İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
17 Ağustos 2018
2 Dakika
Kanada Vize Başvuru Sisteminde Güncelleme

Kanada Vize Başvuru Sisteminde Güncelleme

31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Kanada vize başvurularında prosedür ve ücretlendirme değişiklikleri gerçekleşecektir. Kanada vize başvurularında bu tarihten itibaren Avrupa Ortadoğu veya Afrika ülkelerinden birinin vatandaşıysanız veya biyometrik bilgilerin gerekli olduğu bir ülke vatandaşıysanız vize başvurusu için biyometrik bilgilerinizi sunmanız gerekmektedir. Yani artık Türk vatandaşlarından da ziyaretçi vizesi, eğitim veya çalışma izi veya kalıcı oturma iznine başvururken biyometri işlemi yani fotoğraf çekimi ve parmak izi alımı olacaktır. Ayrıca Kanada vizelerinde önceden randevu almadan dosyalarınızı VFS ofislerine teslim ederken, yeni prosedüre göre Kanada vize başvurunuz ve belge teslimi için randevu almanız gerekmektedir.

 

Kanada vize başvuru randevusu nereden alınmaktadır?

VFS Kanada web sitesine girerek biyometrik kısmından randevu sisteminden randevunuzu alabilirsiniz ya da VFS Kanada çağrı merkezini arayarak da randevu oluşturabilirsiniz.

 

Biyometri işlemini nerede gerçekleştireceğim?

VFS Ankara veya VFS İstanbul ofislerinden Kanada vize başvurularınızı teslim ederken biyometri işlemi yapılacaktır.

 

Biyometri işlem ücretini ne kadar ve nereden ödeyeceğim? 

Kanada vizelerini Citizenship and Immigration Canada sitesindeki online sistem üzerinden vize ödemelerini yaparken bundan böyle biyometrik yazan kısmı da işaretleyerek ödemenizi yapmanız gerekecektir. Biyometri işlemi 85 Kanada Doları’dır. Bu ücret konsolosluk vize ücreti ve VFS hizmet ücretinin dışındadır.

 

Her başvuruda fotoğraf ve parmak izi vermem için şahsen gitmem gerekir mi?

31 Temmuz 2018’den itibaren biyometrik bilgiler 10 yıl geçerlidir. Ancak kalıcı oturma izni için başvuranların biyometrik bilgileri her başvuruda alınmaktadır.

 

Kanada vizesi kaç günde sonuçlanıyor?

Kanada vizeleri işlem süreçleri değişkendir. Konsolosluğun yoğunluğuna göre sonuçlanma süreleri değişmektedir. Bazen Kanada vizeleri bir haftada da sonuçlanabilir. Ancak genellikle ortalama 20 iş gününde sonuçlanmaktadır.

 

 

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste