Lodz Üniversitesi (University of Lodz) 1945 yılında Polonya’nın Lodz şehrinde kurulmuştur. Lodz Üniversitesi 12 fakültede, 45’den fazla bölümde, Lehçe ve İngilizce eğitim vermektedir. Lehçe eğitim almak isteyen öğrenciler için Lehçe hazırlık programlarıyla eğitim de mümkündür.

1945 kuruluşlu Lodz Üniversitesi (University of Lodz), Polonya’nın en büyük ve en popüler üniversiteleri arasında saygın bir yere sahiptir. Üniversite, öğrencilerinin gelişimi için sürekli international iş birliği anlaşmaları yaparak öğrencilere katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda international öğrenci sayısını da arttırmaktadır.

Lodz Üniversitesinde Lisans Eğitimi

Lodz Üniversitesi lisans eğitiminde 45 bölümde, 180’den fazla alanda uzmanlık eğitimi sunmaktadır. En çok tercih edilen lisans bölümleri İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Ekonomi, İngilizce Dili ve Edebiyatı, Enformatik ve Ekonometri, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme alanlarıdır. Eğitim süresi bölümlere göre genellikle 6 sömestr, bazı durumlarda ise 7 veya 8 sömestr sürebilmektedir.

 

Lodz Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimi

Polonya Lodz Üniversitesinde yüksek lisans eğitiminde MBA’de dâhil olmak üzere 90+ alanda yüksek lisans programı sunmaktadır. Üniversite başlıca; İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Kalkınma Ekonomisi, İngilizce Dili ve Edebiyatı, Enformatik ve Ekonometri, Uluslararası İşletmecilik ve İşletme bölümlerinde yüksek lisans eğitimi vermektedir. Eğitimler bölümlere göre değişmekle beraber 3 veya 4 sömestr sürebilmektedir.

 

Lodz Üniversitesi Eğitiminde Akademik Hayat Nasıldır? 

Üniversitenin akademik olarak dünya genelinde 230 üniversite ile partnerlik anlaşması bulunmaktadır. Bu anlaşmalar sonucunda öğrencilerine çift diploma alma imkânı da sunmaktadır.
Ayrıca Lodz Üniversitesinin 390 Avrupa üniversitesi ile Erasmus değişimi programı çerçevesinde anlaşması vardır.

 

Lodz Üniversitesinin Kabul Şartları Nelerdir? Başvurular Ne Zaman?

Üniversitenin kabul şartlarında dil eğitimi şartı aranmaktadır. İngilizce eğitim almak için IELTS’den 6,0 puan sınırlaması vardır. Eğitim şartlarından bir diğeri de 60+ lisans ortalamasına sahip olmaktır. Lehçe eğitim almak isteyen öğrenciler için dil şartları okul tarafından belirlenmektedir.

 

Lodz Üniversitesinde Eğitimi Maliyetleri Nedir?

Polonya Lodz Üniversitesinde eğitim alacak bir öğrenci için yıllık eğitim maliyeti 2000 Euro ile 3000 Euro arasında civarındadır. Tabi bu maliyetler fakülte ve bölümlere göre değişmektedir.

 

Lodz Üniversitesinde Konaklama Nasıldır? 

Lodz Üniversitesinde eğitim alan öğrenciler konaklama için genellikle yurt tercih ediyorlar. Konaklama maliyetleri ayda 90-150 Euro arası değişmektedir.

 

Lodz Üniversitesinde Eğitim Gören Bir Öğrenci İçin Yaşam Nasıldır? 

Okul kampüsü, Lodz şehir merkezine sadece 15 dakika yürüme mesafesindedir ve yeşillik bir alana kurulmuştur. Lodz Üniversitesi, kampüsünde Polonya’nın en büyük üniversite kütüphanelerinden birini barındırmaktadır. Bunun yanı sıra kampüsün birçok spor kompleksi, kafesi ve sosyal tesisi de bulunmaktadır.


BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!

Ayrıntılı bilgi için

Lodz Üniversitesi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!