İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
13 Mayıs 2018
3 Dakika
Neden İngiltere’de Dil Eğitimine Gidilmeli?

Neden İngiltere’de Dil Eğitimine Gidilmeli?

"İlkokuldan beri okullarda İngilizce eğitimi alıyorum ama hala İngilizceyi öğrenemedim."

"Türkiye’de İngilizce kurslarına tonlarca para saçtım ancak İngilizce konuşamıyorum" diyenleri bu yazıyı okumaya davet ediyoruz.

 

Çok okuyan mı bilir çok gezen mi? Elbette ki gezen, İngiliz kültürünü hisseden!

Neden İngiltere’de Dil Eğitimine Gidilmeli?

İngilizceyi öğrenebilmek için öncelikle bir İngiliz gibi yaşamayı, onun gibi düşünmeyi bilmek lazım. Bir kafede İngiliz çayını yudumlarken, bir yandan da yan masada İngilizce konuşanların sohbetine eşlik edebilmek ve pratik yapmak için öncelikle kültürü hissetmek gerek.

 

İngilizce kelimenin doğru telaffuzu için kaynak: İngiliz aksanına hakim olmak..

Neden İngiltere’de Dil Eğitimine Gidilmeli?

Bir kelimeyi yazıda gördüğünüz gibi okumaya çalıştığınızda,karşınızdakine kendinizi ifade etmekte güçlük çekeceğiniz bir dildir İngilizce. Dinleyerek öğrenmenin etkili olduğunu da göz önünde bulundurursak, yapılması gereken ilk adımlardan biri İngiliz aksanına hakim olmak.

 

Kraliyet ailesi,Harry Potter, Sherlock,Big Ben, London Eye:İngiltere’ye gidiyorum bye!

Neden İngiltere’de Dil Eğitimine Gidilmeli?

İngiltere’de dil eğitimi aldığınızda İngilizce öğrenmeye olan sevginiz artacak. Sürekli dışarılara çıkıp, etraftaki yazıları okumak; tarihi binaların büyüsüne kapılıp, izlediğimiz İngiliz filmlerinin,dizilerinin çekildiği yerleri görüp anlatmak isteyeceksiniz.

 

 

“Yurt dışında master hedefim var ama İngilizcem yok.” Tavsiye:İngiltere’de dil eğitimi

Neden İngiltere’de Dil Eğitimine Gidilmeli?

İngiltere’de dil eğitimi almanız ve kurs sonunda bir sertifikaya sahip olmanız; gelecekte yurt dışında lisans veya yüksek lisans yapmak istediğinizde büyük bir referans sağlayacaktır. Hele ki hedefiniz İngiltere’deki üniversiteler ise, IELTS puanınız yetersiz olsa dahi İngiltere’de lisans ya da yüksek lisans eğitimi almanız mümkün. Ayrıca iş hayatında da İngiltere’de dil eğitimi almış olmanız sizi öncelikli kılacaktır.

 

İngiltere’de dil eğitimi çok mu pahalı dediniz? Aslında sandığınız gibi değil!

Neden İngiltere’de Dil Eğitimine Gidilmeli?

İngiltere’de 4 haftalık dil eğitimi maliyeti 600 Sterline alabileceğiniz kurslar mevcut. Süre uzadıkça haftalık eğitim maliyetleri daha çok düşüyor. 36 haftalık dil eğitimini 5000 Sterlin karşılığında alabilirsiniz. Uçak maliyetleri İngilizce konuşulan diğer ülkelere kıyasla ise oldukça uygun.

Detaylı bilgi için 444 22 03 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste