İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Padova Üniversitesi

Bologna Üniversitesi sonrası 1222 yılında kurularak İtalya’nın modern tarihte en eski 2.üniversitesi olan Padova Üniversitesi ayrıca Avrupa’nın en köklü üniversitelerinden biridir. Bologna’dan buraya gelen akademisyenler ve öğrencilerin daha özgür bir eğitim ortamı kurma hedefleriyle kurulan Padova Üniversitesi bugün 60.000 öğrencisi ve 32 departmanıyla tam bir eğitim ve araştırma merkezi halini aldı.

Padova Üniversitesi Coimbra Group olarak da bilinen tarihi araştırma üniversiteleri grubuna dahildir. Bu grubun içinde Oxford, Cambridge, Heidelberg, Salamanca, Leuven ve Leiden gibi dünyaca prestije sahip üniversiteler de bulunmaktadır.

Padova Üniversitesi 600 milyon € araştırma bütçesine sahiptir, üniversite hukuk ve siyaset bilimi alanında büyük farklar yaratmaktadır. Padova Üniversitesi Times Higher Education sıralamalarına göre dünyanın en iyi 350 üniversitesinden biridir.

 

Padova Üniversitesi

 

Padova Üniversitesi giriş şartları nelerdir?

Padova Üniversitesi IELTS 6.5 puan dil yeterliliği veya denk olan B2 kanıtı bir ortalama istemektedir. Bunun yanı sıra öğrencilerden bölümlere göre akademik beklentileri olan Padova Üniversitesi, yüksek lisans programlarında üst düzey bir üniversitedir.

 

Padova Üniversitesi’nde hangi bölümlerde eğitim görebilirim?

Padova Üniversitesi, özellikle eğitim, hukuk, siyaset bilimi, sosyal bilimler ve sanat alanlarında öne çıkan bir üniversitedir. Bir çok alanda eğitim veren Padova Üniversitesi için akademik altyapınız başvuru yaptığınız bölüme uygun olmalıdır.

 

Padova Üniversitesi yüksek lisans fiyatları nedir?

Padova Üniversitesinde de yüksek lisans fiyatları bir çok İtalyan devlet üniversitesinde olduğu gibi gelir durumuna göre değişiyor. Padova Üniversitesi yüksek lisans fiyatları genellikle Türk öğrenciler için 2.529 ile 2.622€ arasındadır. Padova Üniversitesinde yüksek lisans fiyatları bu seviyedeki bir çok Avrupalı devlet üniversitesine göre oldukça ideal seviyededir.

 

Padova’da yaşam ve konaklama maliyetleri nasıldır?

Genellikle Padova Üniversitesi’nin sunduğu aylık yaklaşık 400 ile 600€ arasında değişen konaklama opsiyonlarından faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yaklaşık aylık 300€ yaşam giderleriniz için yeterli olacaktır.

 

Padova Üniversitesi’nde hangi bölümler var?

Yüksek Lisans eğitimini İngilizce olarak almak isteyen öğrenciler Padova Üniversitesi yüksek lisans bölümlerinde İngilizce yüksek lisans programlarından aşağıdaki listede bulunan seçeneklerden seçim yapabilirler:

 

Padova Üniversitesi öne çıkan İngilizce Departmanlar:

 • Tarım Bilimler ve Veterinerlik
 • Ekonomi – Siyaset Bilimi
 • Hukuk
 • Mühendislik
 • Tıp Okulu
 • Psikoloji Okulu
 • Fen Okulu
 • Beşeri Bilimler ve Kültür Mirası

 

Padova Üniversitesi’nde İngilizce hazırlık imkanı var mı?

İtalya’da devlet üniversitelerinde İngilizce hazırlık imkanı bulunmamaktadır. Padova’da da ne yazık ki böyle bir seçenek yok. İtalya’da İngilizce yüksek lisans programları için aynı şekilde Padova Üniversitesinde de IELTS, TOEFL veya eşdeğer bir sınav ile en az B2 seviye kanıtlanmalı veya bazı bölümler özelinde %100 ingilizce eğitim geçmişi yeterli olmaktadır.

 

Padova Üniversitesi başvurusu için hangi evraklar gerekiyor?

 • Transkript (tüm dersleriniz notlarını gösteren tablo) / onaylı ve İngilizce olmalı
 • Diploma / onaylı ve İngilizce olmalı
 • CV
 • Referans mektupları (genellikle 2 adet)
 • Motivasyon mektubu
 • IELTS Skoru (Veya herhangi bir B2 kanıdı, TOEFL, TOEIC gibi sınavlarla sağlanabilir)
 • Pasaport

 

Neden ICES Turkey tercih edilmeli?

ICES Turkey hizmet verdiği her ülke ve üniversitenin resmi ve yetkili temsilcisidir. Tüm bu üniversiteleri ve şehirleri birebir ziyaret etmiş, ilgililerle iletişim halinde ve birebir olarak her anlamda üniversiteyi tanıyan danışmanlardan danışmanlık alabileceğiniz bir kurumdur.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste