İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Lappeenranta Teknoloji Üniversitesi

Lappeenranta Teknoloji Üniversitesi, meraklı insanların diğer meraklı insanlara ilham verdiği bir toplulukla çalışmayı vaat ediyor. Meraklı, tutkularının derinliklerine dalıyor ve günlük düşüncelerini geliştiriyor. Lappeenranta ve Lahti'deki kampüsleri ile Lappeenranta Teknoloji Üniversitesi, öğrencilerine unutulmaz ve öğretici bir üniversite hayatı sunuyor.

Temiz enerji, su ve hava, teknoloji ve iş alanındaki uzmanlığı ile yeni çözümler arayan bir kurum olan Lappeenranta Teknoloji Üniversitesi, topluma ve işletmelere sürdürülebilir yenilemelerinde yardımcı olan bir sisteme sahip.

1969 yılında kurulan üniversitenin 6.500 öğrencisi ve uluslararası topluluğu bilimsel araştırma ve akademik eğitimle meşgul olan ve teknoloji ile işletmeyi birleştirmede öncü olarak hizmet veren profesyonellere sahiptir. Üniversite eğitimi için Lappeenranta Teknoloji Üniversitesi'ni seçen öğrenciler, her türlü teknolojik ve aşamalı öğrenme ile kapsamlı bir lisans eğitimi alırlar.

LUT Üniversitesi (Lappeenranta-Lahti Teknoloji Üniversitesi LUT), 1969'dan beri bilim ve işletme alanlarını bir araya getiren Finlandiya'nın önde gelen bilim üniversitelerinden biridir. Uluslararası topluluğu, bilimsel araştırma ve akademik eğitimle uğraşan yaklaşık 6.500 öğrenci ve profesyonelden oluşmaktadır.

Eğitim Süresi ve Lisans Programları

LUT Üniversitesi, Finlandiya'nın ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır.  Kısaca LUT Üniversitesi olarak bilinen Lappeenranta-Lahti Teknoloji Üniversitesi, Times dünya sıralamasında ilk 350'de yer almaktadır. Eğitim dili olarak İngilizce olan birçok program sunmaktadır. Ayrıca, üniversite lisans eğitim programları 3 yıl sürer ve yıllık öğrenim ücreti 9000€'dur.

İngilizce Lisans Programları:

● Elektrik Mühendisliği

● Enerji Teknolojisi

● Makine Mühendisliği

● Yazılım ve Sistem Mühendisliği

● Teknoloji ve Mühendislik Bilimi

Lappeenranta Teknoloji Üniversitesinde Okumanın Avantajları

LUT Üniversitesi sürdürülebilir kalkınmayı destekler ve tüm operasyonlardan sorumludur. Bilimsel araştırma, akademik eğitim ve sosyal etkileşim, ekolojik, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirlik ilkeleri stratejik tercihlerinde belirleyicidir. Bu nedenle lisans eğitimi için LUT Üniversitesi'ni tercih eden öğrenciler çağı yakalayan bir anlayışla eğitim almaktadırlar.

Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi arasında yer alan Finlandiya'daki LUT Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrenciler, Avrupa'nın ve dünyanın birçok yerinde geçerli olan bir diplomaya sahiptir. Üniversiteden mezun olan yabancı uyruklu öğrenciler de dilerlerse bir yıllık oturma ve çalışma izni alabilirler. Ancak kariyerlerine başka bir ülkede devam etmek istediklerinde bu çok kolaydır. LUT Üniversitesi, İskandinavya'nın en güzel ülkelerinden birinde yer almaktadır. Müreffeh bir toplumla bir arada yaşamanın yanı sıra, dünyanın birçok yerinden farklı kültürlerden öğrencilerle eğitim almanın avantajı da vardır.

Vize Gereksinimleri

Öğrencinin nereden geldiğine bağlı olarak, Finlandiya'da okumak için farklı koşullar altında öğrenci vizesi mevcuttur. Finlandiya öğrenci oturma izinlerinin genellikle belirli bir süre için geçerli olduğu bilindiğinden, daha uzun kalmayı planlayanlar için bir süre sonra uzatma başvurusu yapılması gerekmektedir.

● İskandinav öğrenciler

İsveç, Norveç, İzlanda veya Danimarka'dan gelen öğrenciler Finlandiya'da kısıtlama olmaksızın ikamet edebilir, okuyabilir ve çalışabilir, ancak yine de yerel makamlara kayıt yaptırmaları gerekecektir.

● AB/AEA/İsviçreli öğrenciler

AB/AEA ülkeleri vatandaşlarının ülkeye gelmeden önce vize veya oturma izni başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur ve ülkede bir kerelik ikamet için kayıt yaptırabilirler.

● AB/AEA üyesi olmayan öğrenciler

AB/AEA üyesi olmayan ülkelerin vatandaşları, Finlandiya'ya gelmeden önce hem seyahat vizesi hem de öğrenci oturma izni için en yakın Finlandiya büyükelçiliği veya konsolosluğunda veya çevrimiçi olarak başvurmalıdır.

Vize başvurusu yapabilmek için önceden bir yükseköğretim kurumuna kabul edilmiş olmak gerekir. Sigorta ve destek araçları gibi diğer öğrenci ikamet izni şartlarının da yerine getirilmesi zorunludur. Bir kez başardığınızda, okul yılı boyunca haftada 25 saate kadar çalışmanıza izin verilir. Eğitimleri tamamladıktan sonra, öğrencilere iş aramak veya iş kurmak için bir yıllık oturma izni de verilir.

Öğrenim Ücretleri ve Yaşam Maliyetleri

Lappeenranta Teknoloji Üniversitesi'ndeki lisans eğitimi programları 3 yıl sürmektedir ve yıllık öğrenim ücreti 9000€'dur. Finlandiya, eğitim, yaşam ve ekonomik standartlar açısından dünyanın ilk 10 ülkesinde yer almaktadır. Finlandiya'nın başkenti Helsinki şehridir, ülkenin nüfusu yaklaşık 5.5 milyondur. Resmi diller Fince ve İsveççe'dir. Finlandiya'da kullanılan para birimi Euro'dur. LUT Üniversitesi kampüslerinden biri Lappeenranta şehrindedir, diğeri ise Lahti şehrinde yer alır. Bu iki şehirde yaşam masrafları, öğrenci yurtlarında konaklama da dahil olmak üzere aylık 700 € civarındadır.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste