İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
09 Şubat 2018
3 Dakika
Neden Yurt Dışında Master Yapmalı

Neden Yurt Dışında Master Yapmalı?

Yurt dışında yüksek lisans eğitimi son yıllarda ülkemizde yurt dışı eğitim alanında en çok ilgi gören programların arasında yer almaktadır. Yurt dışında yüksek lisans eğitimini ülkemizde sayısı gittikçe artan öğrenci kitlesi tarafından talep edilir yapan nedenlerden başlıcaları öğrencilerin yurt dışında yüksek lisansı iş hayatında yapacakları kariyerlerinden önceki en önemli basamağı olarak görmeleridir.

Yurtdışı yüksek lisans eğitiminde başlıca eğitim alınmak istenen ülkeler arasında Amerika, Kanada, İngiltere ve Almanya gelmektedir. Yurt dışında yüksek lisans için bu ülkelerin tercih edilmesinin başlıca faktörleri dünya standartlarında bir yüksek lisans eğitimi almak, dünyanın sayılı şehirlerinde uzun dönem yaşama ve eğitim alma fırsatı, staj ve iş imkanları gibi fırsatlar sunmasıdır.

Yurt dışında yüksek lisans eğitimini dünyadaki ilk 500’deki üniversiteleriyle ingilizce olarak veren ülkelerden olan Kanada ve Almanya kolay giriş koşulları ve geniş eğitim programları sayesinde uluslararası öğrenciler tarafından talep görmektedir.

Bunlar dışında son zamanlarda Avrupa Birliği genelinde geçerli diploma sunması, iş imkanları, bütçesel olarak uygunluğu gibi bir çok sebepten ötürü Çek Cumhuriyeti, Polonya, Macaristan, Estonya, İspanya gibi seçenekler de oldukça revaçtadır. 

 

Neden Yurt Dışında Master Yapmalı

 

Yüksek Lisansı Yurt Dışında Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Yurt dışında yüksek lisans yapan öğrenciler öncelikle Türkiye’deki rakiplerinin önüne ceplerine koydukları etiket değeri ve vizyonlarıyla geçiyorlar. Dünyanın farklı eğitim sistemlerine adapte olan bu öğrenciler interaktif bir şekilde 50 ile 100 ülke arasından seçilen çok kültürlü bir ortamda eğitim görüyor ve bambaşka kültürleri, hayatları tanıyor. Bunun haricinde iş hayatındaki en önemli faktörlerden biri olan dil yeterlilik unsurunu en iyi şekilde geliştiriyorlar. 

 

ICES Turkey Ile Yüksek Lisans Başvurusu Yapmanın Avantajları Nelerdir?

ICES Turkey ülke bazlı somut avantajlar sunmaktadır. Bunlara örnek olarak Polonya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’nde verdiği yerinden hizmetler(simkart, banka, ikamet, vize uzatımı, havaalanı karşılama vb), İngiltere’de direkt başvuru ve profesyonel danışmanlık avantajı, referans mektuplarının tarama kopyalarının kapalı zarfa gerek kalmadan kabulü, yine Amerika, Avustralya, İngiltere ve Almanya’da hazırlık ihtiyacı olan öğrencilere de şartlı kabul hizmetleri ve çok daha fazlasını sunmaktadır.

ICES TURKEY 'in sunduğu pek çok eğitim seçeneğinden faydalanabilirsiniz. 20 ülkede 500+ üniversite arasından size en uygun olanını bulmak için programlarımızı inceleyin ve hayalini kurduğunuz geleceği birlikte inşa edelim.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste