İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
02 Nisan 2019
4 Dakika
İrlanda Gezilecek Yerler - İrlanda’daki En Turistik Yerler

Özgürlük hissinin peşinden koşan, “Irish” kültürünü ilgi çekici bulan, klasikleşmiş seyahat destinasyonlarını değil de farklılıkları arayan herkesin ziyaret ettiği İrlanda; dil eğitimi alan öğrencilerin yanı sıra birçok turisti de misafir ediyor. Film setlerini andıran doğası, ülkenin her köşesine yayılmış meşhur yeşili, dünyaya yön veren sanat ve edebiyatı ile benzersiz bir yer olan İrlanda; eşsiz mimarisi ile de ön plana çıkıyor.

 

En Turistik İrlanda Şehirleri

İrlanda’nın başkenti olan Dublin, ülkenin en fazla turist çeken şehirlerinin başında geliyor. Dublin’in yanı sıra Cork, Galway ve Limerick de turist akınına uğrayan diğer şehirleri oluşturuyor.

İrlanda Gezilecek Yerler - İrlanda’daki En Turistik Yerler

  • Dublin

Liffey Nehri’nin kıyısına konumlanan başkent Dublin, köklü tarihi ile dikkat çekiyor. Vikingler’e uzanan geçmişi sayesinde kültürel bir doyuma ulaştıracak olan şehir, müze ve yapılarıyla beğeni topluyor.

 

  • Cork

Dublin’in ardından İrlanda’nın en büyük ikinci şehri olan Cork, ağırladığı misafir sayısıyla da ikinci sırada yer alıyor. Tarih kokan sokaklarında yürüyüş yapmak, görkemli katedralleri ziyaret etmek ve yüksek yaşam standartlarını deneyimlemek isteyenler Cork’u ziyaret ediyor.

 

  • Galway

Küçük bir kasaba olmasına karşın kültür ve sanatın odak noktası olan Galway, gün boyu devam eden canlı müzik ve sıra sıra dizilmiş rengarenk kafeleriyle biliniyor. Tiyatro, opera, bale, konser gibi etkinlikler, Galway’ı adeta kültür başkenti yapıyor.

 

  • Limerick

Ülkenin en büyük dördüncü şehri olan Limerick, park ve doğal yaşam alanları ile öne çıkıyor. Dublin, Cork ya da Galway kadar ünlü olmasa da en az onlar kadar keyifli bir tatil vadeden Limerick’in geleneksel mimari tarzı da ilgi çekiyor.

 

İrlanda’da Gezilecek Yerler

İrlanda’nın her köşesi görülmeye değer, her şehri mükemmel olmasına rağmen elbette bazı noktalar daha da ön plana çıkıyor. Özellikle Dublin, Cork ve Galway şehirleri, turistler için birçok görmeye değer noktaya ev sahipliği yapıyor.

 

  • Dublin- Jameson Distillery Bow St.

Ülkenin en çok turist ağırlayan noktası olan Dublin’deki Old Jameson İçki Fabrikası, ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim yaşatıyor. İrlanda’nın meşhur viskisinin üretildiği fabrikayı gezmek ve deposunu görmek için birçok insan, 1791’den 1966 yılına kadar üretim yapılan bu noktayı ziyaret ediyor.

 

  • Cork- Aziz Fin Barre Katedrali

Cork’un simgesel yapısı olan Aziz Fin Barre Katedrali, 1862 yapımı olduğundan dolayı tarihi bir önem taşıyor. İrlanda tipi mimarisi ile göz kamaştıran katedral, düzenlediği etkinlikler ile turistlerin ilgisini çekiyor.

 

  • Galway- Wild Atlantic Way

İrlanda’da düzenlenen en ünlü tur olan Wild Atlantic Way, yeşil ile maviyi aynı anda sunuyor. Bölgede ister su üzerinde gezi tekneleri ile isterseniz de uçurum yamaçlarında otobüs ile gezinti yapabilirsiniz.

 

  • Limerick- King John’s Castle

Limerick’te bulunan Kral John’un Kalesi, beklentilerin ötesinde bir tarih barındırıyor. Eski bir tarihi olmasına rağmen oldukça iyi korunan kale, Lee Nehri’nin kusursuz manzarasını da vadediyor.

İrlanda’da Okumak

Turistik amaçlı gezilerden ziyade eğitim odaklı ziyaretler ile ön plana çıkan İrlanda, dünyanın her yerinden binlerce öğrenciye kapılarını açıyor. Öğrencilere verilen çalışma izinleri, üniversitelerde verilen eğitimlerin standartların üstünde olması ve sosyal yaşam olanaklarının cazipliği dolayısıyla ülkemizden de pek çok öğrenci eğitim için İrlanda’yı tercih ediyor. 

ICES Turkey, İrlanda’da okumak isteyen öğrencilerin yanında oluyor. Başvuru sürecinden kabul sürecine, üniversite ve ülkeye alışılan ilk evrelerden konaklamaya kadar geniş bir perspektifte danışmanlık hizmeti veren ICES Turkey, geniş danışman kadrosu sayesinde her öğrenci ile özel olarak ilgileniyor. ICES Turkey, 1998 yılından beri bir aile prensibiyle hareket ediyor.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste