Kozminski Üniversitesi

Kozminski Üniversitesi Varşova’da bulunan, işletme ve finans alanında uzmanlaşmış bir okuldur. 1993 yılında kurulan üniversite kurulduğundan bu yana pek çok başarıya imza atmıştır. Avrupa’da yepyeni bir dinamizm ve yaklaşım ile sunmakta olduğu MBA ve işletme lisans ve master eğitimi ile, Dünyada her yıl en iyi ilk 50 eğitim kurumu arasına girmektedir.
Kozminski Üniversitesi bünyesinde 26 ülkeden yüzlerce uluslararası öğrenci mevcuttur.
Kozminski Üniversitesi, EQUIS (1999), AMBA (2008), the International accreditation of CEEMAN – Central European Management Development Association sertifikalarına sahiptir.

     Kozminski Üniversitesi’nde Ne okumalıyım?

Popüler bölümler

  • Bölüm: İşletme
  • Lisans eğitim süresi: 3 yıl
  • Bölüm: Finans ve Muhasebe
  • Lisans eğitim süresi: 3 yıl

Üniversite kabul şartları

Polonya içinde üniversite eğitimi, Türkiye’de sınava girmiş olmayı gerektirmez. Lisans eğitimi için lise diplomanız ve lise not dökümünüz ile başvuru yapabilirsiniz. İlk olarak profilinizi değerlendirecek ve üniversite programlarına uygun olup olmadığınız belirlenmekte, online başvuru formları doldurulmakta ve okul irtibatı maksimum safhada olan ICES Turkey akademik danışmanları tarafından takip edilmektedir.
Aynı zamanda İngilizce seviyenizin de yeterli olması gerekmektedir. İngilizce seviyeleri yeterli olmayan öğrenciler hazırlık kursu gördükten sonra öğrenimlerine devam edebilirler. Minimum 6.0 IELTS, 80 TOEFL veya eş değeri geçerli olabilecek bir yeterlilik vermeniz gerekmektedir.
Başvuru tarihi
Polonya üniversitelerinde eğitim Ekim ve Şubat’ta başlar. Son başvuru zamanı Haziran ayıdır. Öğrencilerin çalışmaları Mart ayına kadar başlatmış olmaları önerilir.
Eğitim ve yaşam maliyeti
Üniversitenin İngilizce eğitimli bölümleri ücretleri yaklaşık dönemlik 2.500EUR, yıllık 4.500EUR civarıdır. Yılda iki ödemeye bölünmesi iyi bir avantajdır.
Konaklama, beslenme, ulaşım dahil bir öğrencinin Polonya’daki aylık gider toplamı yaklaşık 450-500 Euro’dur.

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!

Ayrıntılı bilgi için

Kozminski Üniversitesi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!