İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
03 Mart 2021
3 Dakika
İngilizce Dil Okulu İçin Tercih Edebileceğiniz En İyi 5 Ülke

İngilizce bilgisine sahip olmak günümüzde artık bir zorunluluk halini almıştır. Tabii ki yabancı bir dil öğrenmenin en iyi yolu da bunu yurt dışında yapmaktır. Özellikle öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu bir ülkeyi tercih etmek sizin için son derece yararlı olacaktır.

Yurt dışında dil öğrenmenin ilk adımı hangi ülkede eğitim alacağınızı belirlemektir. Sizin için İngilizce Dil Okulu için tercih edebileceğiniz en iyi 5 Ülkeyi derledik.

İngiltere

Tabii ki en başta İngiltere geliyor. İngilizcenin iki anavatanından birisi sayılan İngiltere, yıllardır dil okulu konusunda başı çekmektedir. Neredeyse her şehrinden düzinelerce dil okulu bulabilirsiniz. İngiltere dil okulları fiyatları şehirden şehre değişir. Başkent Londra mı, Bournemouth gibi bir sahil şehri mi? Yoksa eğitimin kök şehirlerinden olan Cambridge ya da Oxford mu? Seçenek o kadar fazla ki. Siz söyleyin biz sizi en uygun okula yerleştirelim.

Amerika

İnglizcenin diğer anavatanı da Amerika. Yine neredeyse her şehrinde çok sayıda dil okulu bulunur. İngilizce Dil okulu denilince aklan en hızlı gelen ülkelerdendir. Amerika dil okullarının New York’dan San Diego’ya kadar seçeneklerin çokluğuna inanamayacaksınız.

Kanada

Kulağa İngiltere ve Amerika kadar çok yakın gelmese de anadili İngilizce olan ülkelerdendir. Son zamanlarda eğitim alanda çok tercih edilen ülkeler arasında girmiştir. Özellikle dövizin yükselişi ile birlikte dil okulları konusunda da fiyat açısından çok büyük bir tercih sebebi olmuştur. Kanada dil okulları ile ilgili geniş bilgileri danışmanlarımızdan mutlaka almalısınız.

İrlanda

Yine Kanada gibi son zamanlarda çok tercih edilen ülkelerdendir. Özellikle uzun dönemli eğitimlerde çalışma izni vermesi ile diğer ülkelerden sıyrılmıştır. İrlanda dil okullarında 25 hafta ve üzeri dil okulu eğitimlerinizde çalışma iznine sahip olursunuz. 

Malta

Saydığımız okullar içerisinde anadili İngilizce olmayan tek ülkedir. Fakat tüm geçim kaynağını neredeyse eğitimden sağlayan Malta, kendini tamamen eğitime adamış bir ada diyebiliriz. Ülkenin anadili İngilizce olmasa da fiyatlarındaki uygunluğu ve yıllar içerisinde kendisini dil okullarının merkezi haline getirmiş olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Diğer dil okulu ülkeleri için lütfen danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste