İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Niels Brock Copenhagen Business College

Kısaca Niels Brock olarak bilinen Niels Brock Copenhagen Business College, Danimarka'nın Kopenhag şehrinde bulunan bir kolejdir. Üniversitenin 140 yılı aşkın bir geçmişi vardır. Niels Brock, bir işletme yöneticileri kurulu tarafından kontrol edilen özerk, kendi kendini yöneten bir kurumdur.

Niels Brock Copenhagen Business College, Danimarka'nın en gözde şehrinde konumlanmıştır; Kopenhag. Farklı akademik programları, dünya çapındaki bakış açısı ve yüksek eğitim kalitesi ile dünyaca ünlü bu eğitim kurumu, birçok ülkeden öğrenciyi ağırlamaktadır. Niels Brock Copenhagen Business School, Vietnam, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri'nde çeşitli uluslararası operasyonlarda aktiftir ve Danimarka dışındaki ülkelerden 1.500'ün üzerinde öğrencisi vardır. Niels Brock, uluslararası öğrencilere Kopenhag'da yaşamak ve okumak için eşsiz bir fırsat sunar. Üniversite, öğrencilerine çok kültürlü bir işyerinde çalışırken faydalı olan yetkinlikleri edinmeyi öğretmeyi amaçlarken onlara dünya çapındaki deneyimlere ve olanaklara kapılar da açar. 

Niels Brock, Avrupa içerisindeki diğer kolejlerle ortaklıklara önem verir. Örneğin, uluslararası programlarından üçü, Birleşik Krallık'taki en büyük kurumlardan biri olan De Montfort Üniversitesi İşletme Okulu ile birlikte verilmektedir. Bu, Danimarka'daki yabancı öğrencilerin dünyanın dört bir yanından yaklaşık 150.000 önceki öğrenciye erişmesini sağlar. Üniversite, Niels Brock'taki uluslararası öğrencilerin yalnızca Danimarka kültürü hakkında bilgi edinmelerini değil, aynı zamanda tamamen küresel bir bakış açısına sahip olmalarını garanti etmeyi amaçlamaktadır.

Niels Brock'un kampüste haftanın yedi günü, günün 24 saati açık bir kütüphanesi vardır. Kampüste ders çalışmak ve grup toplantıları yapmak için bir öğrenci salonunun yanı sıra tüm öğle yemeği ve atıştırma zamanı ihtiyaçlarınız için tamamen dolu bir kantin bulunmaktadır. Kütüphanede çok çeşitli el kitapları, ansiklopediler, gazeteler, dijital yayınlar, akademik literatür, Danimarka ve uluslararası yayınlar ve mütevazı bir kurgu koleksiyonu bulunmaktadır. Kütüphane tüm Niels Brock çalışanlarına, öğrencilerine ve kurs katılımcılarına açıktır. Nørre Voldgade, öğrencilerin bilgisayarlarından ve cep telefonlarından internete erişebilmeleri için tüm kampüste kablosuz internet bağlantıları sağlar. Binaların her katında, öğrencilerin belgeleri yazdırmasına, kopyalamasına ve taramasına olanak tanıyan fotokopi makineleri ve yazıcılar vardır. 

Niels Brock Copenhagen Business College Programları

İşte Niels Brock’un sunduğu popüler lisans ve yüksek lisans programlarından bazıları.

Lisans Programları:

Programlar, İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda'da (FHEQ) Yüksek Öğrenim Nitelikleri çerçevesine uygun olarak uygulanmaktadır. Hepsinin süresi 3 yıldır.

 • İşletme
 • İşletme Yönetimi
 • Bilgisayar Bilimleri

Yüksek Lisans Programları:

Program kontenjanları sınırlı olduğundan, yer sağlamak için lütfen en kısa zamanda başvurunuz. Yüksek lisans programları bir buçuk yıl sürer.

 • Uluslararası İşletme Yönetimi
 • MBA

Kabul ve Başvuru Koşulları

Lisans Programları: 

 • Niels Brock Copenhagen Business College, Matematik, istatistik veya ilgili disiplinlerde en az C notu ile A seviyeleri ve lise dereceleri dahil olmak üzere lise eğitimi gerektirir. IB: HL'de 28 puan, toplamda 625 puan.
 • İngilizce seviyesi için; IELTS akademik: her bant bileşeninde 5.5 ile genel modül 6.0. TOEFL puanı: 80 (internet tabanlı), 550 (kağıt tabanlı) veya 213 (bilgisayar tabanlı) PTE Academic: genel 50Test sonuçları iki yıldan eski olmamalıdır.
 • Kabul kararları, son başvuru tarihinden itibaren iki hafta içinde verilecektir.Programa kabul edilirseniz, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresine ödeme bilgilerini içeren bir Kabul Mektubu gönderilecektir.

NOT: Programa kabul edildikten sonra, ilk öğrenim ücretinin Kabul Mektubunuzda belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.

Niels Brock Copenhagen Business College, paranızı aldıktan sonra bir hafta içinde size imzalı bir ST1 oturma izni başvuru formu sunarak vize başvuru prosedürüne başlamanıza olanak tanır. Başvurular başvuru formu kullanılarak yapılmalıdır.

Yüksek Lisans Programları:

 • İşletme, finans veya pazarlama alanında Lisans derecesi, %50 veya daha yüksek ortalama puan, 2.50 veya daha yüksek not ortalaması. 
 • IELTS akademik: her bir kriterde 5.5 olmak üzere toplam modül puanı 6.5. Akademik PTE: 58-64. Test sonuçları iki yıldan eski olmamalıdır.
 • Motivasyon mektubu
 • Pasaport (öğrenim süreniz boyunca geçerli olmalıdır)

 

Program Ücretleri:

 

Lisans Türü

Yıllık Ücreti

Lisans Bölümleri

12,500 – 40,000 EUR

Yüksek Lisans Bölümleri

18,000 – 20,000 EUR

 

Konaklama ve Yaşam Maliyetleri

Kopenhag'daki konaklama seçenekleri limitlidir, isteklerinize uygun bir daire bulmak biraz zaman alabilir. Fakat bu sürede öğrenciler Kopenhag'ın merkezindeki bir öğrenci yurdunda geçici konaklama için bir oda rezerve edilebilir (ortak bir odada gecelik yaklaşık 20 Euro’dur). Ayrıca öğrencilerin yararlanabileceği diğer özel yurtlar da bulunmaktadır.

Kopenhag'da bir kişinin temel ihtiyaçları için aylık yaşam gideri yaklaşık 1200 Euro’dur. Danimarka'ya vardığınız anda devlet hastanelerinde ücretsiz acil tıbbi bakım alma hakkınız olur. 

Kopenhag, İskandinavya'nın en büyük şehri ve dünyanın en eski ve en güzel başkentlerinden biridir. Dünyanın en eski krallığının başkentidir ve 1,5 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Danimarkalılarla yaşamak sizi, düzgün bir şekilde ifade etmesi neredeyse zor olan, ancak lezzetli yiyecek ve içeceklerle zenginleştirilmiş harika bir sıcaklık hissi olan eski "hygge" ifadesi ile tanıştıracak! Kopenhaglılar genellikle cana yakın ve yardımseverdir ve çoğunluğu İngilizce bilmektedir. Kopenhag'da öğrencilerin dersten sonra bir kahve ya da bira içmeye gittiği bir gelenek vardır. Okul dışında da etkinliklere katılmak ve sosyalleşmek için bu öğrencilere harika bir fırsat tanır! Kopenhag soğuk bir şehir olmasına rağmen, insanları ve öğrenci topluluğu sıcak ve konukseverdir. Yeni gelenler için şehre uyum sağlamak zor olmayacaktır.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste