İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Hanken School of Economics

Hanken School of Economics

Hanken School Of Economics Hakkında 

Hanken, ekonomi ve işletme alanlarında eğitim ve araştırma alanında yüz yılı aşkın deneyime sahip, önde gelen, uluslararası akredite bir üniversitedir. Uluslararası yüksek standartta yapılan araştırmalar, verilen eğitimin temelini oluşturmaktadır. Hanken'in iş dünyasıyla yakın bağları ve 70'den fazla ülkede çalışan 1300'den fazla mezunu olan aktif bir mezun ağı var.

İskandinav ülkelerindeki en eski işletme okullarından biri olan Hanken School of Economics, yüz yıldan fazla bir süre önce kurulmuştur. Bugün, Hanken Finlandiya'daki tek bağımsız işletme okuludur. Helsinki ve Vaasa'da iki farklı yerde (BSc, MSc ve PhD) akademik programlar sunulmaktadır.

Hanken, Finlandiya'da müfredatın entegre bir parçası olarak ‘yurtdışında zorunlu bir dönem geçirme’yi başlatan ilk üniversitedir. Öğrencilere yurtdışında bir değişim veya staj dönemi boyunca kendi uluslararası ağlarını yaşamak için eşsiz fırsatlar sunan Hanken School of Economics, mezunlarının uluslararası iş piyasasına mükemmel bir şekilde yerleştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.  

Hanken School Of Economics Ranking (Sıralama)

Hanken araştırma ve araştırma bağlantıları konusunda U-Multirank sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. Financial Times Master in Management kategorisinde de yer almaktadır.

Mezun Kişiler ve Ünlü İsimler

Heidi Schauman, Chief Economist, Aktia Bank

Natasa Golik Klanac, Managing director, as2con.

Jimi Siekkinen, Consultant, EY Stockholm

Lisans Eğitim Bölümleri

Hanken Ekonomi Üniversite’sinde lisans programları İsveç dilinde verilmektedir. İngilizce lisans bölümü bulunmamaktadır.

Yüksek Lisans Programları

Hanken'in yüksek lisans derecesi, Ekonomi, Finans, Muhasebe, Yönetim, Pazarlama, İnsani lojistik, hatta IP Yasası gibi ilgi alanınızda uzmanlaşmanıza olanak tanır.

Business and Management

 • International Strategy and Sustainability
 • Marketing
 • Humanitarian Logistics

Financial Analysis and Business Development

 • Finance
 • Accounting
 • Governance and Commercial Law

Economics

Intellectual Property Law

General Management

 • Accounting and Commercial Law
 • Marketing, Management & Entrepreneurship
 • Finance

MBA Programı

 • Hanken Executive MBA

Hanken Executive MBA, Helsinki, Finlandiya merkezli uluslararası akredite bir programdır. Bu programı bitirdikten sonra,öğrenci herhangi bir iş ortamında etki yaratmak için gerekli öngörü ve beceriye sahip olur. Program stratejik karar verme ve liderlik becerilerinizi güçlendirmeye yöneliktir. Hanken Executive MBA, İngilizce olarak iki yıllık yarı zamanlı bir yönetici eğitim programıdır.

Gereken Not Ortalaması ve Taban Puanlar

Hanken School of Economics’te eğitim almak isteyen öğrencilerin not ortalamalarının %70 üzerinde olmaları gerekmektedir. Bunun yanında GMAT-GRE de talep edilmektedir.

Kabul ve Başvuru Şartları

 • Uluslararası tanınmış bir üniversiteden lisans diploması
 • 5 IELTS Puanı
 • Seçilen programla ilgili en az 30 kredi dersin alınmış olması
 • 550 GMAT Puanı
 • GRE: Quantitative Reasoning and Verbal Reasoning; en az 150, Analytical Writing; 3,5
 • Motivasyon Mektubu
 • CV
Hanken School of Economics

Fiyat ve Ücretler

Business and Management

12500 EUR

Financial Analysis and Business Development

12500 EUR

Economics

12500 EUR

Intellectual Property Law

12500 EUR

General Management

12500 EUR

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Bölüm

Başvuru Dönemi

Business and Management

1 Kasım-16 Ocak

Financial Analysis and Business Development

1 Kasım-16 Ocak

Economics

1 Kasım-16 Ocak

Intellectual Property Law

1 Kasım-16 Ocak

General Management

1 Kasım-16 Ocak

Finlandiya'da Yaşam Masrafları

Finlandiya’da yüksek lisans eğitimi düşünen öğrencileri sakin ve huzurlu bir yaşam beklemektedir. Eğitim seviyesi ve refahı çok yüksek seviyede nüfus olarak da düşük sayıda olan bir ülke Finlandiya’da yabancı öğrenciler için çok sayıda fırsat var. Ancak Finlandiya’da eğitim süresine öğrencilerin yatırım olarak bakması gerekiyor. Lisansüstü eğitim şartlarından biri de bu yaşam maliyetlerini karşılayabilmektir. Finlandiya’da 1 ayda öğrencilerin toplamda 1.200 ile 2.000€ arası bir gidere hazır olmaları gerekiyor. Bu büyük makas öğrencilerin eğitim aldığı şehire göre değişmekte.

Konaklama

Hanken, uluslararası öğrenci-öğrenci konut platformu olan HousingAnywhere.com'un ortağıdır. Yurtdışından Helsinki ve Vaasa'ya gelen öğrenciler www.HousingAnywhere.com adresinden bir öğrenci odası bulabilirler. Bu platformdaki odalar yurtdışında öğrenim görmek için yurt dışına giden öğrenciler, değişim, Erasmus veya stajyer öğrenciler tarafından sunulmaktadır. Platform öğrenciler için ücretsizdir.

Helsinki'de Ev Bulmak

HOAS Helsinki bölgesinde (Helsinki, Espoo, Vantaa veya Kauniainen) bir ortaöğretim eğitim kurumunda veya üniversitede tam zamanlı eğitim gören herkes için yaklaşık 9 000 daire sunmaktadır. Helsinki şehri ayrıca şehrin farklı bölgelerinde konut sunuyor.

Vaasa'da Ev Bulmak

Vasa Vaasa'daki öğrencilere daireler sunmaktadır. Vakıf şehir merkezinde, Palosaari, Suvilahti, Huutoniemi, Gerby ve Melaniemi'de ortak daireler, stüdyolar ve aile daireleri sunmaktadır. Ayrıca Svenska Lärarhögskolans Bostadsstiftelse, Vaasa'da öğrenciler için konut sunmaktadır.

Vize

Uluslarası öğrenci vize süreçleri ile ilgili öğrenci vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Neden ICES TURKEY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

ICES Turkey Finlandiya alanında deneyimli kadrosuyla öğrencinin ihtiyaçlarına anında karşılayacak bir hizmet sunmaktadır.Özellikle yerleşim ve konaklamada Finlandiya’da size yerinden hizmet vererek eğitim ve yaşam süreçlerinizi kolaylaştırıyoruz.

Hanken School Of Economics Yorumları ve Görüşleri

Yurtdışı eğitim sürecinde her daim yanında olduğumuz öğrencilerimizin yorumlarını okumak için öğrenci yorumları sayfamızı ziyaret edebilir, istediğiniz ülke, üniversite ve bölüm ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste