İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
07 Ağustos 2018
8 Dakika
Kanada’nın En İyi Dil Okulu

Kanada’nın En İyi Dil Okulu

Kanada Dil Okulları son yıllarda en çok tercih edilen dil okulları kategorisinde yer almaktadır. Kanada’da butik dil okullarının yanı sıra dünyanın başka ülkelerinde de faaliyet gösteren dil eğitimini geniş yelpazede sunan uluslararası dil okulları da bulunmaktadır. Genellikle İngilizce dil eğitimi için Toronto Dil Okulları ve Vancouver Dil Okulları tercih edilmektedir.

Kanada’daki en iyi dil okulu isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre değişkenlik göstermektedir. ‘Kanada’da en ucuz okul hangisidir?’
‘Kanada’da dil eğitimi almak için hangi şehri tercih etmeliyim?’
‘Aile yanı konaklama mı yoksa yurt konaklama mı tercih etmem daha iyi olur?’
‘Kanada’da en iyi eğitim veren dil okulu butik okullar mıdır yoksa uluslararası okullar mı?’
‘Kanada’da dil eğitimi aldıktan sonra Kanada’da üniversite eğitimine geçebilir miyim?’ ‘Kanada’da dil eğitimi sürecini tamamladıktan sonra Kanada’da kolejlere başvurabilir miyim?’
gibi pek çok soru aklınıza takılacaktır. En iyi dil okulu sorusundan ziyade bu sorulara verdiğiniz cevaba göre en iyi dil okulunun hangisi olduğunu veya olacağını belirlemek daha doğru olur.

Butik okul isteyenler, Kanada’nın en iyi dil okulları listesinden seçenekleri aşağıda görebilir.

 

1) Toronto Üniversitesi (University Of Toronto)

Toronto Üniversitesi Yaz Programları’nda 12-17 ve 18 yaş üzeri öğrenciler için International English Programs olarak geçen programlar mevcuttur. Yaz döneminde genel ingilizce kursu, IELTS Sınav Hazırlık ya da TOEFL Sınav Hazırlık kursları alınabilir. İngilizce seviyesi ileri düzeyde olan öğrenciler global ekonomi, hukuk,film ve sinema gibi modül kurslar da alabilir. Bunun dışında Global Citizenship ve Summer Academy programında yer alan mühendislikle ilgili alanları içeren Coding, Data Analytics, Bioengineering gibi akademik programlarla öğrenciler kendilerini geliştirebilirler. Toronto Üniversitesi’nin eğitim atmosferini solurken aynı zamanda okulun yurdunda konaklama imkanı mevcuttur.

Kurs detayları ve tarih bilgisi için lütfen ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçiniz.

 

2) ILAC Dil Okulu

Toronto ve Vancouver’da İngilizce veren ILAC Dil Okulu, şık ve ferah dil kursu binasına sahiptir. Kalitesinden ödün vermeyen ILAC, Türkiye’ye özel promosyonları ile Türk öğrencilerin çoğunlukla tercih ettiği dil okullarından biridir. Yetişkinler için İngilizce ve Gençler için İngilizce yaz okulu programları mevcuttur.

Haftada Yoğun İngilizce-30 ders ve Süper Yoğun İngilizce-38 ders dil eğitimi ile öğrencilerinin dil seviyelerini hızlı bir biçimde ilerlemesi için çaba göstermektedir. Bu kadar yoğun ingilizce eğitimi alan öğrencilerin ihtiyaçları elbette unutulmuyor. ILAC Dil Okulu’nda ayrıca yoğun bir aktivite programı da sizi bekliyor!

Kanada’da üniversite ya da Kanada’da yüksek lisans programları ile ilgilenen öğrenciler için partner olduğu üniversitelere danışmanlık hizmeti vermekte ve IELTS ya da TOEFL puanınız olmadan istediğiniz kolej ya da üniversiteye girebilirsiniz.

 

3) CLLC Dil Okulu

CLLC dil okulu merkezleri Toronto, Ottawa ve Halifax’ta bulunmaktadır. Aile yanı konaklama tercih eden öğrenciler için en ideal okullardan biridir çünkü aile yanı konaklamalarda giden öğrenci referanslarına bakılarak neredeyse %100 memnuniyet sağlandığı görülmektedir. Aile yanı konaklamalar dil okulundaki yetkili kişilerce sürekli denetlenmektedir.

CLLC dil eğitimi hizmetini okulun kendisine ait binasının içerisinde vermektedir. Yoğun İngilizce programları ve öğrenciyle birebir ilgilenme ve hizmet kalitesi açısından oldukça ideal bir eğitim merkezidir. Türk öğrencilere özel indirimli dil okulu tercihinde ilk sırada CLLC’yi görebilirsiniz.

 

4) Hansa Language Centre

Hansa Dil Okulu, 49 yılı aşkın hizmet veren Kanada’nın en eski ve en köklü dil okullarından biridir. Butik okul olması açısından öğrenci ile birebir ilgilenme konusunda yine oldukça başarılı bir okuldur. İngilizce dil eğitimi vermesinin yanısıra Fransızca, İspanyolca, Japonca, Almanca,İtalyanca gibi yabancı dillerde de hizmet verebilen bir kurumdur.

Yoğun İngilizce kursu, Akademik İngilizce,TOEFL ya da IELTS Sınav Hazırlık gibi eğitimler vermektedir. Aile yanı konaklamaların yanısıra havaalanı transfer hizmeti de sağlamaktadırlar. Oldukça sistemli ve düzenli çalışan Hansa Dil Okulu Languages Canada akreditasyonuna da sahiptir. Haftada 15, 20,25 veya 30 derslik İngilizce dil eğitimi alma fırsatını indirimli fiyatlardan alma fırsatı için ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

 

5) VGC

VGC Dil Okulu’nu Vancouver Dil Okulları listesinde bulabilirsiniz. VGC Dil Okulu 2003’ten beri dil eğitimi vermektedir. Genel İngilizce,Üniversite Hazırlık, IELTS Sınav Hazırlık ve TOEFL Sınav Hazırlık programlarının yanında genç öğrenciler için yaz okulu programları da düzenlemektedir. Ayrıca kısa süreli iş ingilizcesi programları (Business English Certificate) da mevcuttur. İşletme okulu olarak adlandırılan programlarda Liderlik, girişimcilik, işletme gibi alanlarda kurs alabilirsiniz. VGC Dil Okulu’nda eğitim aldıktan sonra Kanada’da anlaşmalı olduğu üniversitelere pathway aracılığıyla direkt giriş sağlayabilirsiniz.

Okuldaki danışmanların güler yüzlü olması da VGC Dil Okulu’nun bir artısı.

Uluslararası okulda eğitim almak isteyen öğrenciler Kanada’nın en iyi dil okulları arasında belirtilen okulları inceleyebilir.

 

1) EC Language Center

EC Dil Okulları, Kanada dışında Amerika Dil Okulları ve İngiltere Dil Okulları listelerinde en başta gösterilen uluslararası okullardan biridir. Kanada’da EC Toronto, EC Vancouver ve EC Montreal merkezlerinde hizmet vermektedir. Kampüs ferahlığı, öğrencilerin millet dağılımına özen gösterilmesi ile yurtdışı dil eğitiminde cazip bir okul konumundadır. Montreal’da fransızca eğitim alabilirsiniz. Öğrenciler genellikle Toronto bölgesinde eğitim almak istediği için EC Toronto Dil Okulu’nu daha çok tercih ederler ve Toronto’nun merkezinde yer alan binada uluslararası öğrencilerle keyifli bir eğitim alırlar. EC Dil Okulu’nun üniversite yerleştirme servisi vardır.

 

2) KAPLAN International English

Kaplan Dil Okulları, neredeyse dünyanın her yerinde dil eğitimi ağını geliştirmiş durumdadır. Kanada’da Toronto ve Vancouver’da bulunmaktadır. 14-18 yaş aralığındaki genç öğrenciler için yaz kursları Vancouver kampüste mevcuttur. Kaplan Kanada kampüsleri, IELTS test merkezidir. Kaplan International, üniversite yerleştirme servisi de vermektedir.Kaplan Toronto kampüste ise English in Action adı verilen programda öğleden sonraları dışarıda öğretmenlerle beraber şehri keşfedebilir ve İngilizce pratiğinizi artırabilirsiniz.

 

3) ELS

ELS Dil Okulu, yoğun olarak Amerika ve Kanada’da hizmet vermektedir. Bunun dışında Malezya, Avustralya ve Hindistanda merkezleri mevcuttur. ELS Kanada dil eğitimi konusunda öğrenciyi akademik anlamda geliştiren en iyi dil okullarından biridir.

 

4) LSI

LSI Dil Okulu,Kanada’da Toronto ve Vancouver’da dil okulu merkezlerine sahiptir. Gençler için Kanada Yaz Okulu programları bulunmaktadır. Toronto kampüsü Yonge Street’tedir. Yurt konaklama ve aile yanı konaklamalarından öğrenciler genel olarak memnundur.

 

5) Stafford House

Stafford House Dil Okulu Kanada’da Toronto ve Calgary’de bulunmaktadır. Stafford House ayrıca ücretsiz olarak kendinizi deneme amaçlı online ingilizce test imkanı da sunmaktadır. Kanada dışında Boston ve Londra’da CELTA eğitimi de veren bu kurum uluslararası okullar arasında en çok tercih edilenlerdendir. Languages Canada akreditasyonu olduğu için okula başvuru yapmanız konusunda rahatlıkla güven duyabilirsiniz.

 

6) ILSC

Dünya genelinde 7 farklı şehirde hizmet veren ILSC Dil Okulu Kanada’da Toronto, Vancouver ve Montreal’de bulunmaktadır. Genel İngilizce, İş İngilizcesi, 7-17 yaş arası genç öğrenciler için ingilizce (junior programs) mevcuttur. Özellikle tıp öğrencilerinin tercih ettiği programlardan biri de medikal ingilizce (Medical English) programı ILSC Dil Okulu Kanada kampüslerinde alabilirsiniz. Pathway eğitimi sayesinde 100’den fazla kolejde IELTS veya TOEFL puanına gerek kalmadan eğitiminize başlayabilirsiniz.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste