İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Haaga-Helia University

Haaga-Helia University

Helsinki University Hakkında

Helsinki Üniversitesi, 40.000 öğrenci ve araştırmacıdan oluşan uluslararası bir bilimsel topluluk olan Finlandiya'daki en eski ve en büyük akademik eğitim kurumudur. Uluslararası üniversite sıralamasında, Helsinki Üniversitesi tipik olarak ilk 100 arasında yer alır. Helsinki Üniversitesi küresel zorluklara çözüm arar ve insanlığın en iyisi için yeni düşünce biçimleri yaratır. Bilimin gücü ile, Üniversite 1640'tan beri topluma, eğitime ve refahına katkıda bulunmuştur. Dünyanın en iyi 60 üniversitesi arasında yer alan Helsinki Üniversitesi zorlu başvuru şartları ve zorlu bir eğitime sahiptir. Helsinki School of Business ise başkentte bulunan bir diğer güçlü işletme okulu. Sektör bağlantıları ve kariyer desteğiyle dikkat çeken Finlandiya üniversitelerinden biridir.

Helsinki Üniversitesi, uluslararası üniversite sıralamasında ilk 100 sırada yer alan tek Finlandiya üniversitesidir.

2017 yılında Helsinki Üniversitesi Shangai sıralamasında 56. Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralamasında 90., QS World Rankings Sıralamasında 102. ve Taiwan'da (NTU) 81. sırada yer almaktadır.

Helsinki Üniversitesi, Avrupa’daki temel araştırma olanaklarını ve fırsatlarını destekleyen, 23 Avrupa üniversitesini içinde bulunduran Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği’nin üyesi olan tek Finlandiya Üniversitesidir.

Helsinki’deki öğretmen ve araştırmacıların%24’ü Finlandiya’nın dışından gelmektedir. Üniversitenin 2017 yılında 1.872 uluslararası lisans öğrencisi vardı.

2017 yılında 674 öğrenci öğrenci değişimine başladı. Helsinki Üniversitesi 1.252 değişim öğrencisi aldı.

Helsinki University Ranking (Sıralama)

90th-Times Higher Education

102nd-QS World Rankings

56st-Shangai Rankings

Mezun Kişiler ve Ünlü İsimler

Urho Kekkonen, Linus Torvalds, Tarja Halonen, Rolf Nevanlinna, Kaarlo Linkola, Jean Sibelius, Jorma Ollila, Mika Waltari, Pentti Linkola, Harri Holkeri, Lars Ahlfors

Lisans Eğitim Bölümleri

Helsinki Üniversitesinde İngilizce lisans programları sunulmamaktadır.

Yüksek Lisans Programları

 • Translational Medicine, Master of Science (Çevrimsel Tıp)
 • International Business Law (Uluslararası İşletme Hukuku)
 • Mathematics and Statics (Matematik ve İstatistik)
 • English Studies (İngiliz Dili)
 • Food Sciences (Yemek Bilimleri)
 • Genetics and Molecuar Biosciences (Genetik ve Moleküler Biyobilimler)
 • Computer Science (Bilgisayar Bilimi)
 • Global Politics and Communication (Global Politika ve İletişim)
 • Linguistic Diversity in Digital Age (Dijital Zamanda Dil Çeşitliliği)
 • Neuroscience (Nörobilim)

MBA Programı

Helsinki Universitesi’nde MBA programları sunulmamaktadır.

Gereken Not Ortalaması ve Taban Puanlar

Helsinki Üniversitesi’nde Master programlarına giriş için en az 3.0 GPA tavsiye edilmektedir.

Kabul ve Başvuru Şartları

 • Pasaport
 • Lisans Diploması (GPA en az 3.0 olmalıdır)
 • Detaylı Transkript
 • 5 IELTS Puanı/92 TOEFL Puanı

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Lisans

Yüksek Lisans

9 Nisan

31 Ocak

Fiyat ve Ücretler

Lisans Programları

Yıllık Ücret

Business

International Business

Business Administration

Multilingual Management Assistant Education

8,500€

Business Information Technology

8,500€

Hospitality, Tourism and Experience Management

9,500€

International Sales and Marketing

8,500€

Tourism and Event Management

9,500€

Sports Coaching and Management

9,500€

Haaga Helia Üniversitesi Yüksek Lisans Fiyatları ve Ücretleri

Yüksek Lisans Programları Yıllık Ücret

Aviation and Tourism Business

9,500€

Business Technologies

9,500€

Leading Business Transformation,

9,500€

Haaga Helia Üniversitesi’nin YÖK Denkliği var mı?

Türk eğitim sisteminde Uygulamalı Bilimler Üniversitelerine denk bir derece olmadığı için, bu üniversitelere yök denklik tanımamaktadır. Top-up sistemiyle araştırma üniversitelerine geçiş yapan uluslararası öğrenciler, araştırma üniversitesi lisans diplomasıyla denklik başvurusu yapabilirler.

Haaga Helia Üniversitesi Yüksek Lisans Fiyatları ve Ücretleri

Türk eğitim sisteminde Uygulamalı Bilimler Üniversitelerine denk bir derece olmadığı için, bu üniversitelere yök denklik tanımamaktadır. Top-up sistemiyle araştırma üniversitelerine geçiş yapan uluslararası öğrenciler, araştırma üniversitesi lisans diplomasıyla denklik başvurusu yapabilirler.

Finlandiya nasıl bir şehirdir? Yaşam standartları nasıldır?

Finlandiya’da arabalar için değil insanlar için dizayn edilmiş şehirlerde trafik problemi olmadan yaşayabileceğiniz sakin ve oldukça güvenli bir ortamda yaşamanız mümkün.

Hem şehir merkezine yakın hem de şehirden uzak doğa içinde yabancı öğrencileri misafir eden üniversite kampüsleri görmeniz mümkün. Her öğrencinin kişisel tercihine göre en uygun alternatifi bulmak oldukça kolaydır.

Finlandiya’da üniversite eğitim dili ağırlıklı olarak Fince ve İsveççe’ dir. Başvuruların değerlendirilmesinde, lise notları ile birlikte yüz yüze yapılan mülakatlar etkili olmaktadır. Her okul mülakat talep etmeyebilir.  Eğitim kalitesinin yüksek olması, bu ülkedeki lisans programlarına kabul aşamasında yüksek rekabeti de beraberinde getirmektedir. Finlandiya’da lisans programları ücretsizdir.

Eğitim için Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinden Finlandiya’yı seçen öğrencileri, eğitim kalitesi üst düzey üniversiteler, pek çok İngilizce program seçeneği beklemektedir.  Lisans ve doktora programlarının ücretsiz olması da Finlandiya'yı öğrenciler için cazip hale getirmektedir.

Konaklama

Ortak öğrenci dairesinde tek kişilik oda için aylık ortalama kira yaklaşık 160 €- 380 € arasında değişmektedir. Tek daire veya aile daireleri de mevcuttur, ancak bu ortak olmayan dairelerde kiranın daha yüksek olması muhtemeldir ve genellikle uzun bekleme listelerine sahiptirler. Finlandiya’daki üniversilerin birçoğunda kampüs içi yurt seçeceği yoktur, bu yüzden öğrencilerden konaklamalarını ayarlamaları beklenmektedir.

Vize

Uluslarası öğrenci vize süreçleri ile ilgili öğrenci vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

Finlandiya lisans ve yüksek lisans eğitimi seçeneklerinde üniversiteleri yerinde ziyaret etmiş danışmanlar ve uzmanlarımız üniversitelerin bölüm-bölüm şartlarını size aktarmakta, başvurunuzdaki zorlu süreçlerde yıllık başvuru akışı çok yüksek olan devlet üniversitelerinde irtibatınızı sağlamanızda, konaklama ve vize sürecini anlamanızda destek olmaktayız. Finlandiya’dan lisans ve yüksek lisans eğitimi için ilgili üniversiteler tarafından akredite ve tanınan kurumumuz Türkiye’de en geniş yurt dışı üniversite ağlarından birine sahiptir. Dolayısıyla Finlandiya ile birlikte birçok alternatifi de değerlendirebilirsiniz.

Haaga Helia Üniversitesi Yorumları ve Görüşleri

Yurtdışı eğitim sürecinde her daim yanında olduğumuz öğrencilerimizin yorumlarını okumak için öğrenci yorumları sayfamızı ziyaret edebilir, istediğiniz ülke, üniversite ve bölüm ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste