İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
25 Temmuz 2023
24 Dakika

Bu heyecan verici etkinlik, öğrencilere Avrupa'daki üniversiteleri tanıma ve farklı eğitim fırsatları hakkında bilgi edinme imkânı sunmaktadır. Öğrenciler bu etkinlikte üniversite temsilcileri ve öğrenci elçileri ile doğrudan iletişim kurma fırsatı bulacaklar. Bu, öğrencilere sorularını sorma, özel gereksinimlerini tartışma ve doğru kararları almalarına yardımcı olacak bilgileri edinme fırsatını da sunacaktır.

Etkinliğimizdeki katılımcı üniversiteleri keşfetme, her birinin programlarını, konumlarını, kabul şartlarını ve öğrenci yaşamını daha yakından tanıma fırsatını kaçırmayın!

University of Europe for Applied Sciences

University of Europe for Applied Sciences, Berlin, Potsdam, Hamburg, Iserlohn ve Dubai (BAE)’de bulunan kampüsleri ile öğrenciler için uluslararası bir deneyim sunmaktadır.

2017 senesinden beri eğitim vermektedir ve programlarını İngilizce veya Almanca olarak yürütüp kampüste 100'den fazla farklı ülkenin temsil edilmesi sayesinde Avrupa'nın en çeşitli öğrenci topluluklarından birini bünyesinde barındırmaktadır.

University of Europe for Applied Sciences, Almanya'daki en iyi özel üniversitelerden biri olarak "2022 Alman Eğitim Ödülü" ile eğitim kalitesini, bilimsel araştırma ve yayınları ile kültür ve sanat faaliyetleri açısından da dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer aldığını kanıtlamaktadır.  İşletme alanında Almanya’da en başarılı ilk 25 okul, sanat alanında en iyi ilk 20 okul arasına girmiştir.

University of Europe for Applied Sciences, tüm programları "Science, Research and Culture Ministry" tarafından devlet onaylıdır, böylece dereceler resmi olarak devlet üniversitelerinin dereceleriyle eşdeğerdir. Ayrıca, özel üniversiteler sıralamasında Almanya genelinde 2. sıraya yerleşerek önemli bir başarı elde etmiştir. Almanya'da üniversite eğitimi almak isteyen birçok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan ve pek çok programda İngilizce eğitim imkânı sunan üniversite, Alman Bilim ve İnsani İlimler Konseyi (ABİİK) tarafından akredite edilmiştir ve sunduğu yüksek standartlı eğitimlerle çeşitli ödüller kazanmıştır. Mezun istihdamına bakıldığında ise, University of Europe for Applied Sciences öğrencilerinin %68'i mezun olmadan önce, %93'ü ise mezun olduktan sonraki 12 ay içinde iş bulma istatistiği de kurumun başarısının göstergesidir. Bununla birlikte okulun kariyer merkezi, öğrencilere her adımda destek sağlamaktadır.

Study in Italy Standı

İtalya stantımızda, NABA Milano, Istituto Marangoni, University of Rome, Campus Bio-Medico, Ca Foscari University Venice ve Universita Degli Padua gibi üniversitelerle ilgili uzman danışmanlarımız tarafından sağlanan detaylı bilgileri edinebilirsiniz. Bu üniversitelerin resmi Türkiye temsilcileri olarak, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

NABA Milano

NABA Milano, İtalya'nın Milano şehrinde bulunan özel bir sanat ve tasarım okuludur. 1980 yılında kurulmuştur ve İtalya'nın en büyük ve en prestijli sanat okullarından biridir. NABA, sanat, tasarım, moda ve iletişim alanlarında çok çeşitli lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. NABA, yıllardır dünyanın en iyi sanat ve tasarım okulları arasında yer almakla birlikte yapılan üniversite sıralamalarında dünyada  Sanat ve Tasarım alanında ilk 55 içerisinde yer almaktadır. Bu, NABA'yı bu alanda ilk 100'e giren ilk ve tek İtalyan Güzel Sanatlar Akademisi yapmaktadır.

NABA Milano'nun önemli özelliklerinden bazıları yaratıcılık ve inovasyona yoğun odaklanması, 100'den fazla ülkeden gelen çeşitli bir öğrenci topluluğuna sahip olması, profesyonel dünya ile yakın ilişkileri, son derece modern öğretim yöntemleri ve çağdaş tesislere sahip olmasıdır.

Üniversitenin en önemli referanslarından biri olan mezunları ise,  sanat, tasarım ve moda sektörlerinde işverenler tarafından büyük talep görmektedir. Yaratıcılıkları, problem çözme becerileri ve eleştirel düşünme yetenekleri ile tanınmakta olan mezunlar sektörün önde gelen bireyleri arasında yer almaktadırlar.

Istituto Marangoni

Istituto Marangoni, Milano, Londra, Paris, Floransa, Dubai, Mumbai, Shenzhen ve Şanghay'da kampüsleri bulunan özel bir moda, sanat ve tasarım okuludur. 1935 yılında kurulan Marangoni, dünyanın önde gelen moda okullarından biridir ve mezunları arasında sektörün en büyük isimleri yer almaktadır.

Okulda lisans ve yüksek lisans programlarına kayıtlı 10.000'den fazla öğrenci bulunmaktadır. Istituto Marangoni, moda, tasarım, lüks ve işletme alanlarında geniş bir yelpazede dersler sunmaktadır. Moda tasarımı, lüks marka yönetimi, iç mimari, grafik tasarım ve diğer sanat alanlarında kapsamlı eğitim programları sunar. Moda veya tasarım alanında eğitim almayı düşünenler için ise Istituto Marangoni ideal bir seçenek olup güçlü bir itibara sahip öncü bir moda ve tasarım okuludur.

Okul, 30.000'den fazla mezun üyeye sahip güçlü bir mezunlar ağına sahiptir. Istituto Marangoni mezunları, moda ve tasarım dünyasında öne çıkan isimlerdir ve okulun itibarı ve güçlü mezun ağı, kariyeri hayatınızı ileriye taşımaya yardımcı olmaktadır. Istituto Marangoni mezunları, Gucci, Prada ve Dior gibi dünyanın önde gelen moda ve tasarım şirketlerinde çalışma fırsatı elde etmişlerdir.

Roma Üniversitesi

Roma Üniversitesi, İtalya'nın başkenti Roma'da bulunan ve Sapienza Üniversitesi olarak da bilinen bir devlet üniversitesidir. 1303 yılında kurulan Roma Üniversitesi, İtalya'nın en büyük üniversitelerinden biri ve dünyanın en eski üniversitelerinden biridir. Hukuk, tıp, mühendislik, beşeri bilimler ve sosyal bilimler gibi çeşitli alanlarda lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Roma Üniversitesi, devamlı olarak İtalya ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almakta olup dünya genelinde 134. sırada ve İtalya'da 1. sırada yer almaktadır.

Roma Üniversitesi, İtalyan tarihinde önemli bir rol oynamış ve toplum, ekonomi ve siyasetteki önemli değişiklik ve gelişmelere doğrudan katkı sağlamıştır ve aynı zamanda İtalya ve Avrupa'daki bilim ve kültürün gelişmesinde tüm bilgi alanlarında emeğinin geçtiğini söylemek yanlış olmaz. 700 yılı aşkın bir süre önce kurulan üniversite, geleneği modern etkinlikler, araştırma ve yeniliklerle birleştirerek en kaliteli eğitim ve araştırma fırsatları sunar.

Roma Üniversitesi, Marcello Piacentini tarafından tasarlanmış ve 1935 yılında açılmış olan ana kampüsü ile Avrupa'nın en büyük üniversitelerinden biridir. Şehir merkezine yakın konumuyla dikkat çeker. Üniversite, arkeoloji, fizik, astrofizik, beşeri bilimler, çevre çalışmaları, nano teknoloji, hücresel ve gen terapisi, tasarım ve havacılık alanlarında yüksek düzeyde başarılar elde etmiştir. 11 fakülte, 63 departman, 59 kütüphane ve 21 müze ile çeşitli araştırma merkezlerine sahiptir. Tüm bu olanaklar, dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri olan Roma'da sunulmaktadır.

Lisans ve yüksek lisans programlarına kayıtlı 115.000'den fazla öğrenci bulunduran Roma Üniversitesi, 150'den fazla bölüm ve fakülteye sahip olup, 500.000'den fazla mezun üyesi olan güçlü bir mezunlar ağı bulundurmaktadır.

Campus Biomedico

Campus Bio-Medico Üniversitesi, İtalya'nın Roma şehrinde bulunan özel bir üniversitedir. 1993 yılında bilim insanları ve girişimciler tarafından kurulan üniversite, biyomedikal bilimlere odaklanan bir üniversite olma hedefiyle kurulmuştur.

Campus Bio-Medico Üniversitesi, sürekli olarak İtalya ve dünyanın en iyi biyomedikal üniversiteleri arasında yer almaktadır. Yapılan sıralama araştırmalarında da Campus Bio-Medico Üniversitesi, Yaşam Bilimleri ve Tıp alanında 148. sırada yer almaktadır.

Campus Bio-Medico Üniversitesi'nin önemli özelliklerinden biri olan sağlık kuruluşları ve araştırma merkezleriyle güçlü bağlantılara sahip olması, öğrencilerin bu işbirlikleri sayesinde değerli staj ve araştırma fırsatları elde etmesine yardımcı olmaktadır.

Biyomedikal bilimleri öğrenmeye ilgi duyanlar için Campus Bio-Medico Üniversitesi ideal bir seçenektir. Güçlü bir üniversite olup mükemmellik konusunda güçlü bir itibara sahiptir.

Üniversitede lisans ve yüksek lisans programlarına kayıtlı 6.000'den fazla öğrenci bulunmaktadır. Campus Bio-Medico Üniversitesi, Tıp ve Cerrahi, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Biyomedikal Bilimler, Psikoloji ve Siyaset ve Sosyal Bilimler olmak üzere 7 fakülteye sahiptir. Üniversitenin 10.000'den fazla mezun üyesi olan güçlü bir mezunlar ağı bulunmaktadır. Campus Bio-Medico Üniversitesi mezunları, hükümet, iş dünyası ve akademide önemli pozisyonlar elde etmişlerdir. Ayrıca, üniversitede sunulan en popüler kurslardan bazıları Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Biyomedikal Bilimler, Psikoloji ve Siyaset ve Sosyal Bilimler'dir.

Sonuç olarak, Roma Campus Bio-Medico Üniversitesi, öğrencilere çeşitli akademik ve akademik olmayan olanaklar sunar. Bu olanaklar, kütüphane, barınma, spor tesisleri, mali destek ve burslar, yurtdışında eğitim ve değişim programları ve idari hizmetleri içerir. Bu şekilde, öğrencilere tam kapsamlı bir eğitim deneyimi sağlanmaktadır.

Ca Foscari University Venice

Ca' Foscari Üniversitesi, İtalya'nın Venedik şehrinde bulunan ve 1868 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir. Ekonomi, işletme ve dil alanında yapılan çalışmalar için İtalya'da önde gelen üniversitelerinden biridir. Ca' Foscari Üniversitesi, sürekli olarak İtalya ve dünya genelindeki en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır. Yapılan sıralamalarda ise Ca' Foscari Üniversitesi, dünya genelinde 661-670. sırada ve İtalya'da 15. sırada yer almaktadır.

Roma Campus Bio-Medico Üniversitesi, öğrencilere farklı alanlarda 40 lisans ve yüksek lisans programı seçeneği sunar. Bu programlar arasında Ekonomi ve İşletme, Sanat ve Beşeri Bilimler, Kamu Politikaları ve Sosyal Değişim, Uluslararası Çalışmalar ve Küreselleşme, Kültürel Mirasın Korunması ve Yönetimi gibi çeşitli alanlar bulunmaktadır. Öğrenciler için bu çeşitlilik, kendi ilgi ve hedeflerine uygun bir eğitim alma olanağı sağlar.

Ayrıca, üniversite öğrencilere cazip olanaklar da sunmaktadır. Yüksek başarılı öğrencilere, Uluslararası Koleji'ne katılma ve San Servolo Adası'nda özel bir konutta kira ödemeden yaşama şansı verilir. Bu, öğrencilere kültürel ve akademik açıdan zengin bir deneyim sunarak eğitimlerine farklı bir boyut eklemektedir. Bu nedenle, üniversite, öğrenciler için ideal bir tercih olarak kabul edilmektedir.

Üniversitenin 100.000'den fazla mezun üyesi olan güçlü bir mezunlar ağı bulunmaktadır. Ca' Foscari Üniversitesi mezunları, hükümet, iş dünyası ve akademide önemli pozisyonlar elde etmişlerdir.

Padova Üniversitesi

Padova Üniversitesi, İtalya'nın Padova şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 1222 yılında kurulmuş olan üniversite, dünyanın en eski üniversitelerinden biridir. Padova Üniversitesi, prestijli Coimbra Grubu ve Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir.

Padova Üniversitesi, sürekli olarak İtalya ve dünya genelindeki en iyi üniversiteler arasında yer alıp dünya genelinde 219. sırada ve İtalya'da 4. sırada yer almaktadır. Bunlarla birlikte, Padova Üniversitesi, sayısız konferans ve kongre yayınlarında da görüldüğü gibi, bilimsel ve akademik araştırmalarda Avrupa ve dünya çapında önemli bir rol oynamaktadır. Şehir merkezi ve kampüsün iç içe olması, öğrencilere benzersiz bir öğrenme ortamı sunar ve üniversite, kasaba ve yerleşimle bütünleşiktir. Araştırma merkezleri ve fakülteler, şehirde farklı bölgelerde yer almaktadır ve öğrenci nüfusunun %30'dan fazlasını oluşturur.

Üniversitede lisans ve yüksek lisans programlarına kayıtlı 65.000'den fazla öğrenci bulunmaktadır. Padova Üniversitesi, 32 fakülte ve okula sahiptir. Ücretlere bakıldığında da Padova’nın eğitim ücretleri diğer üst düzey üniversitelere kıyasla oldukça uygun olduğu söylenmekle birlikte,  uluslararası öğrencilere eğitim ücretlerini ve yaşam masraflarını destekleyen çok sayıda burslar verildiğini belirtmekte de fayda vardır.

Study in Ireland Standı

Eğer TU Dublin, Dublin City University, University of Galway, University of Limerick, NCI Dublin, Dublin Business School veya University College Dublin gibi üniversitelerde okumayı düşünüyorsanız, lütfen İrlanda standımıza uğrayın. Bu programlar için resmi Türkiye temsilcisiyiz ve size daha fazla bilgi sunabiliriz.

TU DUBLIN

TU Dublin, İrlanda'nın Dublin şehrinde bulunan bir teknoloji üniversitesidir. 2019 yılında Dublin Institute of Technology, Dublin City University ve Institute of Technology Tallaght'ın birleşmesiyle oluşturulmuştur. 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren öğrencilere eğitim vermek için Technological University Dublin (TU Dublin) adını almıştır.  TUD’da eğitim dili İngilizce’dir. Yabancı öğrenciler için İngilizce dil becerilerini geliştirmek için bir dizi destek programı sunulmaktadır.

TU Dublin, sürekli olarak İrlanda'nın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Üniversite sıralamalarında TU Dublin dünya genelinde ilk 500’de ve İrlanda'da 1. sırada yer almaktadır.

Technological University Dublin (TU Dublin), 1887 yılında kurulmuş, köklü bir üniversite olup 130 yıllık deneyime sahiptir. 2019 yılına kadar Dublin Teknoloji Enstitüsü olarak anılan üniversitenin, 29 bin civarında yerli ve uluslararası öğrencisi bulunmaktadır. Öğrencilerin yaklaşık %20'si uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.

Üniversite, mühendislik, tıp, hukuk, sanat, sosyal bilimler ve ekonomi gibi çeşitli sektörlere hitap etmektedir. İrlanda'da eğitim veren yaklaşık 150 lisans ve lisansüstü programı ile en büyük ve en kapsamlı teknik üniversite ağına sahiptir.

Üniversitede lisans ve yüksek lisans programlarına kayıtlı 25.000'den fazla öğrenci bulunmaktadır. TU Dublin, İşletme, Mühendislik ve Yapı Çevre, Sağlık ve İnsan Bilimleri, Yaşam ve Bilimler ile Bilim ve Mühendislik olmak üzere 5 fakülteye sahiptir. Üniversitenin 200.000'den fazla mezun üyesi olan güçlü bir mezunlar ağı bulunmaktadır. TU Dublin mezunları, hükümet, iş dünyası ve akademide önemli pozisyonlar elde etmişlerdir. Ayrıca, üniversitede sunulan en popüler dersler arasında İşletme, Mühendislik, Bilgi İşlem, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler yer almaktadır.

Dublin City University

Dublin City Üniversitesi (DCU), İrlanda'nın Dublin şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 1975 yılında kurulan DCU, İrlanda'nın en büyük üniversitelerinden biridir. DCU, sürekli olarak İrlanda ve dünya genelindeki en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır. Dünya genelinde ilk 520’de ve İrlanda'da 5. sırada yer alan kurum Dublin'in merkezine yakın üç kampüse sahiptir. Her kampüs, eşsiz bir atmosfer ve topluluk sunarak öğrenci hayatına büyük katkıda bulunur. Öğrenciler, dünya standartlarında tesislere, birinci sınıf öğrenci desteğine ve kolay bir ulaşım ağına erişebilir. DCU, inovasyon, araştırma ve eğitimle öğrencilerin ve toplumun yaşamlarını dönüştürmeye kararlı, dinamik bir kurumdur.

Dublin City Üniversitesi, modern araştırma ve öğretim laboratuvarlarıyla fizik, kimya, biyoloji ve mühendislik alanlarında donanımlı bir üniversitedir. Ayrıca televizyon ve ses stüdyoları, bilgisayar laboratuvarları, ağ (network) tesisleri, dil ve tercümanlık laboratuvarları, video-konferans salonu ve grafik laboratuvarları gibi çeşitli öğretim ve araştırma olanaklarına sahiptir. Helix adlı baş sanat tesisi, çok yönlü sahne sanatları merkezi olarak öne çıkar. Bunlara ek olarak, Dublin, sıkça en iyi öğrenci şehirlerinden biri olarak değerlendirilir ve aynı zamanda çalışma hayatı için en ideal şehirlerden biri olarak da ön plana çıkmaktadır.

Ve son olarak ise, üniversitede lisans ve yüksek lisans programlarına kayıtlı 17.000'den fazla öğrenci bulunmaktadır. DCU, İşletme, Mühendislik ve Bilgi İşlem, Beşeri Bilimler, Hukuk ve Sosyal Bilimler, Bilim ve Sağlık olmak üzere 5 fakülteye sahiptir. Üniversitenin 100.000'den fazla mezun üyesi olan güçlü bir mezunlar ağı bulunmaktadır.

Galway Üniversitesi

Galway Üniversitesi (NUIG), İrlanda'nın Galway şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Kökleri 1845 yılına dayanan ve İrlanda'nın en büyük üniversitelerinden biri olan NUIG, uzun bir tarihi ve köklü bir akademik geçmişi ile öne çıkmaktadır. Üniversite, sürekli olarak hem İrlanda hem de dünya genelindeki en iyi üniversiteler arasında saygın bir konuma sahiptir. Galway Üniversitesi, yüksek kalitedeki eğitimi ve araştırmayı teşvik eden bir ortam sağlayarak, öğrencilere başarılı ve tatmin edici bir üniversite deneyimi sunar. Dünya genelinde 289. sıradaki yerini koruyarak ve İrlanda'da 4. sıraya yükselerek, NUIG, akademik başarı ve bilimsel keşiflere katkıları ile tanınmış bir kurumdur.

Galway Üniversitesi, İrlanda'nın en iyi istihdam olanağına sahip üniversitelerinden biridir ve de istatistiklere göre mezunların %93'ü mezuniyetlerinden altı ay içinde istihdam edilmektedir. İrlanda'nın en uluslararası üniversitelerinden biri olmasının yanında Galway, köklü bir tarihi ve çok kültürlü şehirlerinden biridir.

Bunlarla birlikte, Galway Üniversitesi, sanat alanındaki eğitim ve araştırmayı desteklemek amacıyla bölgenin önemli kültürel kuruluşlarıyla iş birlikleri kurmuştur. Galway, sanat ve kültürün kutlandığı, yeniden yorumlandığı ve dünyayla paylaşıldığı bir yer olarak ün kazanmıştır ve 2020 Avrupa Kültür Başkenti olarak belirlenmiştir. Üniversite, Galway'ın eşsiz yaratıcılık ruhunu ve paylaşılan Avrupa kültürünü kutlamaların önemli bir parçası olarak yer almaktadır. Ayrıca, NUIG dünya genelinde Coğrafya, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Siyaset ve Uluslararası Çalışmalar, Sosyoloji, Hemşirelik ve Eczacılık alanlarında dünya genelinde ilk 100 arasında yer almaktadır.

University of Limerick

1972 yılında kurulan Limerick Üniversitesi, İrlanda'nın en seçkin üniversiteleri arasında yer almakta olup, Araştırma Etkisi (THE) açısından dünya çapında 35. sırada yer almaktadır. Education Ireland Ödülleri 2019'da En İyi Öğrenci Kampüsü seçilen üniversite, öğrencilere üstün bir öğrenim deneyimi sunmaktadır.

Limerick Üniversitesi (UL), 70'ten fazla lisans programı ve 100'den fazla yüksek lisans programıyla güçlü bir lisansüstü seçeneği sunmaktadır. Lisansüstü seviyeden Doktora ve ileri düzeylere kadar birçok program yer almaktadır.

UL Global,Limerick Üniversitesi (UL) bünyesindeki tüm uluslararası öğrencilere Lisansüstü, Lisans, Yurtdışı Öğrenim, Erasmus+, Değişim ve Yaz Okulu programları altında yardımcı olmaktadır.

Limerick Üniversitesi, Fen ve Mühendislik Fakültesi, Kemmy İşletme Fakültesi, Eğitim ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakülteleri olmak üzere dört fakülteden oluşmaktadır. Geniş ve yeşil kampüsüyle öğrencilere eşsiz bir deneyim sunan okulda, 15.000 öğrenci bulunmaktadır ve bunların 2500'ü uluslararası öğrencilerdir. Limerick, öğrencilere sıcak bir ortam sunmanın yanı sıra, birinci sınıf olanaklarla becerilerini geliştirebilecekleri bir ortam da sağlamaktadır.

Limerick’te yaşam giderlerinin hayli makul olması, başarılı kariyerler yaratmaları için ihtiyaç duydukları birinci sınıf UL eğitimini erişilebilir ve ekonomik kılmaktadır.

Limerick Üniversitesi (UL), uluslararası odaklı bir üniversitedir ve 15.000'den fazla öğrenci ve 1.500'den fazla öğretim üyesi ve personeli bulunmaktadır. Genç, dinamik ve girişimci bir üniversite olarak, eğitimde yenilikçilik ve araştırma ve bilimsel çalışmalarda gurur duymaktadır. UL'nin misyonu, özellikle İrlanda'nın sosyo-ekonomik gelişim ihtiyaçlarına uygun olan bilginin oluşturulmasına odaklanarak, öğretim, araştırma ve bilimsel çalışmalar yoluyla öğrenmeyi ve bilgiyi teşvik ve ilerletmektir. Üniversite, sanat, beşeri bilimler ve sosyal bilimler, işletme, eğitim ve sağlık bilimleri ve mühendislik alanlarında doktora düzeyine kadar çeşitli programlar sunmaktadır

National College of Ireland (NCI) Dublin

National College of Ireland Dublin'in kısaltması olan NCI Dublin, İrlanda başkentinin kalbinde bir akademik başarı feneri olarak bilinmektedir. 1951'deki kuruluşuna kadar uzanan zengin bir geçmişe sahip olan NCI Dublin, entelektüel gelişimlere ve profesyonel hayata teşvik ettiği bir öğrenci kadrosuna sahip olmayı hedeflemiştir. Son teknoloji programları ve yenilikçi öğretim metodolojileri ile tanınan okul, işletme, teknoloji ve sanatı kapsayan kapsamlı programlar sunmaktadır. Akademisyenliğin ötesinde, NCI Dublin kapsayıcı ve destekleyici ortamından güç alarak öğrencilerin gerçek potansiyellerini fark etmelerini ve yarının küresel liderleri olmalarını sağlar. Bu sayede de yaşamları dönüştürmeye ve daha parlak bir geleceği şekillendirmeye adanmış bir kurumdur.

Mezunların durumuna bakıldığında da National College of Ireland (NCI), İrlanda'da en iyi mezun istihdam kayıtlarından birine sahip olduğu söylenmektedir. NCI mezunlarının %96'sı ileri eğitimde olup, bunların %88'i mezun olduktan sonra yüksek lisans düzeyinde işlerde çalışmaktadır. Mezunların yerleşim raporları, tam zamanlı niteliklerini tamamladıktan sonra NCI mezunlarının nereye gittiklerini detaylı bir şekilde açıklamaktadır. National College of Ireland, Stanford, UC Berkeley ve Cornell Üniversitesi gibi önde gelen üniversitelerle birçok bağlantıya sahiptir. Bu bağlantılar, NCI'ı ülkenin en üst düzey üçüncü düzey eğitim kurumlarından biri olarak sağlamlaştırmıştır.

Dublin Business School

Dublin Business School kısa ismiyle DBS, 1975 yılında kurulan İrlanda'nın en eski özel üniversitelerinden biridir. Uzun yıllardır, Liverpool John Moores Üniversitesi ile ortak programlar düzenleyerek, eğitimini yalnızca İşletme alanında yoğunlaştırmıştır. Özellikle 2000'li yıllardan itibaren Avrupa genelinde yaygınlaşarak, gelişmekte olan pazarlardaki yetkin profesyonel taleplerini karşılamaya adanmış bir kurum olarak ortaya çıkmıştır. Bunlarla birlikte Dublin Business School, güçlü akademik geçmişe ve pratik kariyer deneyimlerine sahip başarılı akademisyenleri istihdam etmesiyle bilinir.

2012 yılında, Dublin Business School, Ulusal Yeterlilik ve Kalite Güvencesi kuruluşu tarafından uluslararası geçerliliği olan bir akreditasyon tanınırlığı kazanmıştır. Bu da demektir ki bu üniversiteden mezun olanlar, dünya genelinde tanınan ve geçerli olan Avrupa Birliği diplomasına sahip olurlar, böylece istedikleri herhangi bir alanda fırsatları değerlendirebilirler.

Dublin Business School’u ideal bir tercih yapan sebeplerden bazıları ise okulun öğrencilere cazip burs imkanları sunması ve eğitim kadrosunun sektörde deneyim kazanmış profesyonellerden oluşmakta olmasıdır.  Bununla birlikte tüm mezunların Avrupa Birliği diplomasına sahip olması, okulun uluslararası geçerliliği de bir göstergesidir. Üniversite, üç farklı fakülteden oluşmakta ve bu da öğrencilere çeşitli eğitim alanları ve kariyer fırsatları sunduğunu göstermektedir.

Dublin Business School'da eğitim alma tercihi yapıldığında, İrlanda'nın en büyük üniversitesinde olağanüstü bir eğitim alma şansına sahip olunduğunu belirtmekte fayda vardır. Sizi iş dünyasına hazırlamayı hedefleyen programlar sunarak, iş dünyasında başarıya giden yolda size rehberlik edeceklerdir.

DBS 9.000'den fazla öğrenciye kapsamlı lisans, lisansüstü, profesyonel ve yönetici eğitim programları sunar. Aynı zamanda, önemli kurumlar tarafından akredite edilmiş ve tanınmış bir üniversitedir.

Öğrencilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için akademik yönlendirme, kariyer danışmanlığı, mentorluk ve kişisel ilgi alanına yönelik kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Son 40 yılda, DBS, uluslararası alanda programlarının kalitesiyle önemli bir üne kavuşmuştur, bu tanınma hem hükümet hem de bireysel öğrenci düzeyinde elde edilmiştir.

Tüm programlar, başarılı bir kariyer için iş dünyasında yer alan profesyonel kuruluşlarla iş birliği içinde tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

University College Dublin

University College Dublin (UCD), İrlanda'nın Dublin şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. 37.000'den fazla öğrenci sayısıyla İrlanda'nın en büyük üniversitesidir. UCD, Ulusal İrlanda Üniversitesi üyesidir ve dünya çapındaki yüksek öğretim kurumlarının ilk %1'inde yer almakla birlikte dünyada da 173. sırada yer almıştır.

Kampüs özelliklerine bakıldığında da Dublin şehrinin merkezinde yer alan UCD'nin kampüsünün kütüphane, araştırma merkezleri ve spor tesislerini içeren son teknoloji olanaklara ev sahipliği yaptığını söylemek yanlış olmaz. Aynı zamanda okul, 150'den fazla ülkeden öğrencilerin bulunduğu güçlü bir uluslararası öğrenci topluluğuna sahiptir.

Psikoloji, Sosyal Bilimler, Bilgisayar Bilimi, İşletme, Pazarlama, Hukuk ve Muhasebe gibi alanlar UCD’nin en çok tercih edilen lisans programlarından bazılarıdır ve öğrencilere geniş bir yelpazede eğitim fırsatları sunmaktadırlar. Üniversitenin mezunlarının yaklaşık %93’ü programı tamamladıktan sonra 6 ay içinde işe veya ileri öğrenimlerine başladığı da yapılan araştırmalar sonucu verilen istatistikler arasındadır.

Birçok öğrenci, öğretim ve araştırma kalitesi için UCD'yi tercih etmektedir. Ayrıca, ana kampüsün Belfield, Dublin'de, 133 hektarlık güzel park alanı arazisinde yer alması da öğrenciler tarafından ilgi çekmektedir. UCD, öğrencilerin ilgi alanlarını keşfetmek ve yeni arkadaşlar edinmek için katılabilecekleri oldukça fazla kulüp ve topluluğa sahiptir. Buna ek olarak, canlı ve eğlenceli kampüs ortamıyla yurtdışında öğrenim görmek isteyenler için benzersiz bir deneyim sunmaktadır.

Bize katılarak, üniversitelerin yetkilileriyle doğrudan bağlantı kurabilir, istediğiniz programlar hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve geleceğinizi şekillendirecek doğru kararları almanıza yardımcı olacak bilgileri elde edebilirsiniz!

Ayrıca sadece bilgi edinmekle kalmayıp aynı zamanda kendinizi keşfetme ve kariyer hedeflerinizi belirleme fırsatı bulabilirsiniz. Etkinliğimize katılmak, geleceğiniz için doğru adımı atmanızı sağlayacak önemli bir fırsattır.

Katılım için form doldurmayı unutmayın! >https://www.icesturkey.com/etkinlikler<

Merve
Yazar
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste