İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Montpellier Business School

Montpellier Business School, Fransa’nın Montpellier şehrinde bulunan, Financial Times uluslararası sıralamalarına göre dünyanın en iyi 50 işletme okulundan biridir. Okul, ayrıca QS, Times Higher Education gibi bir çok uluslararası sıralama kurumunca da yüksek standartta değerlendirilmektedir.

1897’de kurulmuş olan köklü okul 120.yılını kutlarken çok sayıda İngilizce program sunarak global perspektifini de gitgide geliştiriyor. AACSB, AMBA ve EPAS gibi akreditasyonlara sahip olan Fransız ekol, her yıl yüzlerce yabancı lisans ve yüksek lisans öğrencisi ağırlıyor.

 

Montpellier Business School’a girebilmek için ne gibi şartlar var?

MBS’in sunduğu MBA programları için genellikle en az 3 yıl iş tecrübe gerekmektedir. MSc programları için ise şartlar o kadar ağır değil. Uygun bir lisans diploması ile bunu başarabilirsiniz. CV’niz olabildiğince derinlemesine hazırlanmalıdır. Lise eğitimi sonrası üniversite eğitimi düşünen öğrencilerin de lise transkriptleri ve dil yeterlilikleri en önemli etken. 
Hem lisans hem de yüksek lisans programı için beklenen İngilizce yeterliliği IELTS 6.5 puan olup, yüksek lisans programlarında öğrenci lisans eğitimini %100 ingilizce olarak aldıysa kabul görebilmektedir.

Montpellier Business School sonrası çalışma imkanları:

MBS, Fransa’da mezuniyet sonrası çalışma imkanları en yüksek okullardan biridir. Ortaklık kurmuş olduğu onlarca şirket sayesinde öğrencilere çok geniş imkanlar tanımaktadır. Bunların arasında Adecco, Carrefour, Renault ve daha bir çok şirket gösterebiliriz.

MBS Lisans Programı:

Montpellier Business School’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için sunulan program International Business programıdır. Program dahilinde öğrenciler pazarlama, satış, takım koordinasyonu ve yönetim gibi bir çok konuya eğilirler. İnterarktif bir eğitim anlayışı söz konusudur. Bunun yanısıra Çin’de iş yapmak isteyen adaylar için özel bazı geçiş programları da sunmaktadır. Programın mezuniyet sonrası iş bulma başarısı %80 üstündedir. Bu Avrupa için müthiş bir orandır. Öğrenciler ayrıca Fransızca eğitimi de alırlar. 
Program ücreti yıllık olarak 10.000€ civarına denk gelmekte.

MBS Yüksek Lisans Programları:

  • MSc in Marketing
  • MSc in International Business
  • MSc in Finance
  • MSc in Global Business
  • Msc in Digital Management
  • MSc in Lean Operations Management

Yüksek lisans program ücretleri yaklaşık 13.000-18.000€ arasıdır, tüm dönemleri kapsar, opsiyonel stajlar mevcuttur.


Montpellier’de yaşam maliyetleri

Montpellier küçük ve keyifli bir şehirdir. Konaklama için ayda 400-600€ arası bir bütçe yeterli iken yaşam maliyetiniz de ayda 300-400 Euro’yu geçmeyecektir. Öğrenci kenti olan Montpellier’de çok keyifli ve güzel bir yaşam olduğunu belirtebiliriz.

 

ICES Turkey Farkı:

ICES Turkey MBS’in Türkiye resmi temsilcisidir. Tüm işlemleriniz ve akademik destek, yaşam desteği ve sorularınız, başvurularınız, konaklama gibi hususlarda ICES Turkey danışmanlarında ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste