İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Aalto Üniversitesi

Aalto Üniversitesi, ana kampüsü Finlandiya'nın Espoo kentinde bulunan çok disiplinli bir araştırma üniversitesidir. Kurumun toplam 20,00 öğrencisi ve 400'ü profesör olmak üzere 4500 personeli bulunmaktadır. Eğitim sistemi ve kalitesiyle öne çıkan ülkelerden biri olan Finlandiya'da bu kurumun misyonu daha güçlü bir Finlandiya inşa etmektir. Aalto Üniversitesi, 2010 yılında Finlandiya'nın Helsinki kentindeki üç ünlü üniversitenin birleşmesi ile kurulan gözde bir eğitim kurumudur. Bu kurumda lisans düzeyinde eğitim almak öğrenciler için harika bir seçenektir.

Eğitim Süresi ve Lisans Programları

Aalto Üniversitesinde lisans eğitim süresi 3 yıldır. Bu 3 yıllık süreçte öğrenciler dünya standartlarında disiplinli bir eğitim alırlar. Aldıkları eğitim onlara dünyanın birçok yerinde tanınan ve Avrupa Birliği sınırları içinde kabul edilen bir diploma vermektedir.

Aalto Üniversitesi'nde 6 fakülte bulunmaktadır. Bu fakültelerin çoğunda eğitim dili İngilizcedir. Lisans eğitimini Aalto Üniversitesinde yapmak isteyen yabancı uyruklu öğrenciler için bu çok önemli bir detaydır. Üniversite bünyesinde bulunan 6 fakülte şu şekildedir:

● Mühendislik fakültesi

● İşletme Fakültesi

● Kimya Mühendisliği Fakültesi

● Fen Fakültesi

● Elektrik Mühendisliği Fakültesi

● Sanat Tasarımı ve Mimarlık Okulu

Aalto Üniversitesinde Okumanın Avantajları

Aalto Üniversitesi'nin kariyer merkezi, öğrencileri geleceğe hazırlamak için her anlamda kariyer hizmetleri sunmaktadır. Aalto Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin bu şekilde birçok avantajı vardır. Okulun kariyer merkezindeki öğrencilere; kariyer planlama, iş arama hizmetleri, iş arama eğitimi, CV hazırlama ve LinkedIn klinikleri hizmet vermektedir. Ayrıca staj programları ve hibeler ile öğrenciler lisans eğitimleri boyunca donanımlı bir şekilde iş hayatına hazırlanırlar.

Öğrencilerin üniversite tercihlerinde ilk önemli noktalardan biri sunulan eğitimin kalitesidir. Aalto Üniversitesi zaten bu konuda tüm dünyaya kendini kanıtlamış bir üniversitedir. Üniversitenin sıralaması yıllar içinde artmaktadır. Bu nedenle Aalto'da her şeyden önce öğrencilere kaliteli bir eğitim garanti edilir. Öte yandan kurum, öğrencilere ucuz eğitim olanakları da sunmaktadır. Öğrencilerin sosyal harcamaları da çok düşük seviyelerdedir. Özellikle Amerika ve İngiltere gibi ülkelere kıyasla bu ücret yarı yarıya düşer. Öğrencilere sunulan bir diğer fırsat ise üniversitenin tanınmasıdır. Aalto Üniversitesi, ülkedeki ve dünyadaki birkaç üniversiteden biridir. Bu da öğrencilere kaliteli bir eğitim vermenin yanı sıra iş başvuru ve iş bulma süreçlerini kolaylaştırır.

Vize Gereksinimleri

Finlandiya öğrenci vizesi için gerekli evraklar kapsamında sağlık sigortası şartı geçerlidir. Aalto Üniversitesi'nin sağlık sigortası ile ilgili ek başvurusu olması durumunda okulun sağladığı imkanlardan yararlanma hakkı vardır. AB Kapsamında olmayan öğrencilerden öğrenim ücreti alınır. Bu öğrenim ücretlerini ödemek için gerekli maddi imkanlara sahip olduğunu gösteren bir belge de istenmektedir. Burslu olarak kabul edilen öğrencilerin burslarını açıkça belgeleyen bir belge de sunmaları gerekmektedir. Bu sayede mali durumu yetersiz olan ve Finlandiya eğitim sisteminde sorun çıkaracak kişilerin bu amaçla ülkeye girişlerine izin verilmektedir. Eğitimi alacak kişinin adli sicil kaydı varsa onay verilmeyecektir. Vize aldıktan sonra Finlandiya'nın bütünlüğü ile ilgili bir sorun olması durumunda da vizenin iptal edilmesine karar verilebilir. Finlandiya öğrenci vizesi için 7-15 gün içinde yanıt alınır.

Finlandiya öğrenci vizesi için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

● Pasaport

● Başvuru formu

● Biyometrik fotoğraf

● Konaklama belgeleri

● Üniversiteden davet

● Öğrenci sertifikası

● Giriş tarihinden en az 15 gün önce başlatılan, 1 yıl geçerli, minimum 40.000 €'luk sağlık giderlerini kapsayan sigorta (seyahat sağlık sigortası değil)

● Yıllık asgari 6.720 € (ayda en az 560 €) olmak üzere geçim masrafları için harcanacak tutarı içeren banka dekontu

Öğrenim Ücretleri ve Yaşam Maliyetleri

Aalto Üniversitesi, 2023'te QS Dünya Üniversite Sıralamasında 116. ve 2022'de Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında 301. sırada yer alan çok disiplinli ve kaliteli bir eğitim kurumudur. Finlandiya'nın en iyi araştırma üniversitelerinden biri olan Aalto Üniversitesi'nin yıllık 11.000 € lisans ücreti vardır. . Finlandiya'da yaşamak çok pahalı değil. Öğrenciler okuldan mezun olduktan sonra 1 yıl süreyle iş arama vizesi ile ikamet etme hakkına sahiptir. Aalto Üniversitesi öğrencileri için lisans döneminde ortalama yaşam maliyeti 9,600 € ve ortalama kira ise 5,996 € civarındadır.

Refah düzeyi yüksek, nüfusu düşük ve çok iyi bir eğitime sahip olan Finlandiya'da okuyan öğrencilerin tamamı neredeyse çalışma hayatlarını garanti altına almaktadır. Finlandiya, okumak, yaşamak ve çalışmak için en iyi Avrupa ülkelerinden biridir.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste