İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
08 Nisan 2019
4 Dakika
Malta Nerede? Malta Gezilecek Yerler Listesi

Bir ada düşünün ki kış mevsimi oraya uğramıyor, yılın her dönemi yaz mevsimi yaşanıyor. Güneş, kum ve deniz her köşede hissediliyor, adeta yıl boyu bir deniz tatili vadediyor. Küçük bir ada ülkesi olan Malta, dünyanın dört bir yanından turistlere ve öğrencilere kucak açıyor, her yıl milyonlarca insan Malta’yı ziyaret ediyor.

Malta Nerede? Malta Hangi Ülkeye Bağlı?

Güney Avrupa’da yer alan bir adalar devleti olan Malta, Akdeniz’in ortasında konumlanıyor. Bağımsız bir ülke olan Malta adası, resmi olarak Malta Cumhuriyeti olarak tanımlanıyor. Sicilya ile Kuzey Afrika’nın ortasında yer alan Malta, üçü büyük ve ikisi küçük olmak üzere toplam 5 adadan oluşuyor.

Malta Nerede? Malta Gezilecek Yerler Listesi

Malta’da Gezilecek Yerler

Malta’nın tamamı doğal bir güzellik olmasına karşın turistler genellikle üç ana ada olarak kabul edilen Malta Adası, Gozo Adası ve Comino Adası’nı ziyaret ediyor. Ülkeye de ismini veren Malta Adası, muhtemelen tüm ziyaretlerin ana noktasını oluşturuyor.

Ülkenin başkenti kabul edilen ve aynı zamanda dünyanın en küçük başkentlerinden biri olan Valletta, bir şehir olarak bütünüyle UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alıyor. Yalnızca 7600 nüfusa sahip olan başkent, tarihi yapılarıyla beğeni topluyor. Grand Master's Palace, St. John’s Katedrali, Manoel Tiyatrosu ve ulusal müze, şehirdeki başlıca gezilecek yerlerden bazılarını oluşturuyor.

 

  • Grand Masters Palace

Ülkenin yönetim ve idare merkezi olarak kabul edilebilecek Grand Masters Palace, göz kamaştırıcı mimarisiyle dikkat çekiyor. 1571’de inşa edilen bina, turistler tarafından da gezilebiliyor.

 

  • John’s Co-Cathedral

Malta’nın dini simgesi olan St. John’s Yarı Katedrali, dışarıdan bakıldığında standart bir görünüme sahip gibi dursa da içindeki işlemeleriyle benzersiz hale geliyor. Her gün açık olan katedral, Malta’nın en turistik yerlerinin başında geliyor.

 

  • Manoel Tiyatrosu

1700’lü yıllarda inşa edilen ve aktif tiyatrolar arasında en eski üçüncü tiyatro olan Manoel Tiyatrosu, yıl boyu önemli oyunlara ev sahipliği yapıyor. İçerisindeki müze de epey ilgi çekiyor. Ziyaretçiler, herhangi bir tiyatro oyunu izlemek için olmasa bile; yalnızca mimarisi için bu tiyatroyu ziyaret edebiliyor.

 

St. Elmo’nun Kalesi ve Ulusal Savaş Müzesi

Osmanlı akınlarından korunmak amacıyla 1500’lü yıllarda yaptırılan ve savaş için oldukça önemli olan kale, tarihi dokusuyla mest ediyor. Şehir merkezinin biraz uzağında kalsa da turistler tarafından sıkça ziyaret edilen kale, hemen yanındaki Ulusal Savaş Müzesi ile birlikte ülkenin tarihi hakkında aydınlatıcı oluyor.

 

Malta’da Okumak

Özellikle ülkemizde turistik bağlamda değil de eğitim bağlamında popüler olan Malta, dil okullarının başarısı ile ön plana çıkıyor. Malta hem anadilin İngilizce olmasından dolayı hem de öğrencilere tatil ile eğitimi bir arada sunması sebebiyle dikkat çekiyor. Ülkenin yarısı İtalyanca da biliyor, bu durum öğrencilerin de yararına oluyor. İngilizce dil okullarının yüksek standartlardaki eğitim prensipleri başlıca tercih nedeni olsa da öğrenciler, her milletten birçok genç ile bir arada okumanın tadına da varıyor. Akdeniz ikliminin hissedildiği Malta, güler yüzlü insanı ile birlikte öğrenciler için başlıca tercihlerden biri oluyor.

 

ICES Turkey, Malta’da okumak isteyen öğrencilere de danışmanlık hizmeti veriyor. Malta’daki dil okullarında İngilizce eğitimi görmeyi düşünen öğrencilere sürecin tamamında destek olan ICES Turkey, birçok opsiyon sunuyor. Öğrenciler, kendilerine en uygun dil okulunu ICES Turkey desteği ile seçiyor. Bütçe ve temel tercihler, istekler doğrultusunda her öğrenci ile özel olarak ilgilenen ICES Turkey danışmanları, tüm bilgilendirmeleri de profesyonel bir şekilde yapıyor.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste