İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
University of Lodz

University of Lodz

University of Lodz Hakkında

Lodz Üniversitesi 1945 yılında kurulmuştur. Üniversite 12 fakültede 100 birimde 160 farklı dalda eğitim vermektedir. Master ve Doktora programlarıyla beraber programlar dahilinde 56‘dan fazla ders seçeneği sunmaktadır. Her sene 100.000 den fazla öğrenci Lodz Üniversitesinden mezun olmaktadır. Değişim öğrenci programları öğrencileri de dahil toplam 95 ülkeden öğrenciler üniversite eğitimi görmektedir.

University of Lodz Ranking ( Sıralama )

1001+   - Times Higher Education

801st – QS World Ranking

Mezun Kişiler ve Ünlü İsimler

Andrzej Sapkowski, Jerzy KosińskiPaweł Edelman, Antonina Kłoskowska, Władysław Pasikowsk, Jack Strong, Operacja Samum, Jarosław Marek Rymkiewicz Krzysztof Skiba

Lisans Eğitimi Bölümleri

 • Business Management ( İşletme )
 • Computer Science ( Bilgisayar Bilimi )
 • Economics ( Ekonomi )
 • English Studies ( İngilizce )
 • Russian Philology ( Rus Filolojisi )
 • İnternational and Political studies ( Uluslar arası siyaset Bilimi )
 • İnternational Marketing ( Uluslar arası Pazarlama )
 • Mathematics ( Matematik )
 • Management and Finance ( İşletme ve Finans )
 • Nanotechnology ( Nanoteknoloji)

Yüksek Lisans Programları

 • Business Management ( İşletme )
 • Computer Science ( Bilgisayar Bilimi )
 • Economics ( Ekonomi )
 • English Studies ( İngilizce )
 • Russian Philology ( Rus Filolojisi )
 • Enviorenmental Protection
 • İnternational and Political studies ( Uluslar arası siyaset Bilimi )

MBA Programı

 • Üniversitede İngilizce MBA programı bulunmamaktadır.

Gereken Not Ortalaması ve Taban Puanlar

Genel bir kriter yoktur ancak lisans bölümleri için öğrencilerin not ortalamasının yüksek olması tavsiye edilir. Not ortalaması ne kadar yüksek olursa öğrencinin okula kabul edilme şartı artar. Lisans ve yüksek lisans bölümlerine kabul alma durumunuz ile ilgili daha sağlıklı bir yorum yapabilmemiz için transkriptinizi info@icesturkey.com adresine iletebilirsiniz.

Kabul ve Başvuru Şartları

 • Yeterli Düzeyde İngilizce Dil Seviyesi ( IELTS / TOELF )
 • Belirli bir seviyenin üzerinde not ortalaması ise ( Lise Diploması veya Üniversite Transcripti )
 • Ders dışı Aktiviteler ve CV ( Sosyal Faaliyetler , Spor Faaliyetleri, Gönüllülük hizmetleri ve Öğrencinin katıldığı Yarışmalar vb)
 • Polonya Üniversitelerine sınavsız giriş mümkündür.
University of Lodz

Fiyat ve Ücretler

Program Türü

Ücret

Lisans Programları

€2.500 - €3.000

Yüksek Lisans Programları

€3.000 - €3.500

*Lütfen fiyatlarla alakalı detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Program Türü

Başvuru Dönemi

Lisans Bölümleri

Nisan-Temmuz

Yüksek Lisans Bölümleri

 

Konaklama

University of Lodz öğrencileri için konaklama sağlayan bir Üniversitedir. Konaklama için son başvuru tarihi 31 Martdır. Depozitonun ise en geç 25 Eylül’ e kadar ödenmesi gerekmektedir.

Vize

Detaylı bilgi için Öğrenci Vizesi sayfamıza bakınız.

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

Üniversiteleri birebir tanıyan, başvuru kontakt ofisleri ile ve uluslararası öğrenci toplulukları, öğrenci birimleriyle yakın ilişki içinde çalışan her yıl ziyaretlerde bulunan ICES Turkey Yurtdışı Eğitim, Polonya’da eğitim hakkında çok iyi yetişmiş ve eğitim görmüş bir akademik danışman kadrosuna sahiptir. Yalnızca üniversite seçimi değil lisans ve yüksek lisans programlarının birebir seçimleri, yaşam imkanları, masraflar, tüyolar için destek alabileceğiniz kurumumuz tüm süreçleri sizi en az yoracak ve en başarılı şekilde noktalayacak düzeneğini Polonya lisans ve yüksek lisans eğitimi danışmanlığında yıllardır sürdürmektedir.

University Of Lodz Yorumları ve Görüşleri

Yurtdışı eğitim sürecinde her daim yanında olduğumuz öğrencilerimizin yorumlarını okumak için öğrenci yorumları sayfamızı ziyaret edebilir, istediğiniz ülke, üniversite ve bölüm ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

QS Dünya sıralamalarına göre 801.sırada yer almaktadır.
Business Management ( İşletme ), Computer Science ( Bilgisayar Bilimi ), Economics ( Ekonomi ), English Studies ( İngilizce ), Russian Philology ( Rus Filolojisi ), İnternational and Political studies ( Uluslar arası siyaset Bilimi ), İnternational Marketing ( Uluslar arası Pazarlama ), Mathematics ( Matematik ), Management and Finance ( İşletme ve Finans ), Nanotechnology ( Nanoteknoloji)
Business Management ( İşletme ), Computer Science ( Bilgisayar Bilimi ), Economics ( Ekonomi ), English Studies ( İngilizce ), Russian Philology ( Rus Filolojisi ), Enviorenmental Protection, İnternational and Political studies ( Uluslar arası siyaset Bilimi )
University of Lodz lisans programları için en az %65 ortalama, IELTS sınavından 6.0 puan ve iyi motivasyon mektupları tavsiye edilir, yüksek lisans programlarında en az 2.5GNO tavsiye edilir, %100 ingilizce eğitim altyapısı olan öğrenciler IELTS sınavından muaf tutulabilir.
Ekim ayında başlayan programlar için başvurular genellikle Nisan – Temmuz ayları arasında alınırken, Şubat ayı başlangıçlı programlar Ekim-Ocak ayları arasında gerçekleşir.
Bu üniversitemizde burs imkanı bulunmamaktadır.
Üniversitenin programlara göre değişken ücret aralığı 2.000-4.000€ arasındadır.
Üniversite, Polonya’nın Lodz kentinde bulunmaktadır.
Polonya’da yerleşik ekibimiz ile birlikte, yurt, özel oda, ev bulmak isteyen öğrencilerimize yerinden destek veriyor ve vize işlemleri ile yerleştikten sonra oturum işlemlerinin halledilmesinde öğrencilerimize tüm detaylarda destek sağlıyoruz.
ICES Turkey tarafından size sunulan tüm programlar %100 ingilizcedir. Üniversitenin bunun haricinde lehçe dilinde bölümleri de mevcuttur.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste