İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Istituto Marangoni

Istituto Marangoni Üniversitesi İtalya, Fransa, İngiltere, Amerika ve Çin'de kampüsleri olan ve  moda tasarımı, ürün tasarımı ve iç mimarlık dersleri veren bir eğitim kurumudur. Istituto Marangoni, 1935 yılında İtalyan aristokrasisinin önde gelen moda tasarımcısı Giulio Marangoni tarafından moda ve iç mimari ile ürün ve aksesuar tasarımları üreten uzmanlar yetiştirmek üzere İtalya'nın Milano kentinde kurulmuştur. 

1935'ten günümüze adı Istituto Artistico dell'Abbigliamento Marangoni tasarım dünyasının en iyi profesyonellerini eğitmektedir. Bir İtalyan enstitüsü olarak 85 yıldır adını ve varlığını koruyan Istituto Marangoni, şimdi dünyanın en iyi, en büyük ve en güçlü tasarım okulu olarak anılmaktadır. 106 ülkeden gelen öğrencileri ile çok uluslu ve çok kültürlü bir yapıya sahip olan okulda din, inanç, ırk ve birçok kültürün uyum içinde bir arada yaşadığı bilinmektedir. Ayrıca enstitüden her yıl çok çeşitli yerel kültürlerden ilham alan çok başarılı tasarımcılar mezun olmaktadır.

Dünyanın neredeyse tüm ünlü tasarımcılarının bu okuldan mezun olduğu ya da burada öğretmenlik yaptığı göz önünde bulundurulduğunda ortaya çıkan isimler oldukça dikkat çekicidir. Domenico Dolce, Dolce & Gabbana'nın kurucusu, Franco Moschino, Moschino'nun sahibi, Stefano Guerriero, Alessandro De Benetti, Camila Perez & Frederic Morien, Maurizio Pecoraro, Rafael Lopez, Coen Park (Armani), Jennifer Prada, Sara Burke (Donna Karan) Lee Hyun Wook (Versace), Claudia Cetti (Dolce&Gabbana), Tania Pecikoza (Valentino), Eva Salla (Diesel), Roberta Raeli gibi önde gelen tasarımcılar Istituto Marangoni'den mezun olmuşlardır. Istituto Marangoni'ye okumak için gelen ve başarı ile mezun olan birçok tasarımcının mezuniyetleri sırasında Moschino, Dolce ve Facchinetti gibi tanınmış firmalar tarafından işe alındığı bilinmektedir.

Eğitim kadrosu, alanlarında en profesyonel ve markalaşmış endüstri liderlerinden oluşan kurumun kadrosu çok geniştir. Kurumda Bir  öğretmen, 10'a yakın öğrenciye ciddi ve ilgili bir eğitim sunmaktadır. Istituto Marangoni 4 ülke, 7 okul, 106 milliyet ve toplamda yaklaşık 4000 öğrencisi olan çok büyük bir okuldur.

Istituto Marangoni Eğitim Fiyatları

Hazırlık Eğitimleri: 16500 €

Lisans Eğitimi: 16900 € – 23500 €

Lisansüstü Eğitim 21500 € – 33500 €

Kısa Süreli Eğitimler: 2500 €

1 yıllık diploma eğitimleri: 12500 € – 28300 €

Üniversite Kabul Koşulları 

Lisans Programları (3 yıl)

 • Lise diploması
 • Dil yeterlilik belgesi
 • Portfolyo

Lisansüstü Programlar

 • Üniversite veya yüksek lisans diploması
 • Dil yeterlilik belgesi
 • Öğrencinin kendini, gelişim sürecini, önceki çalışmalarını, katıldığı yarışmaları, kazandığı ödülleri vb. anlattığı otobiyografisi.

Yüksek lisans programları

 • Üniversite veya yüksek lisans diploması
 • Referans mektubu
 • En az 10-12 çizim, fotoğraf veya slayttan oluşan bir portfolyo
 • Dil yeterlilik belgesi
 • Öğrencinin kendini, gelişim sürecini, önceki çalışmalarını, katıldığı yarışmaları, kazandığı ödülleri vb. anlattığı otobiyografisi.

Konaklama ve Yaşam

Istituto Marangoni’de öğrenciler genellikle üç şekilde konaklamaktadırlar.  Bunlar aile yanında konaklama, öğrenci evleri ve yurt konaklamasıdır. Aile yanında kalan öğrenciler, kahvaltı ve akşam yemeğini içeren yarım pansiyon konaklamalarda yerel ailelerin yanında kalırlar. Bu kısmen uygun fiyatlı tercihlerden biridir ve dil öğrenmek isteyen öğrenciler için oldukça yararlıdır. 

Öğrenci evlerinde konaklayan öğrenciler ise okulun sahip olduğu büyük evlerde kalırlar. Öğrenciler tarafından paylaşılan bu evlerde otorite figürü daha azdır ancak öğrencilerin kendi arasında uyumu ile alakalı zorlanmalar yaşanabilmektedir. Bu konaklamaya genellikle yemekler dahil değildir ve öğrenciler kendi yemeklerini kendileri hazırlarlar.

Konaklamak için yurt tercih eden öğrenciler yalnız veya bir arkadaşıyla birlikte kalırlar. Diğer konaklama seçeneklerine göre pahalı olabilir. Bu konaklama seçeneğinde öğrenciler yemeklerini kendileri hallederler.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste