgi istek formumuzu doldurarak randevu oluşturabilirsiniz. 

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

Danışmanlık hizmetimiz program seçiminizden vize sürecine, hatta dil eğitimine başladıktan sonra da ülkeye dönene kadar devam etmektedir. Temsilcisi olduğumuz pek çok dil okulumuz bulunmaktadır. Sunduğumuz geniş yelpaze içinden öğrencinin talebini en iyi karşılayan okulların avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurarak seçenekler sunarız. Öğrenci ile gitmeden önce ve gittikten sonra bağımızı koparmaz, neler yaptığı konusunda onu takip ederiz.

English Language Centres Dil Okulu Yorumları ve Görüşleri

Buradan öğrenci yorum ve görüşlerine bakabilir ya da Instagram hesabımızdan öğrenci görüşlerinin özetini okuyabilirsiniz. Danışmanlarımız ELS dil okuluna daha önce gönderdiği öğrencilerin okul hakkındaki görüşlerini görüşmeniz esnasında aktarıyor olacaktır.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste