İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
10 Şubat 2021
4 Dakika
İngilterenin En Popüler Şehirleri

İngiltere şehirleri ile ünlü, mimarisi tarihiyle bütünleşmiş bir ülkedir. İngilizcenin merkezi sayıldığı için de dil okuluna gitmek için en çok tercih edilen ülkelerdendir. 

İngiltere denilince akla ilk gelen şehir tabii ki de Başkent Londra’dır. Kozmopolitliğini, mimarisini ve moda konusundaki öncülüğünü de hesaba katarsanız İngiltere’nin en popüler şehridir. Bunun dışında eğer İngiltere’de dil eğitimi almak isterseniz bunun için en popüler şehirleri Brighton, Cambridge, Oxford, Bristol, Liverpool, Manchester, Birmingham, Bournemouth dur. Her bütçeye göre dil okulu almanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

İngiltere Şehirleri Hakkında Bilgi

Şimdi biraz İngiltere şehirleri hakkında bilgi edinelim.

Londra

Başkent Londra  İngiltere’nin en kalabalık şehridir. İngiltere’de yaşam pahalı mı sorusuna alacağınız cevap Londra ise evet dir. İngiltere’de yaşam masraflarının en zorlayıcı olduğu şehir olsa da dil okullarının çokluğu ve merkez olması sebebiyle en çok tercih edilen şehirler arasındadır. İngiltere’nin meşhur yerleri olan Londra köprüsü, London Eye gibi yerleri burada görebilirsiniz. 

Brighton

Brighton, İngiltere’nin güney doğu bölgesinde Manş Denizi kıyısında bir kenttir. Shil kenarı bir şehirde okumak isterseniz burası biçilmiş kaftandır. İngiltere’nin bir çok şehri gibi Brighton’da bir çok dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Yaşam masraflarının diğer şehirlere oranla daha ucuz olması yine öğrenciler için Brighton’ı tercih edilen popüler bir şehir yapmaktadır.

Cambridge

Bu şehri adını da aldığı İngiltere’nin en büyük üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi ile tanırız. Hatta sadece üniversitenin ününden yola çıkarak bile eğitim denilince akla ilk Cambridge’in geldiğini söyleyebiliriz. Dil okullarının birçoğunun Cambridge de merkezi bulunmaktadır.

Oxford

Dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi’nin adını aldığı şehirdir. Tam bir öğrenci şehridir. Mimarisiyle ön plana çıkan Oxford İngiltere’nin en popüler şehirleri arasında başları çeker. Her yıl bir sürü öğrenciyi ağırlar. İngiltere’de dil okulu denince akla gelen şehirlerdendir.

Bristol

Festivalleriyle ünlü bir şehirdir Bristol. Sanata ve sokak sanatçılara verdiği değerle bilinir. Bristol’da okumasanız bile Londra’dan trenle 2,5 saat uzaklıkta olan bu şehri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Liverpool

Yaz kamplarının merkezi ve futbolun kalbinin attığı yerlerden birisidir. Uygun maliyetleriyle bir çok dil okulunun merkezi Liverpool da bulunur. Diğer şehirlerin kalabalığından uzakta eğitim almak için biçilmiş kaftandır.

Manchester

İşte İngiltere futbolun tam kalbini konuşuyoruz. Halka açık ücretsiz otobüsleriyle her yere kolayca ulaşabilirsiniz. Londra’ya trenle 2 saat uzaklıkta olan şehir için havalimanı da 15 dakikalık mesafededir. Dil okulu okumak için canlı, dinamik ve uygun fiyatlı yerlerden birisidir.

Birmingham

İngiltere’nin 2. En büyük şehridir. Cambridge ve Oxford gibi burası da tam bir öğrenci şehridir. Senfoni Orkestrası, Kraliyet Balesi ve Barber Güzel Sanatlar Okulu ile ünlüdür.

Bournemouth

Yaz kampları için sıklıkla tercih edilen şehirlerden birisidir. Londra’ya trenle 1,5 saatlik mesafede olması dil okulu için en çok tercih edilen şehirlerden birisi olmasını sağlar. Deniz kenarı şehri olması da diğer şehirlerden Bournemouth’u ayırır. İngiltere’nin en ünlü yazlık eğlence şehridir ve festivalleri ile ünlüdür.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste